اخبار

ویزای شنگن خلیج فارس از 2015
ویزای شنگن خلیج فارس از 2015

ویزای شنگن خلیج فارس از 2015

۷ آبان ۱۳۹۴

باتوجه به اقدامات جاری از سوی کشورهای عضو شورای همکاری های خلیج فارس اکنون توان بالقوه برای رشد وایجاد استراتژ یهای یکپارچه برای تقویت همکار یها درمیان دولت های عضو رو به افزایش است .برگزاری همایش تورگردا نهای کشورهای عضو این شورا و همچنین همایش وزرای گردشگری درپی آن با هدف زمینه سازی برای تلا شهای بیشتر در راستای توسعه بخش گردشگری و صنایع وابسته به آن در منطقه در تمام سطوح از جمله این فعالی تهاست.

گزارش ارائه شده نشان م یدهد که برخاف فضای ناآرام جاری در خاورمیانه، منطقه وابسته به شورای همکار یهای خلیج فارس اکنون از رشد قدرتمند گردشگری خارجی دراین منطقه برخورداراست.

طبق همین گزارش شهروندان کشورهای عضو این شورا درسال گذشته بیش از 37 میلیون سفر خارجی داشت هاند که عربستان سعودی با 18 میلیون مسافر بیشترین تعداد را داشته و پیش بینی شده است که تعداد سفرشهروندان سعودی تا سال 2018 از مرز 33 میلیون نیز بگذرد.

هم اکنون درحالی که سفر در کل کشورهای عضو این شورا بی نیاز از ویزا است، کشورهای عضو این شورا قصد دارند تا طرح ویزای واحد به سب کویزای شینگن را برای گردشگران ومسافران تجاری از 35 کشور عرب به اجرا درآورند.

درنتیجه شهروندان کشورهای سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین، قطر و عمان در چارچوب طرح ویزای واحد قادرند آزادانه سفر کنند .این طرح پس از تکمیل ونهایی شدنطرح، از سال 2015 به اجرا درم یآید.

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com