اخبار

آداب تبادل کارت ویزیت

۲۷ مهر ۱۳۹۴

نکات طلایی درباره ارائه کارت ویزیت

. هیچ وقت روی کارت ویزیت مقابل فرد چیزی ننویسید.

. از یکف های مخصوص کارت ویزیت برای حمل آن استفاده کنید.

. همیشه کارت ویزیت را همراه خود داشته باشید.

. موقع جستجوی کارت ویزیت در جیب هایتان، همه محتویات داخل جیب را نمایان نکنید.

. همیشه جای مشخص و معینی برای کارت ویزیت داشته باشید.

. در صورتی که از کسی کارت ویزیت دریافت کرده اید ابتدا نام، سمت و اسم شرکت را در کارت بخوانید. بهتر است مشخصات او را بلند بخوانید و سپس کارت را در یکف یا جیبتان بگذارید و پس از انجام این کارها، کارت ویزیت خودتان را به او بدهید.

. برای طراحی این کارت، از موسسه های گراف کیی کمک بخواهید.

دادن کارت ویزیت همراه با نگاهی جدی

بدن کمی به سمت جلو خم و نگاه به روبه رو متمرکز می شود و اگر فرد از عینک استفاده کند نگاه از بالای عینک به مخاطب خیره می شود. سپس شخص، کارت ویزیت را به سمت طرف مقابل گرفته و در مورد کسب و کار یا نشانی محل شرکت توضیح می دهد. این حالت در ایران رواج دارد و صلابت و جدیت فرد در کار را می رساند. معمولاً برای گرفتن کارت ویزیت طرف مقابل هم از همین دست استفاده می شود. این حالت در خانم ها و آقایان مشترک است.

بلندشدن و دادن کارت ویزیت

شخص برمی خیزد و سپس با لبخند خم می شود و کارت ویزیت را به شخص مقابلتحویل می دهد. این حالت بسیار مرسوم است و ابراز علاقه جهت همکاری با طرف مقابل را نمایش می دهد. این حالت برای شروع یک مذاکره دوستانه توصیه می شود که بیانگر ابراز علاقه و خوشحالی از دیدار طرف مقابل است. مدت زمان این واکنش چند ثانیه و همراه با جمات دوستانه است. این حالت در آقایان مرسوم است. دادن کارت ویزیت بین دو انگشت متمایل به روبه رو در حالت ایستاده دادن کارت ویزیت بین انگشتان و گرفتن آن در حالت ایستاده به سمت فرد، اطمینان از کالا یا خدمات فرد را نشان می دهد. این نوع روش کارت دادن بیشتر در بازار رایج است و فرد معمولاً با نگاه به کارت ویزیت خود بیان می کند که این کارت برایش ارزشمند است. این روش بیشتر حفظ روابط و علاقه مندی فرد را برای توسعه کار نشان می دهد و نمایانگر این است که وی مایل است قدرت خود یا شرکت مربوطه را به نمایش گذارد. این حالت در آقایان و خانم ها مشترک است.

دادن کارت ویزیت با دو دست

دادن کارت ویزیت با دو دست و با احترام، شیوه ای است که مردمان چین و ژاپن از آن استفاده می کنند و به مرور در بین ایرانیان هم رواج یافته است. محترمانه ترین نوع دادن کارت ویزیت به افراد به این روش است و ارزشمند بودن فرد مقابل و احترام زیاد به او را نشان می دهد. وقتی کارت ویزیت با دو دست تقدیم می شود، با جمات بفرما یید، خواهش می کنم و غیره همراه است. برای دادن کارت ویزیت این روش توصیه می شود. این حالت در خانم ها و آقایان مشترک است.

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com