اخبار

رکورد های گردشگری دنیا

رکورد های گردشگری دنیا

۱۸ شهریور ۱۳۹۴

1. بزرگ ترین هتل دنیا

هتل Izmailovo واقع در مسکو روسیه با 7500 اتاق، بزرگ ترین هتل دنیا می باشد. این هتل به منظور پذیرایی از بازدید کنندگان و شرکت کنندگان المپیک تابستانی 1980 ساخته شد.

2. گران ترین اتاق هتل

سوئیت پنت هاوس رویال در هتل پرزیدنت ویلسون در ژنو سوئیس چشم انداز شگفت انگیزی به دریاچه ژنو و کوه های مونت بان دارد و هزینه اقامت در آن 65000 دلار به ازای هر شب می باشد. این قیمت که معادل قیمت یک خانه کوچک در بریتانیا می باشد شامل 4 اتاق، جکوزی و بار اختصاصی می شود. شما می توانید خانه خود را بفروشید و با دوستان خود کمتر از 24 ساعت در این سوئیت رویایی اقامت کنید.

3. مرتفع ترین هتل دنیا

مرتفع ترین هتل دنیا، هتل اورست ویو می باشد که در دهکده نامچه نپال و در ارتفاع 3962 متری قرار دارد. این هتل در نزدیکی کمپ های صعود به اورست واقع شده و چشم انداز هیجان انگیزی به قله اورست دارد. این هتل سنگی زیبا، در سال 1968 ساخته شده و کارکنان آن بومیان هیمالیا معروف به شرپا می باشند که راهنماهای خوبی برای صعود به اورست می باشند.

4. بزرگ ترین لابی هتل

هتل هایت رجنسی در سانفرانسیسکو کالیفرنیا، یک لابی به طول 107 متر، عرض 49 متر و ارتفاع 52 متر دارد که با نورپردازی منحصربفردی تزئین شده و یک مجسمه انتزاعی فلزی در وسط آن نمایان است.

چشم انداز رویایی اتاق های این هتل رو به خلیج سانفرانسیسکو می باشد.

5. بزرگ ترین اسپا ریزورت دنیا

هتل شان جینگ واقع در پکن که در سال 2009 افتتاح شده است، با 98060 متر مربع مساحت، بزرگترین اسپا ریزورت دنیا می باشد. تعداد زیادی چشمه و استخر آب معدنی برای استراحت کردن با سقف های شیشه ای به همراه محل بازی کودکان در این هتل ساخته شده است. استخرهای آب یخی نیز در بیرون این ریزورت قرار دارد که افراد کمی شهامت ورود به آنها را در زمستان دارند. در کنار مراکز آب درمانی این هتل، رستوران های متنوعی نیز ساخته شده است.

6. بیشترین فواره در هتل

هتل بلاجیو در لاس وگاس با داشتن بیش از 1000 فواره در دریاچه مصنوعی به مساحت 48000 متر مربع رکود بیشترین فواره در یک هتل را به خود اختصاص داده است. حرکات موزون این فواره ها به همراه نور و صدا در شب بسیار شگفت انگیز است. این هتل البته به دلیل فیلمبرداری شدن فیلم 11 اوشن در آن نیز معروف است.

7. شمالی ترین هتل دنیا

هتل قطبی رادیسون SAS در شهر لانگربین واقع در مجمع الجزایر سوالبارد نروژ، شمالی ترین هتل دنیا و بهترین مکان برای تماشای یخچال های قطب شمال و خرس های قطبی می باشد.

8. بلندترین ساختمان خالی از سکنه دنیا

ساخت هتل ریوگیانگ واقع در پیونگ یانگ کره شمالی در سال 1987 آغاز شده و هنوز تمام نشده است، این ساختمان با 330 متر ارتفاع و 105 طبقه، بلندترین ساختمان خالی دنیا می باشد.

ساخت این هتل دو بار در سال های 1992 و 2008 از سر گرفته شد، اما دوباره متوقف شد. کره جنوبی تخمین زده است که تکمیل این هتل 2 میلیارد دلار هزینه )معادل 10 درصد تولید ناخالص داخلی کره شمالی( خواهد داشت.

9. قدیمی ترین هتل دنیا

تا سال گذشته قدیمی ترین هتل دنیا بر سر هتل هوشی ریوکان واقع در کوماتسوی ژاپن قرار داشت که از سال 717 بعد از میاد فعال است. کسی فکر نمی کرد که این رکورد توسط هتلی دیگر شکسته شود.

شواهد حاکی از آن است که قدیمی ترین هتل دنیا نسیاما اونسن در یاماناشی ژاپن می باشد. این هتل که یک مرکز آب درمانی نیز هست از سال 705 بعد از میاد فعال است. یعنی این هتل از اولین میهمان خود بعد از سقوط امپراطوری روم و قبل از دوره تاریخی نارا در ژاپن پذیرایی کرده است.

10 . کوچک ترین هتل دنیا

هتل Ehhausl در آمبرگ آلمان فقط یک اتاق برای دو میهمان دارد و مساحت آن 53 متر مربع می باشد. این بنای تاریخی که در سال 1728 در بین دو خانه بزرگ ساخته شده، رکورد کوچک ترین هتل دنیا را دارد. معنی نام این هتل، خانه عروسی می باشد. زوج ها در قرن 18 برای ازدواج رسمی باید صاحب یک خانه می بودند.

به این منظور آنها این خانه را می خریدند تا بتوانند سند ازدواج دریافت کنند، بعد از دریافت سند ازدواج این خانه را می فروختند.

11 . بلند ترین تالار اصلی دنیا

بلند ترین تالار اصلی دنیا واقع در هتل برج العرب دوبی می باشد که 180 متر ارتفاع دارد. این تالار توسط تام رایت طراحی شده و از کشتی های بادبانی الهام گرفته است.

12 . بلند ترین هتل دنیا

بلندترین هتل دنیا رز ریحان روتانا در دوبی می باشد که 333 متر ارتفاع دارد و با 12 متر اختاف ارتفاع رکورد برج العرب را زده است.

در ابتدا قرار بود ارتفاع این هتل 380 متر باشد، اما در طرح آن اصلاحاتی انجام شد. این mهتل به برج رز نیز معروف است که در 14 دسامبر 2009 ساخته شده و از 482 اتاق و 72 طبقه تشکیل شده است.

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com