کنکون

کنکون

 برای واژه کنکون در زبان مایایی دو مفهوم متصور است اولین آن لانه مار است و دوم محل زندگی مار طلایی .

فصل شلوغ در کنکون از دسامبر شروع می شود و تا آوریل ادامه دارد که در این فصول قیمت های هتل و هواپیما افزایش چشمگیری می یابد.

کنکون در جنوب شرقی مکزیک واقع شده و در اوایل دهه 60 میلادی هنگامی که دولت قصد ایجاد یک منطقه توریستی جدید را داشت به عنوان منطقه ای ایده آل برای این منظور انتخاب شد و دارای 14 مایل باریکه ساحلی است که امکانات دست اول ساحلی برخوردار است . این شهر دروازه ورود به تمدن مایاها نیز بشمار می رود.معابد مایایی در این شهر پراکنده اند بعضی به آسانی قابل دسترسی و بعضی دیگر در دل جنگل نهفته اند.

منطقه ای که هتل ها در آن تجمع یافته اند اطراف منطقه توریستی کنکون استقرار یافته و شامل محل های اقامتی اختصاصی می شوند که چنانچه مایل نیستید محل اقمتتان خیلی شلوغ باشد آنها را انتخاب کنید .

در این مناطق توریستی بیشتر گردشگران اهل آمریکای شمالی و اروپا را خواهید یافت اما توریستهای مکزیکی هم بسیارند.

سواحل کنکون

مرکز شهر کنکون جایی است که بیشتر اهالی شهر زندگی می کنند ودر آن رستوران ها و کلوپ های بسیاری وجود دارد . اغلب با قیمت های پایینتر.

کسانی که به دنبال سواحلی برای غواصی یا ورزشهای هیجان انگیز هستند و همینطور سواحلی که کمتر شلوغ باشند و یکی دو ساعت ماشین سواری با اتوبوس یا ماشین کرایه ای به سواحل Tulum (یک ساعت) و یا play del carmen (چهل و پنج دقیقه) برسند.

کسانی که مایلند از هتل های لوکس و مزایای زندگی شهری با اندکی طعم محلی بهره ببرند باید مریدا را برای اقامت انتخاب کنند .

بسیاری از پروازها پس از نشستن در فرودگاه کنکون به سمت مریدا پرواز می کنند.

آب و هوا

آب و هوا در کنکون استوایی است که به معنی هوای گرم و شرجی در طول سال است . اواخر ژوئن مخصوصا بسیار گرم است . طوفانهای ناگهانی می توانند منبع نگرانی در اواخر تابستان و پاییز باشند . مانند بسیاری از سواحل کارائیب کنکون هر 10 یا 20 سال با یک طوفان عظیم دست و پنجه نرم می کند . آخرین طوفان سهمگین در سال 2005 اتفاق افتاد و بسیاری از سواحل معروف کنکون را در هم ریخت  . در نتیجه هزاران گردشگر تعطیلات ارزشمند خود را در سرپناه های نه چندان راحت و در هوای گرم و شرجی گذرانند . پیامد این واقعه کاهش قابل توجه شمار گردشگران کنکون در سالهای 2005 تا 2008 شد . در طول این مدت کنکون مشغول بازسازی تاسیسات گردشگری خود بود و حتی کف اقیانوس را برای آوردن شنهای سفید و تمیز گودبرداری کردند.

کنکون

اما درسی که می توان از این واقعه گرفت این است که اگر قصد سفر به کنکون در فصل طوفانی آن را دارید از بیمه مسافرتی مناسب استفاده کنید و حتی به پیش بینی وضع هوا توجه ویژه داشته باشید . فصلی که معمولا طوفانها در آن اتفاق می افتد از آگوست شروع می شود و تا اکتبر و نوامبر ادامه دارد.

فرودگاه کنکون 

این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ مکزیک است و در 10 کیلومتری جنوب زون هتل ها و 16 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر قرار دارد و یکی از نقاط برجسته کنکون که اتصال آن با خطوط هوایی بین المللی است چرا که بسیاری از ایرلاین های آمریکایی و اروپایی به آن پرواز دارند مانند Aero flot  ، Air france و British Air wayl

کجاها را باید دید :

آکواریوم کنکون : درست در وسط زون هتلی یک آکواریوم کوچک اما مدرن وجود دارد که به شما اجازه می دهد به زندگی حیوانات زیر آب نزدیک شوید . در این مکان شانس دیدن کوسه ها ، ستاره های دریایی و انواع ماهی ها را دارید و حتی می توانید با دلفین ها شنا کنید .

شن و آب : کنکون بیشتر به خاطر آبهای فیروزه ای و آرامش و همینطور ساحل های شنی سفید و تمیزش در جهان معروف است.

ساحل کنکون


 

Isala contoy  : اسیلاکونتوی جدای از زیبایی مسحورکننده اش مهمترین محل لانه سازی و تخم گذاری پرندگان دریایی با بیش از 150 گونه متفاوت است.

اسیلا کونتوی

کارهایی که در کنکون می توانید انجام دهید :

دریا و ساحل :

برای شناگران حرفه ای ساحل اقیانوس می تواند هیجان انگیز و فرح بخش باشد و برای افراد آماتور انتخاب یک  ریزورت مناسب تر است. در نظر داشته باشید که روزها ممکن است بسیار گرم شود و گزینه های کمی برای خنک شدن پیش روی شما قرار گیرد. علی رغم آنچه که در وهله اول به ذهن می رسد شنها خیلی گرم نمی شوند و قدم زدن را لذت بخش می کنند . سواحل واقعا عالی هستند و آب مانند کریستال تمیز و درخشان است . سواحل کنکون به غیر از اینکه جای آرمیدن هستند و ممکن است مکانی برای خرید هم باشند چرا که افراد محلی محصولات خود مانند صنایع دستی ، جواهرات بدلی و صدف را برای فروش به گردشگران ارائه می کنند. چنانچه قصد خرید از آنها را دارید چانه زدن یادتان نرود .

موزه مایا د کنکون : این بزرگترین ساختمان است که به وسیله سازمان میراث فرهنگی و باستانی مکزیک ساخته شده . ساخت این ساختمان که به نوبه خود یک اثر دیدنی معماری است 6 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 2012 به روی همگان باز شد.

موزه مایاد کنکون

Parque de las palpas  : این میدان شهری در مرکز شهر کنکون است جایی است که به طور سنتی می توانید در آن ساکنان بومی را ببینید . بنابراین در واقع این شهر کنکون واقعی است . در این میدان یک سن ساخته شده که به راحتی دیده می شود و می توانید آنجا به تماشای شو و موسیقی بنشینید .

سایه درختان نخل می تواند سفری برای فرار از آفتاب باشد و در هنگام غروب است که نورپردازی خیره کننده آنجا را روشن می کند . در این میدان یک فودکورت هم وجود دارد که می توانید از یک غذای دلچسب مکزیکی در آن لذت ببرید.

Musa Museo Subacuatico de art  : در سال 2009 موزه هنرهای معاصر در زیر آب ساخته شد . همه مجسمه های آن در بستر دریا محکم شده اند و از مواد خاصی ساخته شده اند که که سازگار با زندگی مرجانی هستند و مرجان ها می توانند رفته رفته روی آنها زندگی کنند . همه آثار چیزی حدود 420 متر مربع را به خود اختصاص داده اند و وزنی بیش از 200 تن دارند.

موزه کنکون

فوتبال 

ورزشی است که در این منطقه می تواند جذابیت خاصی داشته باشد .

خرید 

مهارت های چانه زنی خود را برای خریدی دلچسب به اینجا بیاورید .

غواصی 

موسسات خاصی هستند که می توانند به شما غواصی یاد دهند البته حتما توجه کنید که دارای مجوز باشند.

گشت قایقی با شام لابستر 

گشتی در یک دریاچه آرام بزنید تا با دوستان جدیدی آشنا شوید و از دیدن غروب آفتاب لذت ببرید پس از آن از شام لابستر که روی همان قایق طبخ شده در میان آبها لذت ببرید.

سافاری با جیپ 

می توانید زیباترین صحنه های کنکون را با یک جیپ کرایه ای کندوکاو کنید و همچنین بقایای تمدن مایایی و جنگهای استوایی را از نزدیک ببینید.

ورزشهای آبی 

کنکون محل تجربه انواع ورزشهای آبی و فرح بخش نیز هست.

خرید 

وقتی که در کنکون به خرید فکر می کنید می توانید هم در زون هتلی خرید کنید و یا به مرکز شهر کنکون بروید که در آنجا قیمتهای مناسبتری برای خرید خواهید یافت.

آبگرم معدنی 

در سرتاسر کنکون حدود 30 مکان هستند که می توانید در آن از خدمات آبگرم استفاده کنید و همزمان روح و جسم خود را تروتازه کنید و از خواص بیشمار آن لذت ببرید.

ملاحظات ایمنی

آبهای اقیانوس همیشه به دلخواه ما حرکت نمی کنند . همیشه به دنبال مناطق مجاز برای شنا کردن بگردید و در مناطقی شنا کنید که حداقل یک غریق نجات داشته باشد. به یاد داشته باشید که سواحل مکزیک عمومی و متعلق به دولت فدرال است و قانونی مبنی بر وجود الزامی غریق نجات در سواحل وجود ندارد.

به عنوان یک قانون کلی چنانچه شناگر ماهری نیستید بهتر است دریاچه های مصنوعی یا استخرهای هتل ها که غریق نجات دارند استفاده دارند.

آب و هوا 

کنکون جایی است آب و هوا می تواند در عرض چند دقیقه و نه چند ساعت تغییر کند – ممکن است به سرعت رگبارهایی شروع به بارش کنند و به همان سرعت تمام شوند.اگر هنگام باران در آب بودید از علائم هشدار استفاده کنید.

هیچ چیز مجانی نیست :

یک درس مهم اگر احیانا کسی به شما نزدیک شد و گفت ( یه لیوان نوشیدنی خیلی حال میده ) به این معنی است که شما در مورد قیمت آن توافق کرده اید و به هر قیمتی که بخواهد به شما خواهد فرخت.

اگر از کارهای اعتباری استفاده می کنید از دستگاه های خودپرداز خارج بانک ها استفاده نکنید . از دستگاه های داخل داروخانه ها ، فروشگاه ها و یا پمپ بنزین ها استفاده نکنید وگرنه احتمال دارد مشخصات و رمز کارت شما لو برود و یا اینکه مبالغ زیادی کمیسیون از شما کسر گردد.

با دوست یا همراه سفر کنید 

همیشه ملاحظات ایمنی را مدنظر داشته باشید و هرکجا که می روید با همراه یا تور بروید . مسافران تنها سوژه های راحتی برای دزدی و اخازی هستند.

 

 

شهرها
مکزیکوسیتی
مکزیکوسیتی
کنکون
کنکون
مریدا
مریدا
سن کریستوبال
سن کریستوبال
پلایا دل کارمن
پلایا دل کارمن
پوبلا
پوبلا
باخا کالیفرنیا
باخا کالیفرنیا
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به مکزیک راهنمای سفر به کنکون جاذبه های گردشگری کنکون تور کنکون دیدنی های مکزیک دیدنی های کنکون جاذبه های گردشگری مکزیک تور مکزیک تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com