نامیبیا

شهرها
ویندهوک نامیبیا
ویندهوک نامیبیا

زبان : انگلیسی
جمعیت : 2 میلیون نفر
وسعت : 825,418 کیلومتر مربع
واحد پول : دلارنامیبیا NAD

 

نامیبیا

نامیبیا با وسعت 825٬418کیلومتر  در جنوب و جنوب غرب کشور آفریقای جنوبی واقع شده است . این کشور از شمال با آنگولا و از سمت شرق با بوتسوانا هم مرز است .  از سمت غرب با اقیانوس اطلس جنوبی همسایه است .

بزرگترین شهر و پایتخت آن شهر ویندهوک می باشد. 

وجود صحرای کالاهاری در شرق و بیابان نامیب در غرب این کشور و در امتداد اقیانوس اطلس باعث شده که آب و هوای این کشور خشک و گرمسیری و کم باران ترین کشور قاره آفریقا گردد.

از نظر اقتصادی فعالیت های کشاورزی ، دامداری ، معدنی و گردشگری در این کشور رونق دارد. بیشترین صادرات این کشور در زمینه مواد معدنی صادرات الماس می باشد و در کنار آن معادن اورانیوم و طلا و نقره نیزسهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند. پول رایج در این کشور دلار نامیبیا (NAD) است.

از نظر تراکم جمعیتی نامیبیا به علت احاطه شدن بین دو صحرا جمعیت بسیار کمی دارد و از این نظر پس از مغولستان دومین کشور در جهان می باشد. 

زبان رسمی نامیبیا انگلیسی و  آلمانی است ، با این وجود اکثر مردم به زبان های محلی صحبت می کنند که مهمترین آن آفریکانس می باشد. دین  اکثریت مردم نامیبیا مسیحی می باشد. دلیل رواج زبانها آلمانی و انگلیسی این است که این کشور تا پایان جنگ جهانی اول از مستعمرات آلمان بوده و پس از آن به دست آفریقای جنوبی افتاد تا سرانجام در سال 1990 استقلال خود را از کشور آفریقای جنوبی اعلام کرد و هم اکنوی داری یک نظام سیاسی با ثبات و دموکراسی چند حزبی است. وجود حکومت یکپارچه به همراه جاذبه های گرشگری منحصر بفرد این کشور سبب شده تا نامیبیا درامد قابل توجهی نیز از صنعت گردشگری و توریسم به خود اختصاص دهد.

نامیبیا به علت محصور بودن توسط صحرای کالاهاری و نامیب دارای حیات وحش منحصر به فردی است که آن را با سایر کشورهای آفریقا متمایز می کند و جلوه های طبیعت گردی منحصر بفردی را در معرض دید گردشگران می گذارد .بطور کلی جثه حیواناتی نظیر شیر و فیل از همنوعانشان در سایر کشورها بزرگ تر می باشد.

کشور نامیبیا اولین کشور در قاره آفریقا است که توانسته حفاظت از محیط زیست را به صورت قانون اساسی در آورد.

شهرهای نامیبیا:

ویندهوک (windhoek) پایتخت نامیبیا و بزرگترین شهر آن

کیت من شوپ (kitmanshoop) شهر کوچکی قرار گرفته در کنار خطوط راه آهن و بزرگراهها و نقطه ای که از آنجا می توانید به دیدار منطقه fish river canyon park بروید

لودریتزLudritz شهری ساحلی با خصوصیات آلمانی

اوندانگوا Ondangwa اوشاکاتی Oshakati شهر های دو قلو در قلب منطقه اوامبلند ، نامیبیای شمالی

اوتجو Outjo دروازه ورود به پارک ملی اتوشا و کواکوولدKoakoveld و دامارالند damaraland

سواکوپموند Swakopmund  شهری ساحلی و کعبه مقصود نامیبیایی ها در تعطیلات

تسومب Tesu شهری معدنی در شرق اتوشا

والویس بی Walvis bay منطقه ای مناسب برای ورزش های شنی

 

مکان های دیدنی نامیبیا

 پارک ملی اتوشا

                           

 پارکی ملی  اتوشا در قسمت شمال شرق نامیبیا قرار دارد.

مساحت این پارک  برابر با 22٬270 کیلومتر مربع است. این پارک از مهم‌ترین مناطقی در نامیبیا است که حیات وحش در آن‌ها محافظت می‌شود . در این پارک گونه های گوناگونی از حیات وحش زندگی می کنند که همانطور که عنوان شد به علت قطع ارتیاط این منطقه با سایر نواحی به علت وجود  صحاری بزرگ می توان حیواناتی با خصوصیات مختلف از آنچه در سایر کشوهای آفریقایی وجود دارد مشاهده کرد.

گردشگران در این پارک ملی می توانند گونه های مختلفی  از کرگدن ، سوریکات ، کودو ، ایمپالا ، شیر،ببر، فیل ، گورخر را مورد بازدید قرار دهند.

صحرای کالاهاری

                   

بیابان کالاهاری منطقه ای با وسعت900.00  کیلومتر با زمین های شنزار در جنوب قاره آفریقاست. بخشی از این بیابان در نامیبیا و آفریقای جنوبی قرار دارد اما در کشور بوتسوانا قسمت بیشتری را تحت پوشش قرار داده است . 

پس از بارش باران در این منطقه منطقه مستعدی از چراگاهها به وجود می آید که پناهگاه خوبی برای حیات وحش به حساب می آید و حیوانات مختلفنی از جمله زرافه ، فیل ، پلنگ ، شیر ، انواع پرندگان می توانند در آن زندگی کنند.

پارک ملی نامیبیا

دره مرگ – نامیبیا

         

دره مرگ با کوههای مرتفع شنی در مرکز پارک ملی نامیبیا واقع شده است . قدمت درختان در این منطقه بیش از چهار هزار سال می باشد. در گذشته این دره دارای آب بوده اما به مرور زمان و بر اثر خشکسالی آب آن خشک شده است .ارتفاع این دره به 305 متر می رسد.

 

صحرای نامیب

             

ساحل اقیانوس اطلس جنوبی را صحرای شنی نامیب تشکیل می دهد .  صحرای نامیب به علت پایین بودن میانگین سالیانه بارش یکی از خشکترین و در عین حال به علت وجود اقیانوس اطلس به عنوان مرطوب ترین بیابان جهان نام گرفته است.

همجواری اقیانوس و کویر یکی از شگفتی های این مکان می باشد که توجه گردشگران زیادی را به این منطقه جلب می کند .صحرای نامیب از قدیمی ترین بیابانهای دنیا به شمار می رود . این مکان به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا

زبان در نامیبیا:

زبان های عمده بومی شامل اوشیوامبو Oshiwambo ، اوتجی هررو Otjiherero، ناما Nama ، دامارا Damara ، روکوانگالی Rukwangali ، و سیلوزی Silozi هستند.

زبان انگلیسی زبان رسمی است و به طور گسترده ای صحبت می شود اما به هر حال اکثریت نامیبیایی های مسن ( آنان که قبل از استقلال کشور تحصیل کرده اند) زبان انگلیسی به عنوان سومین زبان در بینشان رایج است. زبان انگلیسی بیشتر در قسمت شمالی نامیبیا رایج است به دلیل اینکه از آن پیشتر از ار مناطق جنولی به عنوان وسیله ای برای آموزش استفاده شد. بنابر این نامیبیایی های مسن در جنوب نامیبیا بیشتر به زبان های آفریکانس و آلمانی تکلم می کنند.

آفریکانس به وسیله بسیاری از مردم صحبت میشود و بعنوان اولین زبان درمیان نامیبیایی های آفریکانر رواج دارد. انگلیسی به عنوان اولین زبان درمیان خوانواده های باقیمانده با اصلیت انگلیسی رواج دارد  و آلمانی به وسیله نامیبیایی های با تبار آلمانی بیشتر صحبت می شود که بیشتر در شهر های ویندهوک و سواکوپموند ساکن هستند و مزارع مختلفی که در سراسر کشور پراکنده اند. در ضمن زبان آلمانی به عنوان زبان پیشرو در تجارت رواج دارد..

زبان پرتغالی هم بیشتر به وسیله مهاجران آنگولایی صحبت می شود.

واحد پول نامیبیا:

نامیبیا به همران لسوتو و آفریقای جنوبی و سوازیلند عضو گروه کشور های آفریقای جنوبی با پول مشترک است و به همین دلیل دلار نامیبیاو راند آفریقای جنوبی با ارزش برابر 1:1 مبادله می شوند به همین دلیل راند آفریقا هم در سراسر نامیبیا رایج و معتبر است.

بانکهای نامبیا دلار نامیبیا را با راند آفریقای جنوبی بدون هزینه تبدیل می کنند و از آنجایی که تبدیل دلار نامیبیا در خارج از نامیبیا حتی در کشور های عضو واحد پولی مشترک آفریقای جنوبی، مستلزم صرف هزینه است پیشنهاد می شود قبل ار ترک نامیبیا اقدام به تبدیل پول خود کنید

کلاهبرداری کردیت کارت و کارت اعتباری در نامیبیا یکی از مشکلات عمده است بنابر این برای استفاده از آنها یا برداشت پول به سراغ بانک ها و فروشگاههای بزرگ بروید و برای هر عملیاتی که کنسل میکنید رسید رسید طلب کنید.

در بسیاری از شهر های بومی ها به شما نزدیک می شوند تا از آنها سوغاتی خرید کنید و گفتن جمله No thanks کافی است تا آنها شما را رها کنند. در نامیبیا چانه زدن مرسوم است اما در فروشگاههای بزرگ قیمت ها مقطوع است.

تلاش کنید تا می تواند از فروشگاهای کوچک خرید کنید تا از این طریق به مردم فقیر محلی کمک کرده باشید

 یکی از جلوه های طبیعی منحصربفرد نامبیا درختان تیردان هستند که خاص فلور این منطقه می باشند.

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا

 

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا

 

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا

 

 

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا

 

تور نامیبیا، جاذبه های گردشگری نامیبیا 

 

ایمن باشید

نامیبیا کشور صلح طلبی است و درگیر هیچ جنگی نیست . با پایان جنگ شهری آنگولا خشونتی که در قسمت های شمالی نامیبیا رخنه کرده بود دیگر وجود ندارد.

اما به هرحال نامیبیا نرخ جرم بالایی دارد ، در اطراف خودپردازها مراقب باشید . برای مردان عاقلانه نیست که بعد از نیمه شب پیاده روی کنند یا تنهایی سوار تاکسی شوند ، همینطور برای زنان بهتر است که بعد از ساعت 9 شب در هتل بمانند .

اخیرا مقداری دزدی مسلحانه گزارش شده در اغلب موارد گردشگران مورد سرقت قرار گرفته اند وسایل همراه آنان دزدیده شده برای امنیت خانه ها حصارهای الکتریکی تقریبا در اطراف تمامی خانه ها در ویندهوک کشیده شده . بیشتر دزدی های گزارش شده در اطراف مرکز شهر اتفاق افتاده اند . پلیس گزارش داده که اغلب راننده های تاکسی مسافران تنها را به دزدان گرا می دهند . بنابراین اگر توصیه های ایمنی معمولی را رعایت کنید مشکلی پیش نخواهد آمد .

گردشگران معمولا مشکلی با دیدار از مناطق شهری ناشناخته ندارند اما توصیه می شود به تنهایی این کار را نکنید.

نامیبیا مشکل عدیده ای هم با رانندگی در حالت مستی دارد این مشکل بزرگتر هم شده چرا که بیشتر مردم این موضوع را بخصوص در آخر هفته خالی از اشکال می بینند.

در مورد دزدی از گردشگران در  شهرهای والپس بی و سواکوپموند باشید چرا که این مسئله ابعاد وسیعتری از آنچه که در رسانه ها گفته می شود دارد.

سالم بمانید:

نرخ ابتلا به بیماری HIV در نامیبیا 25 درصد است . سیستم سلامت نامیبیا مدرن است و ظرفیت ارائه خدمات در هر سطحی را دارد . خدمه به خوبی آموزش دیده اند بنابراین سرایت HIV در بیمارستان ها جای نگرانی ندارد.

قسمت شمالی نامیبیا محدود خطر مالاریا است پس قبل از سفر به آنجا با دکتر خود مشورت کنید .

آب آشامیدنی نامیبیا معمولا برای خوردن مناسب است و خطری ندارد به جز در جاهایی که علامت ( تمیز آشامیدنی دارد ) ، کمپ ها معمولا آب را از رودخانه می گیرند بنابراین در این جاها آب ننوشید.

 

نامیبیا
به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
طبیعت گردی در آفریقا اطلاعات گردشگری نامیبیا راهنمای سفر به نامیبا راهنمای سفر به نامیبیا دیدنی های نامیبیا تور نامیبیا جاذبه های گردشگری نامیبیا طبیعت گردی در نامیبیا نامیبیا تور آفریقا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com