اتیوپی

اتیوپی

زبان : اَمهاری
جمعیت : 90076012
وسعت : ۱٬۱۰۴٬۳۰۰کیلومتر
واحد پول : بیر (ETB)

اتیوپی:

اتیوپی کشوری در حصار خشکی و جزو کشور های واقع در شاخ آفریقا میباشد، پایتخت آن آدیس بابا است. این کشور از نظر جمعیتی در رده ی دهمین کشور بزرگ آفریقا استو بعد از ارمنستان دومین کشوری است که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت.این کشور از شمال با اریتره از جنوب با کنیا ، از غرب با سودان و از شرق و جنوب شرقی با سومالی و جیبوتی احاطه گردیده است.

این کشور از قدیمی ترین  و کهن ترین کشور های دنیا میباشد. این کشور عضو سازمان ملل متحد میباشد. ، 

این کشور با سابقه ی هزارساله که نزد مسلمانان حبشبه نامیده میشد که یونانیان از همان دوران باستان آن را اتیوپی مینامند. در اتیوپی استخوان هایی مربوط به انسان یافت شده است که به حدود 8 میلیون سال پیش بازمیگردد. این سرزمین با اریتره و قسمت های جنوب شرقی دریای سرخ در سواحل سودان مناطقی را تشکیل میدهند که به نام سرزمین مصریان باستان و پانت یا تانجرو به معنی سرزمین خدایان شناخته میشوند.

در قسمت شمالی اتیوپی دریاچه تانا در شمال که سرچشمه ی نیل آبی میباشد قرار گرفته است . حیوانات بومی این کشور شامل:  میمون گلادا، بز کوهی والیا و گرگ اتیوپیایی یا همان روباه میمون نما  میباشد و دارای پتانسیل طبیعت گردی ویژه ای می باشد.

تور اتیوپی

مردم اتییوپی دارای نژاد سیاهپوست و دورگه ی سامی میباشند و 60 درصد آنها مسیحی هستندو زبان آنها امهاری سودرو، سلیته، اینور، چها و تیگره است که و همچنین زبان عربی در این کشور رواج دارد. در میان تحصیل کرده ها زبان انگلیسی مورد استفاده قرار میگیرد. این کشور دارای 48 زبان بومی میباشد.

اتیوپی دارای یکی از بهترین اقتصادهای جهان میباشد، در این کشور حق مالکیت "ایالت و مردم " متعلق است این بدین منظور میباشد که حق تملک به صورت 99 ساله است که فرد حق اجاره و فروش مجدد فروش ندارد.

نژاد مردم اتیوپی ارومو، امهار و تیگرائی ها بیش از سه چهارم از جمعیت را در برمیگیرند. مردم اتیوپی به صورت قومی زندگی میکنند در این کشور بیش از 80 گروه قومی زندگی میکنند که جمعیت هر کدام به حدود ده هزار نفر میرسد. نام اتیوپی در زبان عبری "کوش"  نامیده میشود این نام در قرآن و انجیل بارها آمده است از این روست که فرهنگ غنی مردم اتیوپی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آفریقا مطرح می باشد و جاذب هزاران گردشگر از سراسر جهان می باشد

آب و هوا:

این کشور با قرار گرفتن درارتفاع گوناگون و سطح ارتفتع مختلف دارای سه نوع آب و هوا میباشد. 

از ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر فصل بارندگی میباشد و بقیه ماه های  سال خشک و بدون بارندگی میباشد.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های اتوپی ویزا آفریقا تور آفریقا تور اتیوپی دیدنی های اتیوپی تور اتیوپی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com