کنیا

کنیا
شهرها
نایروبی
نایروبی

زبان : سواحلی و انگلیسی
جمعیت : ۳۷٬۹۵۳٬۸۴۰
وسعت : ۵۸۰٬۳۶۷کیلومتر
واحد پول : شیلینگ کنیا (KSH)

کنیا:

  این کشور در شرق آفریقا قرار دارد پایتخت آن نایروبی می باشد. زبان این مردم سواحلی و انگلیسی است. از شهرهای مهم این کشور مومباسا، کیسومو و ناکرو هستند. 73 درصد مردم کنیا مسیحی و 19 درصد آنها آنیمیست و 6 درصد آنها مسلمانند.

تور کنیا ، تور آفریقا ، جاذبه های گردشگری آفریقا

تور آفریقا ، تور کنیا، جاذبه های گردشگری کنیا

با سنگواره هایی که در آفریقا یافت شده این موضوع که پستانداران  از 20 میلیون سال پیش در آن زندگی می‌کرده‌اند به اثبات رسیده است.در طی کشفیات در کنار رودخانه ی تورکانای کنیا مشخص شده که انسان های نخستین حدود پنج میلیون سال پیش زندگی میکردند. در این منطقه سنگواره های زیادی از دایناسورهای ددپایان و تمساح های غول پیکر  در سال 2004 کشف شده است.

 

 در تور آفریقا شما میتوانید تجربه ای فراموش نشدنی  از طلوع آفتاب  گرفته تا بازدید از حیات وحش زیبا و بکر کنیا که دارای حیوانات مانند: شیر ، پلنگ، فیل، کرگدن و بوفالو دارد را داشته باشید، این کشور یک طبیعت بسیار منحصر به فرد دارد و سرزمینی جادویی میباشد بنا براین طبیعت گردی از اهداف عمده گردشگری در کنیاست. گردشگران میتوانند از دو منبع آب و هوای گرم و مهمان نوازی این مردم بهره مند گرددند و صنایع دستی بسیار زیبای این منطقه را خریداری کنند و به عنوانی سوغاتی و یادگاری همراه خود ببرند.

 تور آفریقا، تور کنیا، جاذبه های گردشگری آفریقا

جغرافیا:

کنیا با مساحت 582646 کیلومتر مربع کشور بسیار وسیعی میباشد. کشور تانزانیا در جنوب، اتیوپی در شمال، سومالی در شمال شرقی، سودان در شمال غربی، اوگاندا در غرب و اقیانوس هند در شرق این کشور قرار گرفته است.

کنیا دارای آب و هوایی معتدل میباشد. در بخشهای ساحلی هوا گرم و مرطوب و در مناطق شمالی و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است در تمامی طول سال هوا گرم است و مانند تابستان میباشد و در هنگام شب و صبح زود کمی هوا سردتر میشود . ماه آوریل تا ژوئیه فصل بارش باران میباشد و همچنین در فصل اکتبر تا دسامبر نیز بارش هایی  پراکنده صورت میگیرد. گرم ترین ماه ها از فوریه تا مارچ است و سردترین دوره تا آگوست است. در بین ماه های ژوئیه تا سپتامبر تعداد بسیار زیادی جانور وحشی  به  ماسامارای مهاجرت میکنند که یکی از بهترین صحنه های جذاب و دیدنی برای مستندسازان میباشد.

فرهنگ:

کنیا، کشوری است با فرهنگ های بسیار متفاوت؛ فرهنگ هایی مانند سواحیلی در مناطق ساحلی و پاستورالیست در شمال و جوامع مختلف در بخش مرکز و غرب و فرهنگ ماسای که بسیار مورد توجه صنعت توریسم قرار گرفته است

این کشور هنوز  هیچ لباس ملی که معرف کشورش باشد ندارد تنها چیزی که شبیه به لباس میباشد به نام گانا است. یک نوع پارچه کتان با رنگ های بسیار زیاد و قلابدوزی ها ی جذاب و سنگین  با نام کیتگ که لباس های دوخته شده از آن در مراسم  رسمی و جشن ها استفاده میگردد. یک نوع لباس دیگر به اسم کانگا که آفریقایی است در خانه های کنیایی بسیار متداول میباشد، زنان این لباس را بدون کمر میپوشند آن را به دور خود میپیچند. این تنوع فرهنگی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری عمده کشور کنیا مطرح می شود که تبعا گردشگران بسیاری را راهی سفر به این کشور می کند. 

تور کنیا، تور آفریقا، جاذبه های گردشگری آفریقا

موسیقی:

یکی از سازهای پرطرفدار در این کشور گیتار میباشد و دارای موسیقی تلفیقی به نام آفرو و بنگا و آهنگ های محلی و سنتی میباشد.در گذشته موسیقی به دو گروه تقسیم میگردد: آهنگ ساحیلی و آهنگ کوتگوتیز و امروزه موسیقی هیپ هاپ و رپ در این کشور وجود دارد

موسیقیدانان معروف کنیا عبارتند از: دیوید ماتنگ، ردسان،  نسسری نویز،  نونینی،  جوکالی، کلپتومانیاکس،  لونگومباس و سوزانا اویو آچینگ آبورا

 

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های کنیا دیدنی های کنیا فرهنگ کنیا ناکرو مومباسا تور کنیا تور آفریقا کنیا تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com