تایلند

تایلند
شهرها
آیوتایا
آیوتایا
چیانگ مای
چیانگ مای
بانکوک
بانکوک
پاتایا
پاتایا
پوکت
پوکت
هواهین
هواهین
کرابی
کرابی
ساموئی
ساموئی

جمعیت : 67,741,401 سال 2014

تا سال 1939 نام رسمی تایلند " سیام " بود. واژه " تای " در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای که اکثریت مردم کشور را تشکیل می دهند ، به معنی " آزادی " نیز هست . پرچم کشور تایلند از سه رنگ سفید و قرمز و آبی تشکیل شده که رنگ قرمز نماد ملت ، رنگ سفید نشان مذهب و رنگ آبی نشان حکومت سلطنتی است .

تور تایلند

اما به روایتی دیگر " تای " به معنای " لبخند " نیز هست . از این رو کشور تایلند در دنیا به " سرزمین لبخند " معروف است . در کوچه و خیابان های تایلند که قدم بزنید ، مردمی را خواهید دید که همواره به روی شما لبخند می زنند و در هر موقع از سال که باشد از کوی و گذرهایشان صدای جشن و سرورهایی که به شکل ملی و به بهانه های مختلف برپا می کنند به گوش می رسد .

نکته جالب دیگری که در گذرگاه های تایلند با آن مواجه خواهید داشت ،وجود معابد بسیار است .تایلند متاثر از فرهنگ هند ،به قدری معبد دارد که به آن کشور " هزار معبد " می گویند .

تور تایلند، جاذبه های گردشگری تایلند

آب و هوای تایلند به دلیل نزدیکی به دریا بیشتر مواقع سال معتدل است .شمال کشور کوهستانی و دارای جنگل های بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج ها است . قسمت غرب و شرق سرزمین لبخند دارای باغ های میوه،درختان کائوچو ،جنگل های همیشه سبز و ساحل شنی سفید است . علاوه برآن دارای جزایر بسیاری است که هر کدام گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می گذارد .

اگر قصد ییلاق دارید ، بهتر است از ماه مارس تا ماه مه که متوسط درجه حرارت 34 درجه سلسیوس است به تایلند سفر کنید اما اگر عزم قشلاق کردید بهتر است از ماه نوامبر تا فوریه که درجه حرارت بین 20 تا 32  درجه سلسیوس در نوسان است را برای سفر به کشور دیدنی تایلند انتخاب کنید .

تور تایلند، جاذبه های گردشگری تایلند

در مورد سوغاتی نیز باید گفت که شما دست روی یکی از بهترین گزینه ها گذاشته اید . تایلند به " اقیانوسز خرید " معروف است . بنادر متعدد،خطوط راه آهن و فرودگاه ها ، تایلند را به جایی برای تجارت همه جور کالا تبدیل کرده است . البته مهم ترین مهارت لازم در این اقیانوس شنا کردن نیست،بلکه تشخیص سره از ناسره است .!

برای خرید سعی کنید به مراکز معتبر مراجعه کنید . تایلند بازار خوبی برای موبایل و اجناس الکترونیکی و پوشاک است . اما سوغات اصلی و بومی تایلند عطر و عود و وسایل چوبی است . از میان آنها می توان به چائنگلون ( ظرفی سنتی که از نارگیل پخته شده در کوره ساخته می شود ) ، هویچو( ظرفی که از یک نوع خاص خرچنگ ساخته می شود )، خائولام ( یک نوع شیرینی که خمیرش ، مخلوط شیره و برنج ، شکر و کرم نارگیل است و آن را در چوب های بامبو می پزند ) اشاره کرد . 

 تور تایلند ، جاذبه های گردشگری تایلند

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com