چین

شهرها
پکن
پکن
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

زبان : ماندارین
جمعیت : ۱٬۳۵۷٬۸۲۱٬۰۰۰
وسعت : ۹٬۵۹۶٬۰۰۰کیلومتر مربع
واحد پول : یوان

 

اگر چمدانتان را به مقصد چین می بندید باید بدانید که آن را در یکی از کهن ترین و در عین حال مدرن ترین کشورهای جهان باز خواهید کرد . وقتی به چین سفر می کنید در حقیقت به طور همزمان قدم به تاریخ و مدرنیته گذاشته اید .

در پهنه گسترده چین از اماکن باستانی  و تاریخی گرفته تا سازه های نوین و نوظهور ، از بازارچه های سنتی و چرخ دستی ها گرفته تا فروشگاه های مجلل و امروزی ، از روستاهای قدیمی و زمین های کشاورزی گرفته تا شهرهای با شکوه که کانون صنعت و تجارت هستند ، همگی در چین یافت می شوند .

اولین ورود شما مواجهه با چینی هاست ؛ مردمی که جمعیتشان میلیاردی است ، سیاست کنترل جمعیت آن ها شهرت جهانی دارد و آدم هایی به شدت سخت کوشند . 

 

تور چین

 

یادگیری زبان چینی ها بسیار سخت است با اصواتی که در هیچ زبان دیگری نشنیده اید ، بنابراین اگر در یادگیری جملات ابتدایی زبان چینی ماندرین ناکام ماندید ، چندان خود را سرزنش نکنید . 

اقوام زیادی در چین زندگی می کنند . کنفسیوس ، بودا ، تائوئیسم ، دین اسلام و آیین ترسایی ، هر یک پیروان خود را در میان جمعیت میلیاردی چین دارند اما علی رغم این تنوع مذهبی و قومیتی ، چینی ها اغلب شبیه به هم هستند و تنوع چهره در میان آنها به سختی دیده می شود . 

 

 تور چین

 

همانند تنوع قومیتی ، در چین تنوع آب و هوا  نیز بسیار است . گرمایی باشید یا سرمایی فرقی نمی کند ، در هر حال در چین آب و هوای مطابق طبعتان را پیدا خواهید کرد . شمال این کشور سرد معتدل ، منطقه میانی و پایین تر از رودخانه زرد چین گرم معتدل ، برخی استان ها نیمه گرمسیری و بعضی دیگر نیز مناطق نیمه معتدل هستند . 

چین گرچه پرجمعیت ترین کشور دنیاست اما هر چه باشد یکی از بی رقیب ترین اقتصادهای جهان نیز محسوب می شود و به پشتوانه همین اقتصاد قوی است که به مقصدی استثنایی برای گردشگری بدل شده است . 

وجود اتوبان ها و بزرگراه های مدرن و زیاد در شهرهای بزرگ که کنترل ترافیک شهر را در دست دارند ، هتل های مجلل و مجهز ، فروشگاه های وسیعی که بازار معروف ترین برندهای جهانی هستند ، برج ها و آسمانخراش هایی که با آخرین متد و شیوه های مهندسی افراشته شده اند و در کنار تمامی اینها مظاهر تاریخ باستانی کشور ابریشم که از دیوار چین آغاز می شود ، همگی جاذبه های کشوری است که دومین اقتصاد جهان محسوب می شود . 

در کشور طب سوزنی می توانید برای دیدن و ماجراجویی هم که شده سری به طب چینی بزنید . مکان هایی که نسخه هایی از طب چینی می پیچند کم نیستند . 

 

تور چین

غذا و رستوران چینی

برای رفتن به رستوران ها نیز نگرانی به خود راه ندهید . در رستوران های چین مجبور به خوردن هر جنبنده ای که رو به خورشید داشته باشد نیستید ! اگر چه این نوع تغذیه بخشی از فرهنگ غذایی چین در دیرباز است اما رستوران های چینی مملو از غذاهایی بین المللی و غذای ملل مختلف است که منوی مفصلی را پیش روی شما می گذارد . 

 در کشورهای غربی، به خاطر شهرت رستوران های چینی و تنوع غذایی، باید حتما ایده ای برای صرف غذای خود داشته باشید. شاید در استفاده از چاپستیک )وسیله سنتی چینی برای صرف  غذا( ماهر شده باشید اما بدانید که تجربه صرف غذا حتی در سنتی ترین رستوران های چینی در دنیا با تجربه لذت بر دن از یک شام در یک .رستوران محلی پکن متفاوت است تفاوت های غذا خوردن در چین

1. اگر بار اول است که در پکن هستید، باید بدانید که غذا چطور سرو می شود

 برخاف کشورهای غربی، مردم به صورت انفرادی سفارش نمی دهند؛ بلکه شما همیشه برای میزتان غذا سفارش می دهید. غذا وسط میز قرار داده می شو د و شما از خودتان پذیرایی می کنید.

2. هنگام پخت ، از طیف وسیعی از مواد غذایی  استفاده می شود و این باعث تنوع در آشپزی  های محلی شده است. اما برای سایرین ، ممکن است که این امر شگفت انگیز، عالی خوش مزه، ترسن اک و یا چن دش آور باشد.

مسافران اغلب شگفت زده می شوند، زیرا با  غذایی که در یک رستوران چینی در کشور خود خورده اند متفاوت است.

گفته می شود که شما هنگام بازدید از پکن باید دو چیز را تجربه کنید:

لذت بردن از کباب اردک و دیگری ر فتن به دیوار بزرگ چین. بیشتر مردمی که به پکن سفر می کنند، دوست دارند به از غذای کباب اردک بچشند. این اردک صورت سنتی سرو می شود و همراه آن نان، پیازچه و سس مخصوص اردک ارائه .می شود

تعداد زیادی رستوران وجود دارند که این غذا ا را سرو می کنند اما شناخته شده ترین آنه کوانجود و دادونگ هستند.

خوراک سنتی در پکن وجود دارد 250 بالغ بر که با موادی تازه آماده می شوند و سریع سرو می شوند. تعدادی از آنها از برنج شفته،سبوس، لوبیا و مواد سرخ شده درست می شوند.

 چین کشور ترین هاست ، کشور عجایب . همه چیز این کشور از سنت های قدیمی اش گرفته تا دیوار معروفش عجیب و باورنکردنی است. حتی در پیشرفت و توسعه نیز چین از خود رکوردهای باورنکردنی به جای گذاشته است. 

این کشور پرجمعیت ترین کشور دنیاست . شهرهای پکن و شانگهای آن نیز دو تا از پرجمعیت ترین شهرهای جهان هستند. دولت چین برای کنترل جمعیت ، قانون تک فرزندی را تعیین کرده که طبق آن هر زوج تنها یک فرزند می تواند داشته باشد. البته این قانون در سال های اخیر استثنائاتی نیز پیدا کرده است.

افزایش جمعیت این کشور در سال های گذشته و به دنبال قانون تک فرزندی ، آن را با مشکل بزرگ افزایش سالمندان مواجه کرده است . از این رو چین کشوری پرجمعیت اما با جمعیت مسن است . در جغرافیای چین نیز می توان ردپایی از تفاوت و تمایز نسبت به سایر کشورهای جهان را پیدا کد. چین به عنوان سومین کشور وسیع دنیا، با 14 کشور مرز مشترک دارد و پرهمسایه ترین کشور نیز محسوب می شود.

افغانستان، بوتان ، هندوستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، لائوس ، مغولستان ، میانمار ، نپال ، کره شمالی ، پاکستان ، روسیه ، تاجیکستان و ویتنام همسایگان چین هستند.

در چین بیش از 206 زبان وجود دارد و که زبان چینی یکی از سخت ترین زبان هاست که بیش از 20 هزار کاراکتر دارد . البته یک چینی معمولی تنها حدود 5000 عدد از این کاراکترها را یاد می گیرد . طب سوزنی چینی ها با قدمت 5 هزار ساله از عجیب ترین روش های درمانی در تاریخ بشر است.تقویم این کشور نیز قدیمی ترین تقویم در جهان است که قدمت آن به 2600 سال قبل از میلاد بازمی گردد که در آن یک دوره کامل ، 60 سال طول می کشد.

چین با دسترسی زیاد شهروندانش به اینترنت ، بیشترین جمعیت آنلاین جهان را دارد و در این زمینه نیز رکورد است.

تقویم این کشور نیز قدیمی ترین تقویم در جهان است که قدمت آن به 2600 سال قبل از میلاد باز می گردد که در آن یک دوره کامل ، 60 سال طول می کشد.

چین با دسترسی زیاد شهروندانش به اینترنت ، بیشترین جمعیت آنلاین جهان را دارد و در این زمینه نیز رکورددار است. از هر پنج کاربر اینترنت در جهان ، یک نفر چینی است.

کشور چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی ست که در سال 2013 با پشت سرگذاشتن آمریکا ، رتبه اول تجارت جهان را کسب کرد . همچنین در سال 2009 بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده جهان معرفی شد .

میزان صادرات سومین کشور وسیع دنیا فقط به آمریکا ، سالانه بیش از 202 میلیارد دلار است . کل صادرات آن برای مثال در سال 2004 ، نزدیک به 600 میلیارد دلار بود که البته این رقم هرساله افزایش پیدا می کند.

کشور چشم بادامی ها رکورددار باسابقه تاریخی تولید برنج نیز هست . چینی ها از 5000 سال پیش از میلاد اقدام به کاشت برنج می کرده اند که این موضوع از روی وسایل کشاورزی به دست آمده از آن دوران ، قابل اثبات است.

 

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
قیمت تور چین جاذبه های چین دیدنیهای پکن تور پکن تور چین چین تور اطلاعات کشور چین

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com