جهت یابی در سفر

جهت یابی در سفر

جهت یابی

 

جهت یابی با گیاهان و درختان

 

علائمی خاص در طبیعت وجود دارد که اگر آنها را ببینید و به آنها دقت کنید، می توانید مسیر خود را بیابید. با توجه به این که گیاهان کجا و چگونه رشد کرده اند ، می توانید اطلاعاتی به دست آورید که به شما در پیدا کردن مسیر کمک کنند. این علائم به گونه ای نیستند که کاملا دقیق باشند اما اگر چند مورد از آنها را کنار هم جمع کنیم، می تواند مسیر درست را به شما نشان دهد.

برای مثال، برخی از گیاهان به خورشید تمایل دارند (در نیمکره شمالی به سمت جنوب ودر نیمکره جنوبی به سمت شمال خم می شوند)، علاوه بر این گیاهان در لبه آفتابگیر یک تپه ضخامت بیشتری دارند (لبه جنوبی تپه در نیمکره شمالی و لبه شمالی تپه در نیمکره جنوبی). از طرف دیگر معمولا پوست درختان اگر درلبه روبه خورشید باشند گرم ترند. 

جهت یابی در تورطبیعت گردی

برش تنه درخت راه دیگری برای جهتیابی است. جهت جنوبی درخت به علت اینکه بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارد ، باعث می شود خطوط دایره ای در جهت جنوب فاصله بیشتری داشته باشند.

 

جهت یابی در تور جنگل

 

جهت یابی با استفاده از ساعت:

 

می توانید با استفاده از ساعت و قرار دادن آن در تقارن با خورشید مشخص کنید که شمال و جنوب ( بسته به نیمکره ای که در آن هستید) کدام طرف است این تکنیک زمانی که می توانید خورشید را ببینید، قابل اطمینان ترین روش است. اما اگر آسمان ابری است نگران نباشید می توانید ساعت خود را رو به روشن ترین ناحیه آسمان قرار دهید. اگر در نیمکره شمالی هستید ، ساعتتان را رو به خورشید نگه دارید تا عقربه ساعت موازی جهت تابش خورشید باشد. درجه مابین عقربه ساعت و ساعت 12 ، جهت جنوب را نشان میدهد.

جهت یابی در تور دو روزه

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com