نکات سفر به هند

نکات سفر به هند

. خودتان را خسته نکنید

بیشترین گلایه ای که از سوی مسافران هند در سفر اولشان گزارش شده خستگی است و به این خاطر است که در زمان خیلی کم سعی می کنند کارهای زیادی انجام دهند. هند کشوری وسیع، رنگارنگ و اعتیاد آور است. اما شما باید درباره زمان خود واقع بین باشید. بهترین راه این است که برنامه ای معقول برای گشت در یک محدوده مشخص داشته باشید. بنابراین ویژگی های منحصر به فرد و روح این منطقه را بهتر می توانید در کنید. به خاطر داشته باشید که هند قرار نیست جایی برود! شما می توانید دوباره به آن برگردید.

. از شهر خارج شوید

شاید کلیشه ای باشد، اما تنها راه دریافت حس درستی از هند، گشت در روستاهای کوچکتر است. مزیت واقعی آن، این است که شما را از شهرهای پرجمعیت بیرون  می برد. در ضمن می توانید مهمان نوازی معروف هندی ها را بهتر درک کنید. 

. مراقب باشید که چه چیزی را می خورید و می نوشید

 برای کسانی که بار اول به هند سفر می کنند، ناراحتی معده اغلب اتفاق می افتد.این به این معنی نیست که باید از غذاهای خیابانی صرف نظر کنید، بلکه سعی کنید میوه های تازه و پوست کنده و غذاهای آب پز و سرخ شده را میل کنید. حتما بطری آب معدنی تهیه کنید و از سالاد و یخ نیز پرهیز کنید.

. درباره حر م شخصی خود خ لی حساس نباشید

این مورد کام عادی است. شما در حمل و نقل عمومی و یا هنگام سوار  شدن ممکن است در میان افراد قرار بگیرید و حتی له شوید. مردم از شما سوال هایی کاملا شخصی می پرسند که ممکن است در نظر شما دور از ادب باشد و فضولی به نظر برسد. به یاد داشته باشید که این فرهنگی کاملا متفاوت است و سوال های مردم نشانه ادب و علاقه آنها به شما است.

. بر اساس رسم هندی ها، لباس بپوشید

آگاه باشید که هند فرهنگی نسبتا سنتی دارد. پوشاندن بازوها و پاها، قدمی است برای احترام به فرهنگ آنان است. هندی ها کسانی را که با فرهنگشان آشنا نیستند می بخشند اما شما خیلی سریع می توانید با رعایت مواردی کوچ احساس خوبی ک در آنها ایجاد کنید. برای مثال: قبل از ورود به خانه کسی، کفش های خود را درآورید. این نکته درباره ورود به ی مکانهای مقدس) مانند مقبره یا حرم( نیز  صدق می کند. اگر بیرون از مغازه ای کفش دیدید، یعنی شما هم کفشهای خود را قبل از ورود درآورید.

. مراقب حرکات دست و پای خود باشید

در کشور هند، پای انسان عضوی غیر تمیز پنداشته می شود، بنابراین اگر با پای خود چیزی را لمس کردید بهتر است که سریعا عذرخواهی کنید. به طور مشابه، خوردن یا دادن اشیا با دست چپ نیز به دلایلی ناخوش آیند است. اگر درباره رسم و رسومات محلی مطمئن نیستید، به سایرین نگاه کنید که چه کار می کنند و تقلید کنید.

. به یاد داشته باشید، زمان در هند نسبی است! 

در هند اگر قرار باشد که دوستتان تا 5 دقیقه دیگر به شما ملحق شود، ممکن است حتی تا نیم ساعت منتظر بمانید. ترافیک و دیگر وقفه ها در هند عادی  هستند و مردم بومی بسیار صبورند. برای زمان های انتظار غیر منتظره خودتان را زیاد ناراحت ن نید. خیلی از دفاتر دولتی و مغازه ها بعد از ظهر ها برای ناهار بسته می شوند.

. ا یمن باشید

جمله «تنها به کوچه های خلوت نروید » شاید تکراری باشد، اما برای جلوگیری از بروز خطرهای غیر منتظره لازم است که تکرار شود. حمل مقدار زیادی پول نقد  هیچ کجا خوب نیست اما در شهرهای شلوغ جیب بری  از مشکلات ناخوشایند است. به گردشگران تازه وارد پیشنهاد می شود که خونسرد باشند و به راحتی عصبانی نشوند.

. برای آلودگی صوتی آماده باشید

یک راه برای این که حداقل در سرتان حریم شخصی خود را حفظ کنید این است که  در گوش های خود هدست قرار دهید تا کمی از صدای اطراف را کم کنید. هیچ چیز صدایی مانند همهمه و غوغای ممتد ی شهر شلوغ هندی نیست!

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)
برچسب ها
دیدنیهای هند نکات سفر به هند راهنمای سفر به هند اطلاعات گردشگری هند تور هند

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com