پورت الیزابت

پورت الیزابت
جاذبه ها
مراکز خرید پورت الیزابت
موزه های دیدنی پورت الیزابت
پارک ها و مناطق طبیعی پورت الیزابت

 

جغرافیای طبیعی

این بندر در جنوب شرقی آفریقای جنوبی در مجاورت اقیانوس هند و نزدیکی مرز تلاقی آن با اقیانوس اطلس قرار دارد. 

پورت الیزابت یکی از بزرگترین شهرهای آفریقای جنوبی و دومین شهر قدیمی کشور است که در استان کیپ شرقی و در 770 کیلومتری کیپ تاون قرار دارد و یکی از بندرهای مهم ساحلی و پایتخت ورزش های آبی آفریقای جنوبی است و اغلب با نام مخفف پی ای (PE) شناخته می شود و به شهر دوستی یا شهر بادخیز مشهور است و حدود 16 کیلومتر در امتداد خلیج آلگوا امتداد یافته است.

آب و هوا

این شهر بادخیز ، آب و هوایی تقریبا معتدل ، همراه با بارش متوسط باران در طول سال دارد و به طور کلی دارای آب و هوای اقیانوسی است. تابستان های این شهر نسبتا گرم است ، دمای روزانه به طور متوسط نزدیک به 25 درجه سانتی گراد است و گاهی 30 درجه می شود . زمستان ها معمولا در پورت الیزابت معتدل و مطبوع است.

جمعیت

جمعیت پورت الیزابت حدود 392/312 نفر بوده است که از این تعداد حدود 38 درصد سفیدپوست ، 27 درصد رنگین پوست ، 31 درصد سیاه آفریقایی و 3 درصد هندی آسیایی و یک درصد سایرین هستند. با توجه به حضور و حاکمیت دویست ساله انگلستان در منطقه ، اغلب مردم تا حدی به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

اقتصاد

پورت الیزابت از شهرهای مهم اقتصادی آفریقای جنوبی است و اقتصاد نسبتا متنوعی دارد. بندر این شهر نقش مهمی در اقتصاد منطقه دارد. بخش قابل توجهی از صنعت اتومبیل سازی آفریقای جنوبی در پورت الیزابت مستقر شده است.

حمل و نقل

فرودگاه پورت الیزابت چهارمین فرودگاه پرتردد آفریقای جنوبی پس از ژوهانسبورگ ، دوربان و کیپ تاون است. ساخت پایانه این فرودگاه در سال 2004 به پایان رسید و در طول مسابقات فوتبال جام جهانی 2010  نیز مورد استفاده قرار گرفت. در سال 2010 حدود 1/349/673 مسافر ، از این فرودگاه تردد کردند.

شبکه راه آهن نیز خدمات مسافرتی بسیاری ارائه می دهد و پورت الیزابت را از طریق مسیر بلومفونتین به ژوهانسبورگ متصل می کند. قطار گردشگری کوچک اپل اکسپرس به آون تور از ایستگاهی در نزدیکی ساحل کینگز حرکت می کند. این قطار به طور منظم از طریق پل رودخانه ون استدنز ، بلندترین پل ریلی اینگونه قطارها در جهان ، به سمت دهکده تورنیل حرکت می کند. اپل اکسپرس در سال 1914 راه اندازی شد و به طور مستقیم محصولات تازه را از مزارع به کشتی های موجود در پورت الیزابت انتقال می داد. هم اکنون به دلیل توسعه سیستم حمل و نقل و حمل محموله های کشتی از طریق کانتینرها و ماشین های یخچال دار ، این قطار دیگر مبادرات به جابه جایی محموله های باری نمی کند ؛ البته این سیستم ریلی کلاسیک ، همچنان کار خدمت رسانی و جا به جایی مسافران را برعهده دارد.

حمل و نقل دریایی در پورت الیزابت با توجه به فعال بودن بندر در خلیج آلگوا از اهمیتی خاص برخوردار است. ساخت و توسعه امکانات جدید بندری از رشد صنایع شهری و صنایع جدید حمایت خواهد کرد.

سرویس های متنوع اتوبوس رانی در پورت الیزابت توسط شرکت اتوبوس رانی آلگوا در حال خدمت رسانی به مردم است و ایستگاه اصلی آن در میدان بازار احداث شده.

خرید

پورت الیزابت ، مکان های متعدد و متنوعی برای خرید دارد. این شهر مکانی مناسب برای خرید طلا و جواهرات است و منطقه تاریخی مرکزی این شهر در خیابان لاورنس ، برای دوستداران اجناس قدیمی ، فرصتی ویژه جهت گشت و گذار فراهم می کند. همچنین خیابان های کلاید ، پیرسون و جاده وست بوم مناطق دیدنی بسیار خوبی در این شهر هستند. شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور تور آفریقای جنوبی آفریقای جنوبی پورت الیزابت راهنمای سفر به پورت الیزابت دیدنی های پورت الیزابت جاذبه های گردشگری پورت الیزابت راهنمای سفر به آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com