پوبلا

پوبلا

Puebla

شهر پوبلا چهارمین شهر بزرگ کشور مکزیک با بیش از 1/2 میلیون نفر جمعیت می باشد که مرکز ایالت پوبلا نیز می باشد. این شهر ، اولین شهری بود که در بخش مرکزی مکزیک به وسیله فاتحان استعمارگر اسپانیایی ساخته شد.

مکان استراتژیک آن ( بین بندر وراکروز و مکزیکوسیتی ) آن را به دومین شهر مهم مکزیک در زمان استعمار اسپانیا بدل کرده بود.

 

پوبلا

اما دلیل معروفیت این شهر فستیول سنیکو د مایو (Cinco de Mayo) می باشد که در روز پنجم ماه می اتفاق می افتد و یادآور پیروزی نیروی مسلح مکزیکی به رهبری ایگناسیو واراکروز بر قوای نظامی فرانس است . استحکاماتی که این جنگ در آن اتفاق افتاد مهمترین جاذبه های توریستی شهر هستند و همچنین مکان برگزاری جشنواره سالانه یادبود جنگ بود.

این شهر همچنین به خاطر غذاهایش شهرت دارد . گفته می شود این شهر مبدع سس تند مکزیکی که بسیار مشهور است نیز بوده است.

غذای مکزیکی

مسافرت به شهر:

سفر به پوبلا از مکزیکوسیتی راحت و سرراست است . اتوبوس هایی هستند که پشت سرهم بین این دو شهر چه شب چه روز در حرکت هستند . ایستگاه های مبدا در پوبلا ترمینال تاپو و همچنین فرودگاه بین المللی نبیتو خوارز هستند.

گردش در شهر

سفر در شهر پوبلا بعضی مواقع می تواند استرس زا هم باشد چرا که سیستم حمل و نقل بومی بطور کامل خصوصی و شامل صدها مسیر اتوبوس است که هیچ کدام مسیرشان روی نقشه ای ثبت نشده . اگر شما دقیقا می دانید که به کجا می خواهید بروید بهتر است از مردم کوچه و بازار بپرسید که کدام خط اتوبوس شما را به مقصد خواهد رساند.

نکته ایمنی در مورد اتوبوس ها : این اتوبوس ها معمولا امن هستند اما بعضی مواقع جیب برها از آن ها استفاده می کنند مخصوصا در مواقع شلوغ ، پس بهتر است دست خود را روی کیف دستی یا کوله پشتی نگه دارید.

جاهای دیدنی شهر:

Los Fuertes : قلعه هایی که بر بالای تپه گوارلوپ قرار گرفته اند و جایی هستند که جنگ معروف پوبلا با فرانسویان در آنجا اتفاق افتاد.

شهر دیدنی پوبلا

زوکالو : هسته تاریخی شهر دربردارنده ساختمان های بسیار زیبا و رنگارنگ به جای مانده از زمان استعمار است که در سال 1987 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

زوکالو

کلیسای جامع شهر : بین سال های 1575 و 1640 میلادی ساخته شده و بلندترین برجهای کلیسایی در مکزیک از آن اوست .

کلیسای جامع مکزیک

Los Sapos (منطقه هنری شهر) : بسیاری از نقاشان در روزهای شنبه و یکشنبه آثار خود را برای فروش به این منطقه می آورند . همچنین یک بازار ارزان در این منطقه وجود دارد که در آن می توانید برخی اشیاء آنتیک و صنایع دستی را خریداری کنید.

منطقه هنری شهر پوبلا

Huey Atlixca yotl : جشنواره ای که در یکشنبه های آخر سپتامبر اتفاق می افتد .

سافاری آفریقایی : یک باغ وحش پارک مانند است که حیوانات آفریقایی وحشی آزادانه در آن نگهداری می شوند و در قسمت جنوبی شهر واقع شده است.

باغ وحش پوبلا

چلولا (Cholula) : شهر کوچکی در همسایگی پوبلاست ک در فاصله 10 کیلومتری آن قرار گرفته و بوسیله تعداد زیادی کلیسا حدود 35 پر شده همچنین یک سایت باستانی هم دارد.

چلولا

چلولا پوبلا

ملاحظات ایمنی

شما به ندرت افراد محلی را پیدا می کنید که شلوارک پوشیده باشند . اگر چنین پوششی را برگذینید اعلام می کنید که توریست هستید و یک هدف خوب برای دزدی پوشیدن لباس ها ، جین معمولا پذیرفته است .

اگر شما در یک هتل اقامت دارید و می خواهید تاکسی بگیرید فردی که پشت میز ایستاده می تواند برایتان خبر کند یا اگر کمی اسپانیایی بلد هستید می توانید در خیابان تاکسی بگیرید و برسر قیمت چانه زنی کنید.

تاکسی ها بیسیمی از نظر ظاهر بهترین هستند و همه آن ها به طور رسمی تایید شده اند و همچنین ایمن ترین نیز هستند اما پول بیشتری از تاکسی های گذری می گیرند . اگر سوار یک تاکسی گذری شدید که به نظرتان منصف بود و شرایط خوبی داشت ایده خوبی است که شماره تلفن موبایل او را یادداشت کنید تا در مواقع نیاز کمکتان کند .

اگر قادر بود اسپانیایی صحبت کنید پول کمتری از دست می دادید چرا که بیشتر کسبه و فروشندگان به محض پی بردن به این موضوع که شما خارجی هستید قیمت های بالاتری طلب می کنند.

 

شهرها
مکزیکوسیتی
مکزیکوسیتی
کنکون
کنکون
مریدا
مریدا
سن کریستوبال
سن کریستوبال
پلایا دل کارمن
پلایا دل کارمن
پوبلا
پوبلا
باخا کالیفرنیا
باخا کالیفرنیا
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور تور مکزیک مکزیک تور مکزیکوسیتی پوبلا دیدنی های مکزیک جاذبه های گردشگری مکزیک دیدنی های پوبلا تور پوبلا راهنمای سفر به مکزیک راهنمای سفر به مکزیکوسیتی سفر به پوبلا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com