پرتوریا

پرتوریا
جاذبه ها
مراکز خرید پرتوریا آفریقای جنوبی
موزه های شهر پرتوریا
مناسبت ها و رویدادهای شهر پرتوریا
پارک ها و مناطق طبیعی شهر پرتوریا
قلعه های شهر پرتوریا

پرتوریا

جغرافیا

پرتوریا پایتخت اجرایی و اداری کشور آفریقای جنوبی است که در بخش شمالی استان گوتنگ قرار دارد.این شهر، دارای مساحت حدود 513 کیلومتر مربع است .شهر پرتوریا تقریبا در 25 پنجاه کیلومتری شمال ژوهانسبورگ ، در دو طرف حاشیه رود آپیس واقع شده است و تپه های رشته کوه ماگالیزبرگ آن را احاطه کرده اند . ارتفاع این شهر نسبتا زیاد و در حدود 1350 متر است و گاهی به دلیل درختان زیبا و بنفش جاکاراندا آن را جاکاراندا و گاهی نیز تاشوانا می گویند.

آب و هوا

آب و هوای این شهر ، مرطوب نیمه گرمسیری است ، تابستان هایش طولانی و پرباران و زمستان هایش کوتاه و خشک است . بارش باران ، بیشتر به تابستان محدود می شود.

به طور کلی ، بارش برف در این شهر یک پدیده نادر است.این شهر درون یک دره قرار دارد و این مسئله ، باعث به دام افتادن هوای گرم می شود از این رو هوای این شهر نسبتا گرم تر از شهرهای مشابه است.

جمعیت

جمعیت پرتوریا 651/741 نفر است که ساکنان شهر مخلوطی از سفیدپوستان ، آفریکنرها ، سوتوهای شمالی هستند.

حمل ونقل

پرتوریا در 54 کیلومتری شمال ژوهانسبورگ واقع شده و بزرگراه های بسیاری این شهر را به شهرهای مهم شمال آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه متصل می کند.راه آهن نیز علاوه بر شهر های مختلف داخلی به موزامبیک در شرق و زیمبابوه در شمال شرق پیوند می دهد.

فرودگاه بین المللی او.ار تامبو در 45 کیلومتری جنوب شهر قرار دارد و از فرودگاه های فعال آفریقاست ، البتهاین فرودگاه به شهر ژوهانسبورگ نزدیکتر است.

فرودگاه واندربوم در حومه واندربوم ، در شمال پرتوریا ، در سال 1937 تاسیس شد و خدمات هوایی شخصی و تجاری سبک را ارائه می دهد.

فرودگاه لانسیریا در 35 کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد.

بیشترین و محبوب ترین وسیله برای حمل و نقل عمومی در این شهر ، تاکسی یا ماشین کرایه ای است ، همچنین مینی تاکسی ها هم در این شهر وجود دارند که قیمت شان در مقایسه با تاکسی ها کمتر است . شرکت اتوبوسرانی مختلفی در این شهر وجود دارد که پاتکو یکی از قدیمی ترین و شناخته ترین آن هاست.

 

شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی تور ژوهانسبورگ دیدنی های پرتوریا دیدنی های آفریقای جنوبی تور پرتوریا تور آفریقای جنوبی تور جاذبه های گردشگری پرتوریا راهنمای سفر به آفریقای جنوبی راهنمای سفر به پرتوریا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com