کیپ تاون

کیپ تاون
جاذبه ها
مراکز خرید کیپ تاون
مکان های مذهبی کیپ تاون
موزه های شهر کیپ تاون
پارک ها و مناطق طبیغی شهر کیپ تاون
سواحل کیپ تاون
رویداد ها و مناسبت های کیپ تاون
گشت با هلی کوپتر کیپ تاون
موزه بوکاپ در آفریقا
شیرهای دریایی کیپ تاون
پنگوئن های کیپ تاون
ساختمان های شهر کیپ تاون

کیپ تاون

جغرافیای طبیعی:

بندر کیپ تاون، دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ غربی است به عنوان مادر شهرهای آفریقای جنوبی و مرکز آن در ناحیه ای نسبتاً کوچک بین کوه تیبل و خلیج تیب قرار دارد. این شهر مرکز قوه مقننه آفریقای جنوبی است و پارلمان ملی و بسیاری از سازمان های دولتی دیگر در این شهر قرار دارند.بندر کیپ تاون در جنوب غربی کشور، نزدیک به دماغه گودهوپ یا امید نیک قرار گرفته است و از جنوبی ترین شهرهای آفریقا محسوب میسود. موفعیت جغرافیایی این شهر 33 درجه و 55 دقیقه جنوبی و 18 درجه و 25 دقیقه شرقی است. سمبل این شهر کوه تیبل است.هنگامی که برای سفر به این شهر بروید میتوانید از  تمامی جاذبه های طبیعی و گردشگری  این شهر لذت ببرید، برای مثال تپه هی فراوانی که در داخل شهر قرار گرفته اند. چنانچه قصد سفر به این شهر را با تور آفریقای جنوبی دارید قبل از سفر اطلاعات جامعی از جاذبه های گردشگری آن کسب کنید تا بتوانید در روزها و ساعت های آزاد از جاذبه هایی که در برنامه تور آفریقای جنوبی وجود ندارد لذت ببرید.

آب و هوا:

شبه جزیره کیپ، با زمستان های معتدل و مرطوب و تایستان های گرم و خشک ، آب و هوایی معتدل و شبه استوایی دارد. فصل زمستان از اوایل جون آغاز میشود و تا آخر آگوست ادامه دارد و اغلب بارش های این شهر در این فصل است. اما به علت کوهستانی بودن شهر، میزان بارندگی، به میزان چشمگیری متغیر ست. فصل تابستان از ماه نوامبر تا مارس ادامه دارد، هوا نسبتا خشک و دما معتدل است. این شبه جزیره در معرض  بادهای شدید جنوب شرقی قرار دارد که آلودگی هوا را از بین میبرد و هوا را پاکیزه میکند.  

 کیپ‌ تاون بیش از همه برای بندر معروفش و مراتع و پوشش گیاهی‌اش شهرت جهانی دارد، البته مزارع شهر کیپ‌تاون نیز دارای شهرت جهانی است و این شهر در مجموع شهری نمادین و شبه مقدس در کشور آفریقای‌جنوبی است. علاوه بر مناظر طبیعی شما می‌توانید در این شهر انواع حیوانات خاص مثل پنگوئن، شیردریایی، انواع نهنگ و... را در زیستگاه طبیعی خودشان ببینید. بنابر این این شهر یکی از مقاصد پر طرفدار جهت سفر های طبیعت گردی نیز به شمار می آید

تاریخچه:

قدیمی ترین آثار این منطقه در غار پیرز در منطقه فیش هوک یافت شده و متعلق به 12 تا 15 هزار سال قبل است. اطلاعات اندکی از زندگی اولیه این منطقه در دست است، زیرا هیچ نوشته تاریخی ای درباره این منطقه موجود نیست. در سال 1486، نام این منطقه در نوشته های کاشف پرتغالی بارتولومودیاس آمده است. در سال 1497، وادو گاما در یانورد پرتغالی، مشاهدات خود را از دماغه گودهوپ به ثبت رساند. این منطقه هیچ ارتباط منظمی با اروپا نداشت، تا اینکه جان وان ربیک و همکارانش در سال 1652 پا به این شهر گذاشتند. 

در این دوره شهر کمکم وسعت پیدا کرد، اما از آنجا که نیروی کار کافی وجود نداشت، برده هایی از اندونزی و ماداگاسکار به این منطقه منتقل شدند. اینها اولین نیاکان رنگین پوستان منطقه هستند. طی انقلاب فرانسه و جنگ های ناپلئون، انگلستان مستعمرات هلند را به تسخیر خود در آورد. طبق معاهده آنگلو هلندی سال 1814، کیپ  تاون به طور  دائم به انگلستان واگذار شد.

حمل و نقل:

فرودگاه بین المللی کیپ تاون تقریباً در 20 کیلومتری شرق مرکز شهر قرار دارد. این فرودگاه با ظرفیت جابجایی حدود 14 میلیون مسافر در سال، سومین فرودگاه پرتردد آفریقا پس از ژوهانسبورگ و فاهره است. در این فرودگاه که دروازه ی اصلی مسافرین منطقه ی کیپ محسوب میشود، هم پرواز های بین المللی هم پرواز های داخلی انجام میشود. از کیپ تاون، پروازهایی به اغلب  شهرها ی آفریقای جنوبی و همچنین پروازهای مستقیمی  به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی انجام میشود.

فرودگاه بین الماای کیپ تاون به دلیل افزایش تعداد توریست ها در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال 2010، ترمینال مرکزی جدیدی را برای کنترل افزایش ترافیک هوایی ،افتتاح کرد. این فرودگاه که از فرودگاه های اصلی آفریقا و از برندگان جایزه ی بهترین فرودگاه آفریقا شد و در سال 2011، از طرف کنسول بین المللی فرودگاه ها، جایزه بهترین خدمات هواپیمایی را دریافت کرد. بسیاری از خطوط پرواز های بینالمللی مانند، لوفت هانزا، خطوط هوایی بریتیش، کی ال ام، خطوط هوایی سنگاپور، امارات، قطر و ترکیش به این شهر پرواز دارند در سال 2011حدود 8200547 مسافر داخلی و خارجی از خدمات این فرودگاه استفاده کردند.

تمامی قطار های مسافرتی آفریقای جنوبی را، آژانس  خط آهن مسافرتی آفریقای جنوبی اداره میکند. قطارهای درون شهری را شوشولوزا میل و قطارهای رفت و برگشت شهرهای اصلی را متروریل اداره میکند. کیپ تاون همچنین یکی از پایانه های قطار مجلل توریستی باوترین و رووی ریل پنج ستاره است.

مراکز خرید

از مراکز خرید مهم در کیپ تاون می توان به مرکز خرید سنچری سیتی کانال ، کاوندیش اسکوئر ، اسکله ویکتوریا و آلفرد ، میدان گرین مارکت اشاره نمود .

پارک ها و مناطق طبیعی

این شهردر کنار دریا قراردارد و کوه و خلیج تیبل ، دماغه ، امید نیک و ...از جاذبه های این شهر به حساب می آیند که از مهمترین آنها میتوان به نمونه های زیر اشاره کرد:

 

پارک ملی کوه تیبل ، باغ گیاه شناسی کریستین بوش ، پارک دو وال ، باغ های آردرن ، آکواریوم دو اقیانوس ، دنیای پرندگان ، پارک شرکت گاردنز 

 مناسبت ها و رویددها 

در این شهر مراسم ، جشن ها و نمایشگاههای متنوعی در طول سال برکزار می شود که در برخی از آنها عبارتند از:

مسابقه کرجی رانی کیپ تا باهیا ،استاندارد بانک کیپ تاون جازاتون ،جی و بی مت  ،کارناوال آواز خوانی کیپ تاون ،جشنواره کیپ تاون ،جشنواره هابی اکس، ماراتون بین دو اقیانوس، جشنواره بین المللی کایت کیپ تاون ، نمایشگاه گل و باغ کیپ تاون

 

 

شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
گشت کیپ تاون راهنمای سفر به آفریقای جنوبی کیپ تاون راهنمای سفر به کیپ تاون جاذبه های گردشگری کیپ تاون دیدنیهای کیپ تاون تور کیپ تاون دیدنیهای آفریقای جنوبی آفریقای جنوبی تور آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی تور سافاری تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com