سایر شهرها
سائوپائولو
سائوپائولو
ایگاسو
ایگاسو

کوپاکابانا

کوپاکابانا

 

copacabana-see-theworld-pic0-400x200

کوپاکابانا منطقه ای در ساحل جنوبی شهر ریودوژانیرو می باشد و نوار ساحلی 4 کیلومتری آن یکی از معروف ترین تفریحگاه های ساحلی دنیا می باشد. این منطقه در ابتدا ساکوپناپا نامیده می شد تا اینکه در اواسط قرن 18 بعد از ساختن کلیسای ویرجن دو کوپاکابانا (قدیس حامی بولیوی)، نامش به کوپاکابانا تغییر یافت.

این ساحل از خیابان پرنسس ایزابل شروع و تا پوستو سیز (برج دیده بانی و غریق نجات 6) ادامه می یابد. در دو طرف کوپاکابانا سواحل آرپوادور و ایپانما قرار دارند. این ساحل یکی از مناطق برگزاری المپیک تابستانی 2016 می باشد. بر اساس آمار اداره گردشگری ریودوژانیرو، 63 هتل و 10 مهمانخانه در این منطقه وجود دارد.

در دو طرف انتهای این ساحل قلعه های تاریخی وجود دارد. قلعه شمالی در سال 1779 و قلعه جنوبی در سال 1914 ساخته شده اند. ساحل کوپاکابانا در جشن سال نو میزبان میلیون ها مسافر می باشد که برای تماشای مراسم زیبای آتش بازی به این ساحل می آیند. کوپاکابانا در سال های زیادی میزبان رسمی جام جهانی فوتبال ساحلی بوده است.

تفریحگاه کواپاکابانا پیاده رویی است که با طرح سفید و سیاه موج دار سنگ فرش شده است و در سال 1970 توسط معمار مشهور، روبرتو برل مارکس ساخته شده است.

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com