سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

جاذبه های طبیعت گردی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

پارک ها و مناطق طبیعی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ تا اندازه ای بی شباهت به یک جنگل نیست و جاذبه های طبیعت گردی شگفت انگیز و دیدنی های بسیاری دارد . بزرگ ترین جنگل داخلی در جهان در این شهر دید ه می شود و گیاهان بسیاری را می توان در حدود ششصد پارک و فضای باز اطراف آن مشاهده کرد.

باغ ملی گیاه شناسی والتر سیسولو ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

وسعت این باغ  که از جاذبه های طبیعت گردی منحصر بفرد ژوهانسبورگ به حساب می آید، سیصد هکتار است واز چمنزارها ، بوته زارها و درختان پهن برگ پوشیده شده است و بیش از یکصدو بیست گونه از پرندگان از جمله عقاب سیاه و سفید را در این مکان می توان دید.

این باغ به دلیل داشتن باغچه گل های رز و مرغابی هایش سهرت یافته است .

پارک ملی سوییکرباسرند ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

این پارک در جنوب شرقی شهر ژوهانسبورگ واقع شده است و مسیرهای ویژه پیاده روی ، حیواناتی نظیر بزهای کوهی و انواع پرندگان را دارد . سفر به اعماق زمین و دیدن غاری شگفت انگیز از جذابیت های این منطقه به شمار می رود .  با عبور از این مکان به منطقه حفاظت شده ای برخورد می کنید که حیواناتی همچون کرگدن، شیر و سایر گربه سانان بزرگ را می توان یافت . اگر در برنامه  تور آفریقای جنوبی که در آن ثبت نام نموده اید ، گشت های سافاری وجود ندارد دیدن این مکان دیدنی را از دست ندهید

پارک دلتا ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

دلتا در ده کیلومتری شمال غرب مرکز شهر واقع شده است . مسیرهای ویژه پیاده روی و دوچرخه سواری کوهستان از سرگرمی های این پارک دیدنی است .

هادل پارک ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

هادل از بزرگترین پارک های ژوهانسبورگ است و بر روی تالابی در نزدیکی حومه منطقه لینکزفیلد و در میان درختان مرکبات  در فضایی به وسعت دویست هکتار واقع شده است .همچنین چمنزارهای و جنگل واقع در این پارک، محیطی آرام برای ماهیگیری ، تماشای پرندگان و بازی درسه محوطه گلف را فراهم کرده است.

باغ گیاه شناسی ژوهانسبورگ 

یکی از جاذبه های گردشگری  این باغ ، باغ گل های رز است که بیش از ده هزار نوع رز دارد . رستوران ، باغ شکسپیر، باغ رسمی، باغ گل های رز تخت به همراه دریاچه و چشمه ، بخش گیاهان خشک شده ، باغ سرخس ، جزیره پرندگان و محوطه تفریحی گوناگون از مکان های دیدنی این مجموعه است .

پارک تاکزا ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

این پارک 5/4 هکتار وسعت دارد و اولین چشمه سوتو از آن سرازیر شد . چمنزارهای آراسته شده ، پیاده روی های هموار و رودخانه سنگی زیبا که در مسیری پر پیچ و خم به سد موراکا جاری می شود از جاذبه های دیدنی این پارک است.

پارک جوبرت 

تاریخی ترین پارک شهر است که در مرکز منطقه هیل بر او واقع شده است . نگارخانه هنر ژوهانسبورگ نیزدر این پارک قرار دارد. بدین ترتیب این مکان دیدنی را می توان از جاذبه های طبیعت گردی و همچنین فرهنگی به حساب آورد

پارک بزویدنوت ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

این پارک در شرق ژوهانسبورگ واقع شده و زیبایی آن بسیاری از کودکان و بزرگسالان را مجذوب خود ساخته است .باقیمانده های خانه کشاورزان و وجود قطاری کوچک در این منطقه به علاوه استخر و فعالیت های ورزشی گوناگون از جاذبه های دیدنی این پارک است .

منطقه طبیعی حفاظت شده کلوفندال ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

این منطقه از میراث فرهنگی و گردشگری است که در هشت کیلومتری سوتو واقع شده است و یکی از اولین مناطق طبیعی حفاظت شده در ژوهانسبورگ است .بقایایی از فعالیت های اولیه استخراج طلا در این منطقه به چشم می خورد.

و اکنون به یکی از کانون های طبیعت گردی ژوهانسبورگ بدل گشته.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
طبیعت گردی در ژوهانسبورگ دیدنی های ژوهانسبورگ تور آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com