سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
کیپ تاون
کیپ تاون
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

موزه های ژوهانسبورگ

موزه ی ملی نظامی آفریقای جنوبی:

این موزه تاریخ نظامی آفریقای جنوبی را به نمایش گذاشته. در این موزه تفنگ ها، تانک ها، ماشین های زرهی، هواپیما و وسایل نظامی نیروی دریایی شامل  زیر دریایی های مالچ به چشم میخورد که نیروهای دریای آلمانی در جنگ جهانی دوم از آن ها استفاده میکردند.

موزه آفریقا:

در حوزه هنری نیوتاون  واقع شده و برگرفته از تاریخ شهر و قاره آفریقا و نمایشگاه های مختلف است. نمونه هایی از آثار زمین شناسی، نقاشی،  چاپ، عکس وموضوعات مختلف گوشه کنار آفریقای جنوبی را دربرمیگیرد.

موزه کارخانجات دینامیت آ.ای.سی.آی:

این ساختمان در سال 1895 محل سکونت کارکنان معدن بود که در 16 کیلومتری شمال شرق ژوهانسبورگ قرار دارد. امروزه این ساختمان به موزه تبدیل شده و استفاده از دینامیت و مواد منفجره را به نمایش میگذارد.

موزه پزشکی آدلر:

تاریخ پزشکی و نظریات دکتر سایریل آدلر را به نمایش گذاشته که در سال 1962 افتتاح شد. نقش این موزه، جمع آوری و نگهداری مسائل مهم پزشکی برای آیندگان به ویژه کشور آفریقای جنوبی است.

موزه هکتور پترسون:

این موزه در سوتو واقع شده و یادگاری از 566 نفر از افرادی است که در قیام دانش آموزی سال 1976 کشته شدند. این موزه به افتخار هکتور پترسون، نوجوان 12 ساله ای نام گذاری شده که توسط نیروهای پلیس کشته شد.

این موزه نزدیک بنای یادبود پترسون قرار دارد.

موزه حمل و نقل:

موزه جیمز هال بزرگترین موزه حمل و نقل آفریقای جنوبی است که جیمز هال در فوریه 1964 آن را تاسیس کرد. هدف این موزه ارائه تاریخ چهارصد ساله حمل و نقل در آفریقاست.

موزه مد برنبرگ:

این موزه در بر دارنده مجموعه ای از اشیایی است که چرا و چگونگی تغییر پوشش وانواع لباس و تاثیرات آن ، تا به امروز را نشان میدهد.

موزه زولاگی:

این موزه، تنها موزه تاریخ طبیعی در ژوهانسبورگ است که نسبت به دیگر موزه های بزرگ تاریخ طبیعی آفریقای جنوبی غیر معمول به نظر میرسد. این موزه یک ویژگی خاص دارد، طوری که اشیای به نمایش گذاشته شده، به راحتی در دسترس بازدیدکنندگان است.

موزه آپارتاید:

این مجموعه موزه در سال 2001 ایجاد شده است و به بیان تاریخ قرن بیستم و تیعیض نژادی اختصاص دارد.

موزه مرکزی اورجینز :

موزه مرکزی اورجینز در محوطه دانشگاه ویت واترزلند واقع شده و آثار آن شامل برخی از هترهای سنگی آفریقای جنوبی است. در این  موزه، نخستین هنرهای دست ساز بشر، مربوط به هشتاد هزار سال قبل تا کنون  به نمایش گذاشته شده است.این موز سعی دارد که نشان دهد تفات های نژادی و فرهنگی بین گروه های مختلف، فقط ظاهری بوده و همچنین شباهت های فرهنگی بین گروهای مختلف، فقط ظاهری بوده و همچنین شباهت های فرهنگی و سمبلی بین مردم نشان میدهد که منشا تمام افراد بشر است. می توانید در این موزه با تست دی ان ای ریشه ی نژادی خود را پیدا کنید.

موزه پول ای بی اس ای:

این موزه بزرگترین مجموعه پول های استفاده شده در آفریقای جنوبی در دوران گذشته را داراست و در مرکز تجای شهر ژوهانسبورگ قرار دارد. این موزه، تنها موزه پول و بانکداری در آفریقای جنوبی است که تاریخ جذابی از چگونگی وقایع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را نیز نگهداری میکند. ثبت تاریخ 4500 ساله استفاده از پول از دورانی که مردم مبادلات خود را با کالاهای همچون نمک، صدف های دریایی، فلزات و حیوانات انجام می دادن، از جذابیت های این موزه است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری ژوهانسبوگ تور ژوهانسبورگ ژوهانسبورگ تور آفریقای جنوبی راهنمای سفر به آفریقای جنوبی دیدنیهای آفریقای جنوبی جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی موزه های ژوهانسبورگ تور آفریقای جنوبی دیدنیهای ژوهانسبورگ راهنمای سفر به ژوهانسبورگ راهنمای موزه های ژوهانسبورگ

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com