سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

باغ وحش و آواریوم پکن

باغ وحش پکن:

این پارک در غرب پکن قرار دارد و مشابه سایر پارک های چین، با فضا و نمای کلاسیک باغ های چینی طراحی و ساخته شده است. در این باغ در سال 1908 ساخته شد و ابتدا باغ ده هزار حیوان نامیده شده. این باغ متعلق به سلسله کینگ بوده و فضای آن بسیار زیبا است و بخش های مختلفی مانند ساختمان ها، باغ های سلطنتی و استخر داردو این باغ وحش بیش از سی بخش مختلف دارد که برخی از آنها عبارتند از قسمت میمون ها، شیرها، پانداها، فیل ها، ببرها و حیوانات دیگر. در سال 1999 سالن اقیانوس نیز در این مجموعه افتتاح شد. ساختمان های باغ وحش مساحتی بیش از پنجاه هزلر متر مربع دارند. گونه پاندای این باغ وحش بسیار معروف و محبوب است. بیش از 7000 نوع حیوان از 600 گونه مختلف پرندگان، خزندگان، درندگان و انواع حیوانات کمیاب چین و جهان در این مکان نگداری میشود. محبوب ترین حیوانات این باغ وحش میمون بینی پهن طلایی، ببر جنوب چین، پاندای سفید، آهو، گوزن، لکلک گرمسیری کاکل دار، تمساح چینی و سمندر غول پیکر چینی هستند و برخی از گونه های تهدید شده  یا در خطر انقراض عبارتند: از ببر سیبری، گاو کوهان دار، پلنگ برفی و غزال تبتی.

آکواریم پکن:

این آکواریوم بزرگترین آکواریوم ساخته شده در دنیاست و در ساحل شمالی رود چانگ، در محوطه باغ وحش پکن قرار دارد. مساحت آن صدو بیست هزار متر مربع است و ساختمان اصلی آن به وسعت چهل و دو هزار متر مربع، به شکل صدف یک حلزون عظیم اجثه ساته شده است. آکواریوم پکن یک مرکز علمی، تحقیقاتی و تفریحی بوده و دارای پیشرفته ترین سیستم حفاظتی حیوانات آبزی در دنیاست. در این مکان حتی آب مورد نیاز برای نگهداری ماهی ها، به شکل آب شور دریا و به طور مصنوعی، ساخته میشود. هزاران گونه مختلف از موجودات دریایی در این آکواریوم زدگی میکنند و مردم میتوانند با نحوه ی زندگی و فواید آنها و همین طور روش های محافظت از آنها آشنا شوند. این مکان گردشگران فراوانی را برای سفر به این شهر جذب میکند. گردشگران می توانند گونه های مختلف ماهی ها، حرکات نمایشی دلفین ها و شیر های دریایی که یکیدیگر از جذابیت های این آکواریوم است را مشاهده کنند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور پکن چین تور پکن تور چین دیدنیهای پکن دیدنیهای چین جاذبه های گردشگری پکن جاذبه های گردشگری چین راهنمای سفر به پکن راهنمای سفر به چین مکان های دیدنی پکن باغ و حش پکن آکواریوم پکن

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com