سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

ساختمان های مدرن پکن

از جمله مکان هایی که می توان در برنامه تور پکن گنجاند بازدید از ساختمان ها ی مدرن شهر پکن است که با توجه به پیشرفت سریع این کشور هرروزه به تعداد آن افزوده می شود . در این میان مکان ها زیر از مهمترین نشانه های شهری پکن هستند که به آنها اشاره می کنیم: 

تئاتر بزرگ ملی پکن:

بنایی باشکوه و زیبا که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند این بنا در میان دریاچه ای مصنوعی و پشت مجلس ملی خلق در ضلع غربی میدان تیان من قرار دارد. این ساختمان در سال های 2001 تا 2007 ساخته شد و طراحی آن را پل اندرو ، معمار معروف غرانسوی و طراح تعداد زیادی از فرودگاه های معروف دنیا از جمله ترمینال 3 فرودگاه پکن و فرودگاه پودانگ در شانگهای، به عهده داشت. نمای ظاهری ساختمان به شکل یک تخم مرغ با وسعت 12 هزار متر مربع است که با شیشه و تیتانیوم پوشانده شده و دارای سه سالن مجزا است؛ سالن اپرا با ظزفیت 2416 صندلی؛ سالن موسیقی با ظرفیت 2017 صندلی و سالن تئاتر با ظزفیت 1040 صندلی .

ساختمان مرکزی تلویزون چین :

این ساختمان با ارتفاع 234 متر و 44 طبقه منطقه تجاری مرکزی پکن قرار دارد و از شش بخش تشکیل شده که به صورت افقی و عمودی با هم ادغام شده اند. هر چند این ظاهر ناهماهنگ باعث شده تا در میان مردم مخالفان زیادی داشته باشد، اما از نظر معماری این ساختمان یکی لز برترین سازه های دنیای امروز در نظر گرفته میشود. عملیات طراحی و ساخت این بتا در سال 2004 توسط دو شرکت از هلند و از انگلستان آغاز شد ولی به علت آتش سوزی در بخشی از آن در سال 2009 تکمیل آن تا سال 2012 به تاخیر افتاد.

ساختمان اختاپوس:

این ساختمان تجاری در اواخر سال 2009، در پکن افتتاح شد و به شکل یک اختاپوس است که بر روی زمین  قرار دارد. سطح بنا که از آینه های محدب فراوانی پوشیده شده است، نمادی از جمعیت فراوان کشور چین است.

ساختمان های بلند پکن عبارتند از: برج مرکزی رادیو و تلویزیون، برج سه در مرکز تجارت جهانی چین، برج اداری فورچون پلازا، ییتای سنترو مرکز تلویزیون پکن.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور پکن چین تور پکن تور چین دیدنیهای پکن دیدنیهای چین جاذبه های گردشگری پکن جاذبه های گردشگری چین راهنمای سفر به پکن راهنمای سفر به چین مکان های دیدنی پکن تئاتر بزرگی ملی پکن ساختمان مرکزی تلویزیون ملی چین

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com