سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

میدان تیان من

میدان تیان من:

این میدان که با وسعتی معادل 44 هکتار، به عنوان بزرگترین میدان جهان به ثبت رسیده در مرکز شهر پکن  قرار گرفته و اهمیت فرهنگی فوق العاده ای در چین دارد و وقایع تاریخی زیادی در این محل روی داده است. این میدان قلب شهر پکن است و به قولی گنجایش یک میلیون نفر را دارد.

دو بنا در کنار میدان دیده میشود: بنای یادبود قهرمانا خلق و آرامگاه مائو تسه دانگ. در شمال میدان در مقابل شهر ممنوعه، دروازه صلح آسمانی و در جنوب آن دروازه ژنگ یانگ من یا کیان من  قرار دارند. تالار بزرگ خلق در غرب میدان قرار دارد و خیابان چانگان، محل برگزاری رژه و مراسم زسمی، در بین دروازه تیان من و میدان کشیده شده است. در ضلع غربی و شرقی، اطراف  میدان درختکاری شده ولی محوطه داخلی میدان کاملاً خالی است. نور افکن هایی بزرگ، فضای میدان را روشن میکنند. 

در میدان و اطراف آن بناهای مهمی وجود دارند که عبارتند از: مقبره مائو تسه دانگ، بنای یادبود قهرمانان خلق، ساختمان بزرگ خلق، دروازه کیان من، دادگاه عالی، قصر تابستانی، پل جید بلت، قصر تابستانی، مجموعه ساختمان های ژونگ نان های، پل لوگو، پل بالی کیائو و مقبره ی سلسله مینگ.

مهمترین مکان های تاریخی پکن دور این میدان گرد آمده اند و در صورت تمایل به تور چین حتما این میدان را در برنامه خود قرار دهید.

 مقبره مائو

بدن موم یایی شده «مدیر مائو »  در کنار مجسمه انقاب واقع شده است. تابوت او در محلی خنک نگهداری می شود و صبح ها و بعد از ظهر ها قابل بازدید است.

تالار بزرگ مردم

این تالار، محل نشست قوه مقننه، تالار کنفرانس و ضیافت می باشد که به جز مواقعی که « کنگره ملی مردم » جلسه  دارد، بخشی از روز باز می باشد.

ژنگ یانگ من

در امتداد برج پکن ، برج Qian Men قرار دارد که دارای دو دروازه است و موزه تاریخی پکن را در دل خود جای داده است.

موزه ملی چین

در سال 1959 ساخته شد. این موزه در اصل ترکبی از موزه ی تاریخ چین و موزه انقاب چین است. در این تالارها موزه های دیگری را نیز به معرض نمایش گذاشته شده اند.

تصویر مائو 

در سال 1949 ، مائو درست مقابل دروازه سلسله مینگ بود که برپایی جمهوری خلق چین را اعلام کرد و تصویر بزرگ او هنوز در آنجا قرار دارد.

بنای یادبود

برای قهرمانان مردم این بنای گرانیتی در سال 1958 برپا شد. بر روی آن قسمتهایی از تاریخ انقلاب چین به صورت برجسته کار شده است و نام سربازها، کمائو زدونگ و ژو انای را بر روی آن خوشنویسی کرده اند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به چین راهنمای سفر به پکن جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری پکن دیدنیهای چین دیدنیهای پکن تور چین تور پکن چین پکن تور مکان های دیدنی پکن میدان تیان من میدان تیان من پکن عکس میدان تیان من پکن

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com