سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین:

این دیوار باشکوه یکی از عظیم ترین ساخته های دست بشر است و به شکل اژدهایی بزرگ در شمال کشور چین از شرق به غرب، در میان دشت ها و صحرا ها، کوه ها و دره ها پیچ و خم خورده و به طول 8.852 کیلومتر امتداد یافته است که از این میزان 6260 کیلومتر دیوار اصلی و بقیه موانع طبیعی مانند  تپه ها و دره ها هستند که توسط دیوار به هم متصل شده اند. تاریخ 2000 ساله این دیوار بسیار پرفراز  و نشیب است و با فرهنگ ملت  چین پیوند خورده است بر اساس شواهد تاریخی، در  دوران بهار و پاییز ساخت این دیوار به شکل دیوارهایی مجزا در اطراف ایالات های مختلف شروع شد و سپس با متحد شدن چین توسط امپراتور کن شی هوانگ، موسس سلسله کین، قطعات مختلف آن به دستور وی به هم پیوستند و به تدریج تا سلسله کینگ، که پس از مینگ به رو روی کار آمد مرزهای چین از این دیوار فراتر رفت و دیگر نیازی به توسعه آن نبود. 

ساخت دیوار چین ابتدا با استفاده از مصالح ساده مانند سنگ و خاک انجام  میشد تا اینکه در دوران مینگ، استفاده از آجر باعث استحکام بیشتر و افزایش سرعت در ساخت آن شد. در بعضی از قسمت ها، پهنای دیوار طوری است که چهار اسب در کنار هم عبور از روی آن را دارند و رساندن غذا و مهمات به نگهبان ها و سربازان روی دیوار به راحتی امکان پذیر بوده است. در فواصل معین بر روی دیوار برج های نگهبانی ساخته شده و دیده بان ها به طور شبانه روزی  مراقب حضور احتمالی دشمنان بوده اند و در صورت مشاهده دشمن برای خبر دادن به سایر نگهبان ها آتش روشن میکرده اند و به این طریق خبر حمله دشمن در کمترین در سرابر چین پخش میشد. در ساخت دیوار از سربازها، زندانیان و مردم محلی استفاده شده است و گفته میشود که اجساد آنها نیز در میان لایه های دیوار مخفی شده اند. در مورد رنجی که کارگران در هنگام ساخت دیوار متحمل میشده اند قصه ها  و اشعار زیادی در میان چین  رواج دارد که برخی از آنها به صورت اپراهایی مشهور در آمده است. یکی از این قصه ها که در میان مردم بسیار محبوب است درباره ریزش قسمتی از دیوار در اثر گریه ها و ناله های فراوان منگ جیانگ نو است که همسرش در حال کار در پای دیوار، جان سپرده بود.

گردشگران معمولا قسمت هایی از دیوار چین را میبینند که نزدیک پکن است و بازدید از آن به آسانی انجام میشود. این قسمت هاای دیوار به خوبی حفاظت شده اند ولی بسیاری از بخش های دیوار در اثر عوامل طبیعی در حال نابود شدن هستند.

بعضی از مشهورترین قسمت های دیوار عبارتند از: دیوار در اثر عوامل طبیعی  در حال نابود شدن هستند.

بعضی از مشهورترین قسمت دیوار عبارتند از: دیوار بادالینگ در شمال پکن، دروازه شانگهای گوان در انتهای شرقی دیوار که امپراطوری مینگ را از حمله مانچو ها حفظ کرد و نخستین دروازه چین نامیده میشود، دروازه جیایووان در انتهای غربی دیوار، برج دیده بانی وانگ جینگ لو  که در ارتفاع 980 متری از سطح دریا قرار دارد و بخش کوتاهی از دیوار که در 25 کیلومتری غرب لیائوتیان لینگ قرار دارد و به دلیل و به دلیل وجود مواد معدنی خاص در سنگ های آن، درخشان به نظر میرسد.

دیوار عظیم  چین در سال 1987 به عنوان نماد ملت چین در فهرست جهانی میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. گفته میشود این دیوار تنها ساخته دست بشر است که از روی سطح ماه بر روی کره زمین قابل تشخیص است.

این اثر دیدنی جزء لاینفک برنامه سفر  تور چین است و علاقمندان به چین آن را در اولویت قرار می دهند. نکته مهم این که پس از سفر به چین ممکن است در مراکز خرید با افراد محلی مواجه شوید که تور دیوار بزرگ چین را با وسیله نقلیه و راهنمای خصوصی با قیمت های پائین ارائه می دهند. توجه داشته باشید که در دام چنین افرادی نیافتید چرا که با خدماتی بسیار کمتر از آنچه به شما وعده داده بودند به سراغ شما می آیند و در انتها با عناوین مختلف وجه بسیار بیشتری از شما طلب خواهند کرد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به چین راهنمای سفر به پکن جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری پکن دیدنیهای چین دیدنیهای پکن تور چین تور پکن چین پکن تور مکان های دیدنی پکن دیوار چین دیوار بزرگ چین عکس دیوار بزرگ چین

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com