سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

مکان های فرهنگی پکن

مکان های فرهنگی 

در صورت علاقه به تور چین مکان های فرهنگی زیر پیشنهاد می شود

کاخ موزه:

همان شهر ممنوعه و محل اقامت امپراطوران چین است که به محلی برای بازدید عمومی تبدیل شده است.

موزه ملی چین:

این موزه در ضلع شرقی میدان تیانان من مقابل تالار بزرگ خلق قرار دارد وزیر نظر وزارت فرهنگ این کشور اداره میشود. این موزه تاریخ کهن چین، از 7/1 میلیون سال قبل تا انتهای سلسله کینگ، آخرین سلسله امپراطورای در چین مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است.

موزه ملی هنر چین:

این موزه از بزرگترین موزه های هنر در چین است و در سال 1963 در منطقه دانگ چنگ در شمال شرقی مرکز شهر راهاندازی شد. در این موزه آثار هنری باستانی و مدرن چین در کنار هم به نمایش گذاشته شده اند و هر چند بسیاری از این آثار تاریخی به دوران پادشاهی در چین تعلق دارند ولی سعی شده است هنر مردم عادی نیز جایگاهی مناسب در موزه داشته باشد. نقاشی های سنتی چین، نقاشی های رنگ روغن، هنر چاپ، انواع مجسمه، نقاشی های سنتی مربوط به آغاز سال نوی چینی، کاریکاتور، نقاشی های آبرنگ، آثار سفال و پارچه و لباس از آثار موجود در این موزه هستند. مساحت این موزه سی هزار متر مربع است و هفده تالار در پنج طبقه دارد. 

موزه سنگواره چین:

این موزه در واقع مرکزی تحقیقاتی و دیرینه شناسی است و تنها بخشی از آن در دسترس بازدید عموم قرار دارد که شامل قطعاتی از فسیل های پستانداران، پرندگان و دوزیستان اولیه است. در قسمتی از موزه که اختصاص به گروهی از انسان های اولیه، به نام انسان پکن دارد، اشیاء سنگی یافت شده در غارهای محل زندگی این انسان، نمایش داده شده اند. مجموعه های این موزه بسیار با اهمیت هستند.

موزه تاریخ طبیعی پکن:

معروف ترین و اولین موزه تاریخ طبیعی است که در چین راه اندازی شده است و در منطقه دانگ چنگ پکن قرار دارد.

کتایخانه ملی چین:

این کتابخانه در سال 1909، به صورت یک کتابخانه محلی و با استفاده از کتاب های کتابخانه سلطنتی، تاسیس شد و پس از تبدیل به کتابخانه ملی در سال 1928، شروع به گردآوری کتاب هایی نفیس از سراسر چین نمود. اکنون کتابخانه ملی چین، بزرگترین کتابخانه در آسیا و یکی از بزرگترین کتابخانه های دنیا است. حدود 27 میلیون اثر خطی، چاپی، الکترونیکی و نوشته های باستانی در این مکان نگهداری میشوند. حدود 35 هزار نوشته حکاکی شده بر روی استخوان و لاک لاک پشت مربوط به سلسله شانگ از نفیس ترین مجموعه های این کتابخانه هستند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به چین راهنمای سفر به پکن جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری پکن دیدنیهای چین دیدنیهای پکن تور چین تور پکن چین پکن تور مکان های دیدنی پکن موزه ملی چین کتابخانه ملی چین موزه ملی هنر چین

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com