سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

معابد پکن

 معبد آسمان:

این معبد در دوران امپراطور یانگل از سلسله مینگ و در فاصله سال های 1420-1406 ساخته شده و در جهت جنوب شرقی میدان تیان من در میان باغی بزرگ قرار دارد. امپراطورران مینگ و کینگ هر سال در این معبد با انجام مراسم مذهبی خاص، از خدایان خود سالی پر محصول طلب میکردند.

معبد زمین:

این معبد در شمال پکن و درست مقابل معبد آسمان ساخته شده که در جنوب شهر قرار دارد. معبد زمین در سال 1530 در دوران امپراطوری مینگ ساخته شده و امپراطوران سلسله های مینگ و کینگ همه سال در تابستان هدایایی به آن تقدیم میکردند. معبد در باغی به وسعت 43 هکتار قرار گرفته که اکنون به پارکی عمومی به نام دیتان تبدیل  شده است. از آنجایی که شکل مربع در فرهنگ چین نماد زمین است، در معماری این معبد، اشکال مربع فراوانی به چشم میخورد، همین طور قرار گرفتن در راستای شمالی نیز مربوط به ارتباط سمت شمال با زمین در این فرهنگ است.

دولت چین معبد زمین را به عنوان یکی از مهمترین بناهای تاریخی کشور خود اعلام نموده  و آن راتحت مراقب فرهمگی قرار داده است.

معبد خورشید :

معبد خورشید در شرق شهر پکن قرار گرفته و در سال 1530 در دوران سلسله مینگ ساخته شده است. فضای سبز اطراف این معبد با باغ های زیبا و یک دریاچه ، اکنون به صورت یک پارک عمومی در اختیار مردم قرار گرفته و پارک ریتان نامیده میشود.

معبد ماه:

معبد ماه در دوران سلسله مینگ در سال 1530 ساخته شده و در جهت مقابل معبد خورشید، در غرب مرکز شهر پکن قرار دارد.

معبد دانگ یو:

این معبد متعلق به خدای کوه تای است و در زمان سلسله یو آن در سال 1319، در شرق شهر ساخته شده است و در زمان یو آن در سال 1319، در شرق شهر ساخته شده است. محوطه آن حدود 5 هکتار وسعت و 376 اتاق دارد.

معبد تانژه :

یک معبد بودایی و از معروف ترین معابد بودایی و از معروف ترین معابد پکن است که در منطقه تپه های غربی شهر، حدود 40 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. این معبد در زمان سلسله جین ساخته شد و اکنون حدود 1700 سال عمر دارد.

دو درخت معروف به درختان امپراتور که در سلسه لیائو کاشته شده اند و حدود هزار سال عمر دارند از جذابیت های این معبد هستند.

معبد ابر سفید:

این معبد در قرن هشتم، در زمان سلسله تانگ ساخته شده؛ یکی از سه مدرسه بزرگ تائونی است و برترین معبد زیر آسمان لقب دارد.

معبد کوئی نامیرا:

ساختمان مرکزی در معبد ابر سفید است و مردم در نوزدهمین روز از اولین ماه در تقویم چینی که هم زمان با روز تولد کوئی است، در این مکان جمع میشوند زیرا  اعتقاد دارند در این روزا او به صورت یک فرد عادی در جمع ظاهر میشود.

معبد سه رب النوع:

قسمت دیگری در معبد ابر سفید است. امپراطور جید یا یشم، الهه برتر تائوئیست ها است و اعتقاد بر این است که او در 25 دسامبر هر سال، برای سرکشی به زمین می آید. به همین دلیل مراسمی با شکوه در معبد  برای خوش آمدگویی به وی برپا میشود و در روز 25 دسامبر جمعیت عظیمی در این معبد جمع میگردند.

معبد یانگه:

این معبد به معبد لاما نیز معروف ترین و بزرگترین معبدهای بودایی دنیا است و معماری و تزئینات زیبای آن تلفیقی هنرمندانه از هنر قوم هان در چین و فرهنگ تبت است این معبد در دوران کینگ در سال 1694 در شمال شرقی مرکز شهر ساخته شد.

معبد کنفوسیوس:

این معبد از لحاظ وسعت دومین معبد کنفوسیوسی در چین، پس از معبد و اقامتگاه کنفسیوس در کوفو است و در سال 1302 در شمال شرقی شهر سوخته ساخته شده است.

در این معبد کنده کاری های بسیاری مختلفی نیز در این معبد وجود دارند که معروف ترین آنها تصویری است که دو اژدها را در حال بازی با یک مروارید در میان ابرها نشان میدهد. درختان باغ معبد بسیار کهنسال هستند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به پکن جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری پکن دیدنیهای چین دیدنیهای پکن تور چین تور پکن چین پکن تور راهنمای سفر به چین مکان های دیدنی پکن معابد پکن مکان های مذهبی پکن

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com