سایر شهرها
گوانگجو(گوانگ ژو)
گوانگجو(گوانگ ژو)
شانگهای
شانگهای

خیابان های معروف پکن

خیابان های معروف پکن:

خیابان وانگ فوجینگ در مرکز پکن، منطقه دانگ چنگ و در نزدیکی میدان تیان من قرار دارد و از معروف ترین مناطق  خرید شهر است. تجارت در این خیابان ، اززمان سلسه مینگ رواج دارد.در این خیابان ده اقامتگاه اشرافی برای شاهزادگان در اطراف یک چاه آب ساخته شد و نام وانگ فوجینگ  به معنی چاه اقامتگاه های شاهزادگان نیز به همین موضوع اشاره دارد. در حال حاضر این چاه بسته  است اما تاریخچه آن روی در چاه نوشته شده. این خیابان کمتر از یک کیلومتر طول دارد و 280 فروشگاه دارد، فروشگاه های بزرگ و کوچک از انواع کفش ها. در نزدیکی  ارنیتال پلازا یکی از بزرگ ترین کتاب فروشی ها ی پکن و چین ، به نام فروشگاه کتاب وانگ فوجینگ قرار دارد. این کتاب فروشی عظیم در شش طبقه ساخته شده که کتاب های به زبان چینی، بخشی هم برای کتاب انگلیسی در آن در نظر گرفته شده است. 

مسافران می توانند برای گشت زدن در این خیابان، سوار اتوبوسی توریستی شوند و از توضیحات راهنمای آن درباره ساختمان های قدیمی و تاریخچه خیابان استفاده کنند. این اتوبوس تقریباً هر یک ساعت در خیابان گشت می زند و هشت ایستگاه دارد. تور چین مسافران را همه روزه برای گشت در این خیابان می برد.

خیابان زایدان

خیابان زایدان یکی دیگر از مناطق تجاری معروف در مرکز شهر پکن، منطقه زی چنگ است که بیشتر از مسافران، مردم شهر از آن خرید میکنند. این خیابان تقریبا در دو کیلومتری غرب میدان تیان من قرار دارد. فروشگاه های این منطقه تنها برای جلب توریست ها دایر نشده و مردم میتوانند. اجناس مورد نظر خود را با قیمیتی مناسب در آن پیدا کنند. پوشاک، زیورآلات، کفش، لوازم و قطعات اکترونیک، لوازم صوتی و تصویری و بسیار اجناس دیگر را میتوان در مغازه ها و فروشگاه های آن مشاهده کرد و چانه زدن در آنها بسیار رایج است.

در گذشته این منطقه، دروازه و محل ورود تاجران و کاروان هایی بوده که از سمت جنوب غربی به پکن وارد می شدند. و به دروازه ای که از آن عبور میکردند،، دروازه غربی گفته میشد؛ نام امروز منطقه نیز از آن گرفته شده است. این دروازه تاریخی اکنون از دیدنی های این خیابان است. محوطه فرهنگی زایدان در این خیابان، بزرگترین مکان برگزاری جشنواره ها و گردهمایی های فرهنگی در مرکز شهر پکن است.

خیابان کیان من

خیابان تجاری معروف دیگری در پکن است که با قدمتی حدود ششصد سال در جنوب  میدان تیان من، در مقابل دروازه کیان من قرار دارد. عبور اتومبیل شخصی از این خیابان ممنئع است و در دو طرف آن ساختمان هایی به جا مانده از دوران کینگ قرار دارند. فروشگاه های خیابان کیان من مارک های معتبر چینی و غربی را عرضه میکنند.

رستوران ها و غذا خوری های  این خیابان نیز با ارائه بهترین غذاهای محلی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. اردک سوخاری از خوراک های ملی چین و خوراک مخصوص پکن است و شعبه اصلی دو رستوران کوان جود و بیان یی فانگ با ارائه بهترین کیفیت این خوراک در خیابان کیان من قرار دارد. رستوران معروف دیگر این خیابان، رستوران ییتااولانگ است که خوراک مخصوص مسلمانان را ارائه میدهد و حدود سیصدسال قدمت دارد. دو تراموای قدیمی، مسافران را در این خیابان جا به جا میکنند و از جذابیت های توریستی آن هستند.

خیابان سانلیتون

این خیابان در منطقه چائویانگ قرار دارد که در سال های اخیر مجتمع های تجارتی فراوانی در آن ساخته شده اند. سالینتون ویلیج یکی از بزرگترین مراکز خرید این خیابان است و بزرگترین فروشگاه لوازم ورزشی آدیداس دنیا نیز در این خیابان قرار دارد.

بازار پان جیایئوآن

این بازار با وسعت پنج هکتار، بزرگترین بازار عتیقه و صنایع دستی در چین و آسیا است و با در نظر گرفتن حضور تاجرانی از سراسر  چین در آن، میتوان گفت که تمامی تاریخ چین در این بازار خلاصه شده است. این در منطقه چائویانگ قرار گرفته و بیش از 4000 مغازه دارد.

بازار هانگ کیائو یا بازار مرواید، انواع سنگ های قیمتی نیز به فروش میرسند.

 بازار ابریشم یا زیوشوی

بازاری معروف و قدیمی در پکن است که در گذشته در خیابان برپا میشد اما در سال 2005 تمام دستفروشان آن جمع آوری و به یک مرکز خرید نوساز، با همان نام بازار ابریشم منتقل شدند. این مرکز در منطقه تجاری  مرکزی پکن قرار دارد و برخلاف گذشته تنها اجناس ابرییشمی در آن  عرضه نمیشود و کالاهایی مانند پوشاک، لولزم چرمی، کفش، کلاه، ساعت و صنایع دستی نیز در آن به فروش میرسد. بازار ابریشم محل مناسبی برای خرید سوغاتی است و چانه زدن در آن رواج دارد.

خیابان سیلور

خیابانی در نزدیکی وانگ فوجینگ است که در مقابل دروازه شرقی قرار دارد و مرکز فروشگاه های اجناس خارجی با مارک های معتبر است. مرکز خرید جین، لانگ فو پلازا، فروشگاه های پوما، لیزالند جین، آدیداس، بالنو و بسیاری دیگر در این خیابان قرار دارند.

خیابان لیولی چانگ

خیابانی در منطقه زی چنگ در غرب شهر است. فروشگاه های این خیابان قدمتی 200 ساله دارند و اشیا عتیقه و صنایع دستی در فروشگاه های سنتی آن عرضه میشود.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری چین جاذبه های گردشگری پکن دیدنیهای چین دیدنیهای پکن تور چین تور پکن چین پکن تور راهنمای سفر به پکن راهنمای سفر به چین مکان های دیدنی پکن خیابان های پکن

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com