سایر شهرها
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد

دروازه هند

در اصل این بنا به عنوان یاد بود تمامی جنگ های هند ساخته شده است و نشان برجسته ای است برای یادآوری 90 هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده اند.

این سربازان در مبارزه برای امپراتوری بریتانیا در هند، یا بیشتر در جنگ جهانی اول و همچنین در جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان باخته اند.

این بنا از سنگ ماسه قرمز و گرانیت ساخته شده است. و ارتفاع بنا 42 متر است.

دیدنیهای هند، دروازه هند ، جاذبه های دهلی

دروازه هند یا ایندیاگیت بنای یاد بود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع است. این بنای با شکوه با ارتفاع 42 متر توسط  سر ادوین لیتینز معمار بریتانیایی طراحی شده و در محوطه ای باز نزدی به مجموعه زیبای کاخ  ریاست جمهوری هند در سال 1931 ساخته شده است.

محوطه شش گوشه ای به صورتی  میدان، دروازه هند دهلی را در بر گرفته که حدود 306,000 متر مربع مساحت و در حدود 65 متر قطر دارد.

این میدان وسیع محل مناسبی برای تفرج خانواده ها و گردشگران مختلف است. در ابتدا، مجسمه جرج پنجم، پادشاه بریتانیا در زیر سایه بان کنونی در آستانه دروازه هند ایستاده بود که پس از استقلال هند، این مجسمه با یاد بودی از سرباز گمنام ارتش هند از جنس مرمر سیاه و به صورتی ک مشعل فروزان تعویض شد که به نام )شعله جاویدان سرباز( نام گذاری شده است.

نام این سربازان بر دیوارههای اینبنا حک شده است.

دیدنیهای هند، دروازه هند ، جاذبه های دهلی

 

دیدنیهای هند، دروازه هند ، جاذبه های دهلی

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
اطلاعات گردشگری هند نکات سفر به هند جاذبه های گردشگری هند جاذبه های گردشگری دهلی دیدنی های دهلی دیدنی های هند راهنمای سفر به هند راهنمای سفر به دهلی دوازه هند

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com