سایر شهرها
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد

مسجد جامع دهلی

یکی از بزرگ ترین و زیباترین مساجد عالم اسلام است که می توانید در دهلی ببینید و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آن به شمار میرود. این مسجد را مسجد جامع دهلی یا مسجد جهان نما می گویند که افتخار ساختش متعلق به شاه جهان ، پنجمین امپراطور گورکانی هند است . وی این مسجد را بین سال های  1650 تا 1656  میلادی بنا کرد تا در کنار تاج محل و قلعه سرخ دهلی،میراث ارزشمند دیگری از خود برای دهلی به جای گذارد .

مسجد جامع دهلی یا همان مسجد جهان نما یکی از نوادر روزگار است که از ماسه سنگ ساخته شده و روزگاری بزرگ ترین مسجد جهان بوده است . در بالای این مسجد باشکوه دو منار و سه گنبد مرمرین می بینید که در زیبایی از هم پیشی می گیرند .

طرح طبقات این مسجد بسیار شبیه به مسجد موتی یا مروارید در شهر آگرا است با این تفاوت که مسجد جامع دهلی بزرگ تر و دارای دو طبقه است . پله ای خارجی این مسجد نیز این روزها برای جایگیری دکه های غذایی و فروشگاه هنرمندان خیابانی مورد استفاده قرا گرفته که سر زدن به آنها نیز خالی از لطف نیست .

بازار بزرگ چندی چوک به معنای میدان نقره که بزرگ ترین بازار طلا و جواهرات هند است نیز در قسمت شمالی این مجسد قرار دارد که همواره علاقمندان بسیاری را در میان گردشگران دارد . این بازار را نیز دختر شاه جهان ، جهان آرا بیگم ساخته که یادآور هنر و تمدن عصر گورکانیان هند است . 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
هند تور هند دیدنی های هند جاذبه های گردشگری هند دیدنی های دهلی جاذبه های گردشگری دهلی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com