سایر شهرها
کوالالامپور
کوالالامپور
پنانگ 
پنانگ 

دیدنیهای پوتراجایا

 

پردانا پوترا 

این ساختمان ، محل کار نخست وزیر مالزی است با معماری زیبا اسلامی روی تپه ای در شهر پوتراجایا ، واقع شده . این بنا در مالزی است . 

کاخ عدالت 

کاخ عدالت ، نام ساختمان دادگاه عالی مالزی است که در سال 2000 ، به شهر پوتراجایا منتقل شد . طراحی این بنای زیبا به صورت تلفیقی از معماری اسلامی با الهام از بنای تاج محل در هندوستان ، معماری غربی و معماری سنتی مالزی ، انجام گرفته است . 

 

قصر عدالت

 

سری پردانا 

این ساختمان ، محل رسمی اقامت نخست وزیر مالزی است و معماری آن ، شباهت زیادی به بنای پردانا پوترا دارد . دکتر ماهاتیر محمد ، اولین نخست وزیر مالزی بود که در این ساختمان ساکن شد . 

ساختمان همایش های پوتراجایا 

این ساختمان ، بزرگ ترین و مهم ترین محل برگزاری نشست ها و سخنرانی ها در مالزی است . این مکان در طی سال های 2000 تا 2003 و در رقابت با ساختمان هایی مشابه در لندن ، توکیو و پاریس ساخته شد . 

ساختمان اجلاس پوتراجایا ، بر روی تپه پونچاک سلاتان است و چشم انداز زیبایی به شهر بخشیده است ، به طوری که آگهی های تبلیغاتی برای معرفی پوتراجایا ، همگی از نمای این ساختمان استفاده می کنند . طراحی این بنای بی نظیر با الهام از چشم پندینگ پراک _سگک کمربند سلطنتی مالایی _صورت گرفته است . 

بام این ساختمان نیز برای پرهیز از سادگی ، به شکل اریگامی یا کاغذی تاخورده در آمده است . 

دیوارهای شیشه ای بنا با تامین نور طبیعی ، سالن های همایش را تبدیل به مکانی مناسب برای نشست های طولانی نموده اند . 

  

کاخ ملاواتی 

این کاخ دومین قصر سلطنتی پادشاه مالزی است . مشخصه این بنای زیبا ، سه ستون آن است که در معماری سنتی مالایی ، محل اقامت نگهبانان قصر بوده . معنای کلمه ملاواتی نیز در زبان مالایی ، برج نگکهبانان است .

 

 

وزارت خانه اقتصاد 

این مجتمع وسیع که محل استقرار بانک ملی مالزی نیز هست ، یکی از جاذبه های دیدنی شهر است . 

 

 

میدان پوترا 

میدان مرکزی شهر است که رو به روی بنای پرداناپوترا ، واقع شده است .از این میدان برای برگزاری جشن ها و جشنواره هایی ، مانند جشن استقلال مالزی استفاده می شود . مسجد پوترا نیز در کنار این میدان است . 

 

 

بنای یادبود هزاره 

بنای یادبود ملی در شهر پوتراجایاست که هم تراز بنای یادبود واشنگتن در ایالات متحده آمریکاست و در حقیقت ستونی هرمی شکل و قلم کاری شده است که نمایانگر تاریخ بشر است . این بنای کاملاً فلزی به ارتفاع 68 متر در پارکی به وسعت 25 هکتار ، ساخته شده است . نورپردازی زیبای اطراف این بنا ، باعث شده از نقاط مختلف شهر ، به خصوص در هنگام شب بتوان آن را دید . 

 

 

چشم انداز پوتراجایا یا پوتراجایا لند مارک 

این بنا که در زبان مالایی ،نامیده می شود در پارکی وسیع با درختان فراوان و فواره های زیبا واقع شده . معماری لند مارک ، تلفیقی از هنر مدرن و سنتی است و ساعتی نیز در آن است تا یاداور تاسیس این شهر باشد . گفته می شود شکل این بنا ، مشابه کلاه نوک تیز جادوگران است . 

 

پارک آبی پوتراجایا 

این پارک آبی به وسعت 35 /3 کیلومتر مربع ، وسیع ترین پارک در نوع خود ، در مناطق گرمسیر است . تفریحات متنوع آبی ، فضای جنگلی زیبا ، وجود گیاهان و پرندگان بومی و دو اسب آبی افریقایی ، فضای دل چسبی برای گردشگران و مردم بومی ف ایجاد کرده است . 

 

 

اماکن مذهبی 

مسجد توانکو میزان زین العابدین 

این مسجد بعد از مسجد پوترا ، دومین مسجد اصلی شهر است که ساخت آن از سال 2004 آغاز شد و در سال 2009 به پایان رسید . این مسجد ، جهت فراهم کردن تسهیلات برای حدود 24000 نفر کارکنان دولت ساخته شد که در مرکز شهر و مناطق ( 2 و 3 و 4 و 18 ،4 ،3 ، 182 ) کار می کنند . مساحت این مسجد ، دو برابر مساحت مسجد پوتر است که در 2 ، 3 کیلومتری شمال ف واقع شده است . در ساخت مسجد توانکو میزان زین العابدین ، حدود شش هزار تن فولاد به کار رفته است و به همین خاطر به آن مسجد آهنی نیز می گویند . 

 

 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com