سایر شهرها
پنانگ 
پنانگ 
پوتراجایا
پوتراجایا

غار میمون ها کوالالامپور

در مالزی به دلیل بافت جمعیتی آن ، بسیاری از جاذبه ها به هندوها و چینی های ساکن این کشورز مربوط می شود . یکی از این جاذبه ها ، غار میمون ها در 13 کیلومتری شمال کوالالامپور است . این غار که شامل 3 غار اصلی و یک غار کوچک است ، محلی مقدس برای هندو.ان مالزی به شمار می رود . 

جنس این غار از آهک است . 400 متر ارتفاع و بیش از 100 متر طول دارد . کشف آن نیز به سال 1892 باز می گردد . پله های بسیار ، منظره زیبا و یک مجسمه بزرگ از یک الهه هندو دارد . 

وقتی با اتوبوس به این محل می رسید ، ناگهان تعداد زیادی میمون را می بینید که گویی منتظر شما بوده اند تا برایشان بادام زمینی و موز ببرید . این میمون ها از همان پایین غار هم به استقبال شما می آیند اما برای رسیدن به خود غار باید 272 پله را طی کنید . ویژگی این غار صرفا تقدس آن برای هندوها ووجود میمون ها نیست ؛ بلکه ردپایی نیز در تاریخ سیاسی دارد . این غار پس از دوران استعمار ، برای مدتی مخفیگاه کمونیست ها بوده است . 

برای دسترسی به این غار ، اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار به طرف غار حرکت می کنند . این سفر کوتاه 45 دقیقه طول می کشد تا شما را به غار مقدس میمون ها برساند .  بلکه ردپایی نیز در تاریخ سیاسی دارد . این غار پس از دوران استعمار ، برای مدتی مخفیگاه کمونیست ها بوده است . 

برای دسترسی به این غار ، اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار به طرف غار حرکت می کنند . این سفر کوتاه 45 دقیقه طول می کشد تا شما را به غار مقدس میمون ها برساند . 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com