سایر شهرها
مارسی
مارسی

خیابان شانزه لیزه

خیابان شانزه لیزه:

شانزه لیزه بلواری عریض(هفتاد متر) در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است که از جاذبه هی این شهر در تور فرانسه برای گردشگران محسوب میشود، اکثر افرادی که به پاریس سفر میکنند برای بازدید از این خیابان معروف به این محل عزیمت میکنند. این خیابان به خاطر سینما ها، رستوران ها، کافه ها وفروشگاه های ویژه و لوکس، یکی از مشهور ترین خیابان های جهان شده است. معنی خجسته است. فرانسوی های شانزه لیزه را زیباترین خیابان جهان میدانند. این بلوار به طول 1910 متر در منطقه 8 پاریس در شمال غربی آن قرار دارد و پایان آن میدان کنکورد است که ستونی هرمی (الیکس) در آن قرار دارد و پایان آن میدان شارل دوگل (با نام پیشین میدان اتوال در زبان فرانسه به معنی ستاره است و این نامگذاری به دلیل وجود دوازده خیابان است که همگی به شکل ستاره از میان طاق نصرت آغاز میشوند. شانزه لیزه ازمحوری تاریخی پاریس به شمار میآید. 

این خیابان تا سال 1616 دشت بود و در آن بازارهایی بر پا میشد. ملکه ماری  دو مدیسی تصمیم گرفت، محور باغ های کاخ تویلری را با خیابانی درختکاری شده، گسترش دهد. خیابانی که بسیار عریض و باشکوه است و عظمت و جلال پاریس را مجسم میکند. دفتر هواپیمایی ایران(هما) در این خیابان واقع شده است. این خیابان بعد از خیابان پنجم نیویورک گران ترین خیابان جهان است، به طوری که اجاره سالیانه یکصد متر مربع آن بیش از یک میلیارد تومان است. 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
عکس خیابان شانزه لیزه خیابان شانزه لیزه در پاریس جاذبه های فرانسه خیابان شانزه لیزه جاذبه های پاریس جاذبه های گردشگری پاریس دیدنیهای پاریس جاذبه های گردشگری فرانسه دیدنیهای فرانسه راهنمای سفر به پاریس راهنمای سفر به فرانسه گشت پاریس تور پاریس تور اروپا تور فرانسه پاریس اروپا فرانسه تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com