سایر شهرها
مارسی
مارسی

موزه لوور

موزه لوور:

موزه لوور پاریس یکی از معروف ترین و بزرگترین موزه های جهان است.در تور فرانسه یکی از مکان های مورد بازدید همین موزه میباشد. لوور یکی از غنی ترین و مهمترین کلکسیون های جهان و جایگاه بسیاری از گنجینه های با ارزش دنیاست. این موزه با داشتن هزاران اشیای ارزشمند در ردیف موزه های متروپلیتن نیویورک، ویکتوریا و آلبرت انگستان قرار دارد. نقاط قوت این موزه به گفته کارشناسان فرانسوی، آثار بخش ایران، عرب قرون وسطی و امپراتوری عثمانی است. ساختمان این موزه یک مجتمع عظیم تو در تو و به شکل مربع است که طی 6 قرن توسط پادشاهان فرانسه بنا شده است. بنای اولیه آن توسط فیلیپ آگوستس در سال 1190 به عنوان قصر پی ریزی شد و یکی از اقامتگاه های  پادشان فرانسه بود. هر کدام از  پادشان و سردمدان بخشی ازکاخ را بنا کرده و به وسعت آن افزودند که در دوران انقلاب کبیر فرانسه به موزه تبدیل شد.

موزه لوور در بین سال های 1815-1794 میلادی  به موزه ناپلئون معروف بود . در این مدت شاهکارهای فراوانی از سراسر اروپا به این موزه آورده شد. در زمان لویی هجدهم مجسمه ونوس اثر میلر، در زمان شارل دهم مجسمه های مدرن و بسیاری از آثار باستانی یونانی و روم و در دوره  حکومت لویی فیلیپ آثار باستانی آشوری در این موزه قرار گرفت. در دوره جمهوری سوم، موزه لوور به موزه ملی تبدیل شد.

این موزه در شمال رود سن قرار دارد. در حیاط موزه در امتداد خیابان شانزالیزه، هرمی شیشه ای قرار دارد که طبقه زیر آن محل فروش بلیط و برخی ورودی های موزه است. در حال حاضر این موزه پنج بخش مختلف دارد:

در بخش اول، آثار باستانی شرقی، نتایج کاوش های خاورمیانه در آن نگهداری میشود. آثاری با بیش از سه هزار سال قدمت، از تمدن های سومر، ایران، آشور، سوریه، فنیقیه و فلسطین در آنجا وجود دارد.

در بخش دوم، آثار باستانی کشور قدیم مصر از دوران ما قبل تاریخ تا دوره های رومیان وجود دارد.

در بخش سوم، آثار باستانی یونان و مربوط به هزاره های ماقبل تمدن یونایی، یونان باستان و یونان کلاسیک نگهداری میشود.

در بخش چهارم که به قسمت نقاشی معروف است بیش از 8600 اثر اصلی که بیش از صد نقاشی روی آن وجود دارد. در این بخش مرکز تحقیقات اسناد نیز فعالیت میکند، 

در بخش پنجم که به حجاری ها معروف است، آثار باستانی فرانسه شامل اشیای مصادره شده در زمان انقلاب فرانسه و ملحقات گوناگون در آن نگهداری میشود. از نظر آثار حجاری دوره رومی تا قرن 19 میلادی فرانسه به مراتب از کشور ایتالیا غنی تر است.

تابلو مونالیزا یا لبخند ژوکوند، بز بالدار طلایی کاتب نشسته، لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، لوح پیروزی نارام سین، نقش برجسته های آشوری، ظروف گلی آشوری و آثاری از تخت جمشید از جمله آثار معروف این موزه است. در سال 1945 آثار هنری جدیدی چون، آثار ژرژ براک و پیکاسو به این موزه آورده شد.

بخش هنر های اسلامی  پس از بازدید ژاک شیراک در سال 2006 راه اندازی شد.

لازم به ذکر است در تور فرانسه همه ساله تعداد جهانگردان بسیاری برای بازدید از این موزه به پاریس مسافرت میکنند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
موزه لوور پاریس جاذبه های پاریس جاذبه های فرانسه جاذبه های گردشگری پاریس جاذبه های گردشگری فرانسه دیدنیهای پاریس دیدنیهای فرانسه راهنمای سفر به پاریس راهنمای سفر به فرانسه گشت پاریس تور پاریس تور اروپا تور فرانسه پاریس اروپا فرانسه تور تصویر موزه لوور پاریس عکس موزه لوور پاریس

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com