سایر شهرها
مارسی
مارسی

برج ایفل

برج ایفل:

نام برج ایفل از نام سازنه آن گوستاو ایفل گرفته شده است. او یک مهندس راه و ساختمان فرانسوی بود که در کار ساخت پل های فلزی مهارت داشت. وی برای نمایشگاه جهانی 1889 پاریس،برج ایفل را ساخت. بنای این برج از سال 1887 شروع و در 31 مارس 1889 میلادی به اتمام رسید. برای ساخت آن سیصد کارگر در مدت دو سال، هفت هزار تن آهن و دو و نیم میلیون پیچ و چهل تن رنگ سفید استفاده کردند. طراح آن موریس کشلن بود. در ابتدا از آن برای فرستادن امواج رادیویی استفاده میشد. در آغاز گوستاو ایفل برای ساخن این برج مورد انتقاد فرانسوی ها قرار گرفت. ولی امروزه این برج آهنی به مکانی دیدنی و پر در آمد برای کشورشان تبدیل شده است. در سال 2006 حدود شش میلیون و هفتصد هزار نفر از آن بازدید کردند. این بنا یک شاهکار در تکنولووی سازه های فلزی به شمار میرود و رتبه اول بازدید توریست ها را در جهان دارد.

بلندی برج ایفل (بدون در نظر گرفتن آنت تلویزیونی 24 متری بر فراز آن) 300 متر و وزن تقریبی آن 7300 تن است. 1652 پله تا بالاترین نقطه برج وجود دارد. البته پله های طبقه دوم به بالا روی بازدیدکنندگان بسته است. این برج در غرب پاریس و در میدان شان دو مار کنار رود سن قرار دارد. در یک سمت دیگر البته کمی دورتر دو بنای کم و بیش گنبدی شکل و زرین رنگ دیده میشود که لز انوالید نام دارد و مقبره ناپلئون و بسیاری افراد سرشناس دیگر آنجاست. برج ایفل امروزه به عنوان سمبل پاریس در جهان شناخته میشود.این برج سه سکوی اصلی و سه طبقه  در ارتفاعات 115-57 و 276 متری دارد.جهانگردان میتوانند با استفاده از آسانسور تا نزدیک راس آن بالا بروند. آسانسوربرج در هر طبقه توقف میکند. از طبقه سوم میتوان منظره زیبایی از شهر پاریسرا تماشا کرد. این برج از فاصله هفتاد کیلومتری پاریس دیده میشود. در برج ایفل سه موزه و دو سالن تئاتر و در نوک برج نیز یک رستوران بسیار گران قیمت وجود دارد. علاوه بر این دفتر گوستاو ایفل نیز در مجاور برج قرار  دارد. جهانگردان ی که برای دیدن این بنا می آیند، میتوانند اطلاعات مربوط به برج را در تمامی طبقات آن دریافت کنند. بهترین چشم انداز پاریس از بالای این برج یک ساعت قبل از غروب آفتاب است و جهانگردان بسیاری این ساعت را برای دیدار از ایفل و تماشای شهر پاریس از ارتفاع 300 متری، غنیمت میشمارند. 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
برج ایفل جاذبه های فرانسه جاذبه های پاریس جاذبه های گردشگری پاریس جاذبه های گردشگری فرانسه دیدنیهای پاریس دیدنیهای فرانسه راهنمای سفر به پاریس راهنمای سفر به فرانسه گشت پاریس تور پاریس تور اروپا تور فرانسه پاریس اروپا فرانسه تور برج ایفل کجاست عکس برج ایفل

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com