سایر شهرها
لیونیگستون
لیونیگستون

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا که سر راه رودخانه زامبزی در مرز دو کشور آفریقایی زامبیا و زیمباوه قرار دارد ، یکی از دیدنی ترین آبشارهای جهان است . این آبشار عظیم که 6/1 کیلومتر پهنا و 128 متر ارتفاع – دو برابر ارتفاع آبشار نیاگارا دارد ، از سال 1989 به عنوان میراث طبیعی مشترک زامبیا و زیمباوه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است .دیوید لیوینگستون ، کاشف اسکاتلندی در سال 1855 از این آبشار دیدن کرد و آن را به افتخار ملکه ویکتوریا ، آبشار ویکتوریا نام نهاد . اما این آبشار در زبان بومیان منطقه " موسی اوآ تونیا" خوانده می شود که به معنی "مه خروشان" است . در واقع مه خروشانی که بر اثر سقوط این آبشار به وجود می آید ، از فاصله چهل کیلومتری قابل رویت است . 

 

آبشار ویکتوریا  با سقوط رودخانه زامبزی درون دره تنگ و باریکی به ارتفاع بیش از 120 متر شکل می گیرد . جزیره های فراوانی که در محل تاج آبشار قرار دارند باعث می شود تا آب رودخانه به شکل چند آبشار جداگانه درون این دره سرازیر شود. . 

 

پیش از تکمیل خط آهن " بولاوایو" در سال 1905 تعداد بازدید کنندگان آبشار ویکتوریا بسیار اندک بود اما پس از تکمیل آن این آبشار یکی از جاذبه های تورسیتی مهم جنوب آفریقا شد . 

 

مناسب ترین زمان برای دیدن آبشار ویکتوریا ماههای می و ژوئن می باشد . 

 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com