سایر شهرها
سنت پترزبورگ
سنت پترزبورگ

پارک ها، فضاهای سبز و باغ وحش ها

پارک ها، فضاهای سبز و باغ وحش ها:

پارک بنچاسیری:

پارکی به وسعت 46400 متر که در سال 1992 به مناسبت شصتمین سال روز تولد ملکه سیر کیت، شده است. این پارک در جاده ی سوخوم ویت واقع شده و مجسمه ی ملکه در حالت ایستاده به بلندی سه متر و دو عمارت به سبک تایلندی در آن واقع است که برخی از فعالیت های ملکه در آن به نمایش درآمده.

پارک ملکه سیر کیت:

این پارک نیز به مناسبت شصتمین سالروز تولد ملکه ساخته شده و استخر بزرگی با سه فواره و مجموعه ای زیبا از درختان تایلند و دیگر کشور ها دارد.

پارک چاتوچاک:

این پارک، نزدیک جاده ی کام فانگ فت، در ناحیه ی چاتوچاک، کنار بازار چاتوچاک، واقع شده است. چاتوچاک، یکی از قدیمی ترین پارک های بانکوک است که ساخت آن در سال 1975 آغاز شد و در چهاردهم دسامبر 1980 افتتاح شد. این پارک، زمین تنیس، فوتبال و رودخانه ای مصنوعی با پل های زیادی روی آن دارد.

پارک لامپینی:

فضای باز بزرگی است که سابقاً متعلق به رامای ششم بوده و امروز به پارکی عمومی تبدیل شده است

پارک رومانینات:

 یک پارک عمومی است که در حیاط زندانی قدیمی ساخته شده است. موزه یتنبیه و مجازات در این پارک است.

پارک یادبود شاهزاده ی مادر:

این پارک زیبا یک نسخه عینی و کامل از خانه ی شاهزاده ی مادر و سالن های نمایشگاه، ساختمان های قدیمی بازسازی شده است.

پارک عمومی و غرفه ی نمایشگاه سانتی چای پراکان:

 در سال 1999، این پارگ حگومت پادشاهی تایلند، به مناسبت ششمین سالگرد سلطنت پادشاه ساخته شده است و در جاده ی فرا اتیت در سواحل رودخانه ی چائو فرایا واقع شده است.

سوآن لوآنگ رامای نهم: 

این پارک عمومی است با یک باغ گیاه شناسی که در سال 1987 تاسیس شده است.

سرزمین رویاها:

پارک تفریحی بزرگی است با یک میدان سبک اروپایی . محوطه ای از افسانه های بزرگ جهان و نمونه عجایب هفتگانه، که وسایل بازی بسیار مهیجی دارد.

پارک شهر سیام:

پارک آبی است که در جاده ی سوخافیان 2 واقع شده است و در آن سرسره های آبی بلند وجود دارد. از دیگر جاذبه های این پارک می توان  به استخر ، زمین بازی کودکان، باغ وحش باز، محل نگداری پرندگان و باغ گیاهان اشاره کرد. این پارک در سال 1980 افتتاح شده است.

باغ وحش دوسیت: 

قدیمی ترین باغ وحش بانکوک که پستانداران آسیایی و آفریقایی و پرندگانی در یک باغ گیاهی دارد.

مزرعه ی مار :

این موسسه، مجموعه ای از مارهای سمی از قبیل کبری، افعی، مالایا و کرایتس دارد که از کشیده سم آن ها، به صورت روزانه سرم های ضد مارگزیدگی، تولید میکنند.

باغ وحش جهان:  

پارک تفریحی و بزرگترین باغ وحش روباز بانکوک است این مجموعه ی 222 هکتاری، شامل یک پارک گردش با پستانداران آسیایی و آفریقایی، یک پارک دریایی با اجراهای سرگرم کننده ی دلفین ها و خوک های آبی ، یک پارک پرندگان و یک قسمت برای بازی  سرگرمی است.

دنیای اقیانوس سیام:

بزرگترین آکواریوم در جنوب شرقی آسیاست که بیش از سی هزار حیوان دریایی از سراسر جهان و انواع گونه های کمیاب و عجیب و غریب  جانوران دریایی را دارد.

باغ وحش . پرورشگاه تمساح:

این مکان، بزرگترین پرورشگاه تمساح جهان است و در آن، یک مرکز تحقیقات و آموزش نگهداری حیوانات وحشی و هم چنین موزه ی دایناسور نیز وجود دارد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com