سایر شهرها
مسکو
مسکو

کلیسای اسحاق

کلیسای اسحاق:

در بخش مرکزی سنت پترزبورگ که چهارمین کلیسای بزرگ جهان به حساب می آید قرار دارد. راس گنبد این کلیسا، 101 متر با زمین فاصله دارد و ارتفاع آن به قدری است که از هرجای سنت پترزبورگ می توانید آن را ببینید. 48 ستون سنگی گرانیتی نیز دور تا دور گنبد را فراگرفته اند که همگی از سنگ های یک تکه ساخته شده اند.

بنای این کلیسا را یک فرانسوی در زمان الکساندر اول، در فاصله سال های 1820 تا 1858 ساخته شده است. از آن زمان تاکنون این کلیسا نیز مانند سایر بناهای مهم سنت پترزبورگ، درگیر وقایع و حوادث تاریخی این شهر بوده است. جراحات ناشی از جنگ جهانی را می توانید روی ستون های سنگی اطراف گنبد ببینید. اسحاق از حواریون حضرت مسیح است میگویند از آن جایی که تاریخ تولد پتر کبیر با اسحاق، یکی بوده است، وی به اسحاق علاقه زیادی داشته  و از این رو نام " اسحاق" را در بر این کلیسا گذاشته است.

کلیسای اسحاق از مهمترین جاذبه های سنت پترزبورگ است که در تور سن پترزبورگ میتوانید از آن بازدید نمایید. مجسمه امپراتور نیکلای اول با همسر و سه دخترش در حالی که هر یک نمادی از عدالت (تزارو) مذهب (صلیب)، حکومت(شمشیر) و صداقت(آینه) را در دست دارند بر جذابیت این کلیسا افزوده است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به سن پترزبورگ جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ جاذبه های گردشگری روسیه دیدنیهای روسیه دیدنیهای سن پترزبورگ تور سن پترزبورگ مسکو روسیه تور تور روسیه راهنمای سفر به روسیه کلیسای اسحاق کلیسای اسحاق سن پترزبورگ راهنمای کلیسای اسحاق

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com