سایر شهرها
سنت پترزبورگ
سنت پترزبورگ

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو:  

سومین میدان بزرگ دنیا پس از میدان "تیان آن من" در پکن و میدان نقش جهان در اصفهان است،میدانی با شهرت جهانی که نماد کشور روسیه است.

زمانی که کرملین ساخته شده، در کنارش این میدان را بنا کردند که استفاده ی آن برای امور بازرگانی بوده است که از طریق آن روس ها می توانستند به کالاهای ماورای دریاها دست یابند.

میدان سرخ سرنوشتی تاریخی نیز دارد. وقتی نیروهای ملی روسیه در پای دیوار های کرملین جمع شدند تا خاک روسیه را از چنگ تاتار درآورند، این میدان مملو از هزاران سرباز بود که با همسران، پدران،پسران و برادران خود خداحافظی میکردند و یک رویداد تاریخی را در میدان سرخ ثبت می کردند.

امروزه در مجاورت این میدان،کلیسای قدیمی و زیبای واسیلی مقدس، موزه انقلاب، موزه لنین و آرامگاه لنین قرار دارد. همچنین از بازاچه "گوم" در کنار این میدان نیز این میدان تاریخی که گران تری بازارهای مسکو به شمار میرود.

معمار این میدان تاریخی، ژورف بویوف از استادان برجسته کلاسیک روسی در قرن نوزدهم بوده است. در سند مربوط به این میدان که در شهرداری مسکو نگداری میشود، ثبت شده که میدان سرخ 695 متر طول و 13 متر عرض دارد.

گردشگران در برنامه سفر تور روسیه میتوانند از این میدان بسیار زیبا که یکی از جاذبه هایی است که شهرت جهانی دارد دیدن کنند.

 تور روسیه ، تور مسکو ، میدان سرخ مسکو

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری روسیه دیدنیهای روسیه دیدنیهای مسکو تور مسکو مسکو روسیه تور تور روسیه جاذبه های گردشگری مسکو راهنمای سفر به مسکو راهنمای سفر به روسیه میدان سرخ مسکو

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com