سایر شهرها
استانبول
استانبول
کوش آداسی
کوش آداسی
انتالیا
انتالیا
کاپادوکیا
کاپادوکیا

موزه های آنکارا

موزه هنر و مجسمه سازی

این موزه که در نزدیکی موزه مردم شناسی واقع شده است، یک بخش از آن شامل گالری هایی می شود که به طور موقت در آنها نمایشگاه هایی برگزار می شود و بخش دیگر آن که دائمی است، آثار هنری ترکیه را از قرن 18 تا کنون به نمایش گذاشته است.

موزه Cer Modern

این موزه که در آوریل 2010 بازگشایی شده، گالری هنر های مدرن شهر می باشد و در ساختمان تاریخی راه آهن ترکیه ساخته شده است. در این موزه نمایشگاه های هنر معاصر و کنسرت هایی برگزار می شود.

موزه مردم شناسی

این موزه در محله اولوس در مقابل خانه اپرا قرار گرفته و لباس ها و کالاهای سنتی و بومی مردم ترک را به نمایش گذاشته است.

موزه هوانوردی

این موزه در محله اتیمسگات واقع شده و آثار هنری، اشیا صنعت هواپیمایی، موشک ها و تعدادی هواپیمای MiG مربوط به جنگ جهانی دوم را به نمایش گذاشته است. ورودیه این موزه 5 لیره می باشد و از ساعت 16 - 9 باز است.

موزه Cengelhan Rahmi Koc

موزه صنعتی در کنار ورودی قلعه آنکارا در محله سنگلهان واقع شده است. پیشرفت های تکنولوژی از سال 1850 در این خانه موزه به نمایش گذاشته شده است.

این موزه شامل عتیقه های مختلف و کلکسیون هایی از مدل قطارها و ماشین های خیاطی، دوربین ها، تلفن ها و تجهیزات غواصی می شود. بیشتر اشیا از کلکسیون های خصوصی خانواده Koc ، مالک شرکت هلدینگ Koc ، یکی از دو شرکت بزرگ ترکیه جمع آوی شده است.

وهبی کوک، بنیانگذار هلدینگ Koc ، در اوایل قرن بیستم، کسب و کار خو د را از یک مغازه کوچک در وسط این ساختمان شروع کرد.

ورودی این موزه 6 لیره می باشد و یک رستوران عالی به نام دیوان در داخل آن از بازدید کنندگان پذیرایی می کند.

موزه تمدن آناتولی

این موزه آثار هنری به جای مانده از تمدن آناتولی را به نمایش گذاشته است.

قدیمی ترین اثر هنری این موزه به دورهپالئولیتیک بر می گردد. این موزه که مهمترین و بزرگ ترین موزه ترکیه است، در سال 2002 به عنوان بهترین موزه اروپا انتخاب شد. این موزه به دو ساختمان تقسیم می شود که هریک دوره ای خاص از تمدن عثمانی را به نمایش گذاشته اند. ورودیه موزه 15 لیره و از نوامبر 2012 بخشی از موزه برای بازسازی بسته شده است.

موزه جنگ استقلال

این موزه در میدان اولوس واقع است و اولین نشست بزرگ ملی ترکیه در آنجا برگزار شده و تمامی اتفاقات جنگ استقلال ترکیه در سال های 1922 - 1921 با استفاده از عکس ومجسمه ها به نمایش گذاشته شده است. مجسمه مومیایی رئیس جمهور های گذشته ترکیه نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
ترکیه آنکارا اطلاعات سفر به ترکیه جاذبه های گردشگری آنکارا دیدنیهای آنکارا راهنمای سفر به آنکارا موزه های آنکارا مکانهای دیدنی آنکارا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com