سایر شهرها
استانبول
استانبول
کوش آداسی
کوش آداسی
انتالیا
انتالیا
کاپادوکیا
کاپادوکیا

ارگ آنکارا

ارگ آنکارا:

در منطقه اولوس در قلب آنکارا، روی صخره ای بلند قرار گرفته است که آیینه ترکیه باستان است. گرچه کسی قدمت دقیق آن را نمیداند اما حدس و گمان ها بر این است که ساخت این ارگ به سه هزار سال پیش باز می گردد.

زیربنای این ارگ را غلاطیه ای ها گذاشتند و رومی ها آن را تکمیل کردند. رومی های شرقی و سلجوقی ها نیز در دوره های مختلف، آن را بازسازی کرده و الحاقاتی نیز به آن افزودند. این ارگ از نمادهای یکی از نمادهای پایتخت ترکیه به شمار میرود. ناحیه اطراف  و داخل آن قدیمی ترین بخش آنکارا  و دارای بسیاری از نمونه های ظریف معماری است. معماری این ارگ نیز بسیار شگفت انگیز است. طول دیوار های آن به 14 تا 16 متر میرسد که هر بیننده ای را حیرت زده میکند. این ارگ از دیوارهای داخلی و خارجی تشکیل شده است. دیواره داخلی آن شامل 42 برج و دیواره خارجی آن دارای 20 برج است. البته متاسفانه اغلب بخش های دیواره خارجی این ارگ در طول سال ها تخریب شده است.این ارگ در اطراف  خود طبیعت زیبا و سرسبز ی نیز دارد که جاذبه آن  را دو چندان میکند . شما میتوانید در تور آنکارا پس از بازدید از ارگ تاریخی از نواحی سرسبز اطراف ارگ بهره من شوید.

قلعه آنکارا ارگ قرون وسطایی می باشد که بیش از هزار سال قدمت دارد. ورودی اصلی قلعه در نزدیکی برج ساعت می باشد. قلعه آنکارا از چند ساختمان تاریخی تشکیل شده است که در برخی از آنها فروشگاه های صنایع دستی، کافه، رستوران و گالری هایی ایجاد شده است.

با بالا رفتن از پله ها و رسیدن به بالای دیوراهای قلعه می توانید یک چشم انداز پانوراما نسبت به شهر آنکارا داشته باشید.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های ترکیه تور آنکارا تور ترکیه آنکارا تور ترکیه دیدنی های آنکارا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com