سایر شهرها
استانبول
استانبول
انتالیا
انتالیا
آنکارا
آنکارا
کاپادوکیا
کاپادوکیا

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا:

صدر اعظم عثمانی ها ، اوکوز محمد پاشا در سال 1618 دستور داد کاروانسرایی در کوش آداسی بسازند تا هم کاروانسرا باشد و هم از شهر در برابر دزدان دریایی محافظت کند. قلعه ای که تا سال ها از کوش آداسی در برابر دزدان دریایی محافظت میکرد، امروز صنعت توریسم این شهر را رونق میدهد.

این کاروانسرا یکی از جاذبه های بسیار دیدنی در تور کوش آداسی می باشد. برای دیدن این کاوانسرا در تور ترکیه باید به نزدیکی بلوار آتاتورک و اسکله بروید. از بیرون این کاروانسرا که شبیه به یک قلعه ساخته شده، سوراخ های توپ را در دیوار های بیرونی می بینید که برای دفاع از شهر تعبیه شده اند. داخل کاروانسرا بسیار بزرگ است و دارای یک مسجد می باشد. میتوانید در آن قدم بزنید و روایت های تاریخی اش را تماشا کنید اما یک راه دیگر این است که یک جیپ کرایه کرده و به مناطق اطراف آن سفر کنید.

در سفر خود  با گشت و گذار داخل این کاروانسرا به مسجد آن خواهید رسید که بر اهمیت این کاروانسرا افزوده و از جاذبه های گردشگری کوش آداسی محسوب می شود.

فاصله این کاروانسرا تا ساحل بسیار کم است. میتوانید با کشتی به جزایری که در حاشیه این کاروانسرا است نیز سفر کرده و نمای دوردست این بنای تاریخی را از دل آب های مدیترانه تماشا کنید.

اگر در تور ترکیه هنگام شب به کاروانسرای اوکوز محمد پاشا بروید با برنامه های تفریحی همراه با آواز های محلی ترک زبان ها مواجهه خواهید شد که شب شادی را برای شما رقم می زنند.

 بسیاری از جهانگردان به دنبال مکان های شگفت انگیز تاریخی  می باشند به همین خاطر در انتخاب تور خود علاوه بر انتخاب تور تفریحی در مورد گشت هایی که در برنامه ی سفرشان موجو د است حساسیت نشان میرهند و دیدن جاذبه های شهر های مورد بازدیدشان از اهمیت خاصی برای آنها برخوردار است

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های ترکیه تور کوش آداسی تور ترکیه کوش آداسی دیدنی های ترکیه ترکیه

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com