سایر شهرها
استانبول
استانبول
انتالیا
انتالیا
آنکارا
آنکارا
کاپادوکیا
کاپادوکیا

شهر تاریخی افسوس

افسوس:

این منطقه یکی از شهر های  مهم تمدن روم باستان  بوده است ، در حد فاصل بین شهر ازمیر و کوش آداسی قرار دارد و در نزدیکی سواحل دریای اژه واقع شده است. این شهر بازمانده ای چندین هزار ساله از امپراتوری های روم شرقی است. گردشگران بسیاری در برنامه تور کوش آداسی همه روزه از این شهر  راهی این شهر تاریخی می شوند. قبل از رسیدن به افسوس، خانه ایی قدیمی را خواهید دید که حالا دیگر یک زیارتگاه است. گفته میشود، حضرت مریم ده سال آخر عمرش را در این خانه گذارانده است. روی دیوار های خانه پر از شمع هایی است که آب شده اند تا شاید آرزویی بر آورده شود. چشمه آرزو ها نیز در نزدیکی این خانه بر فضای معنوی و جاذبه آن افزوده است.

تور ترکیه ، تور کوش آداسی ، شهر افسوس

پس از دیدن خانه منتسب به حضرت مریم ، به شهر باشکوه افسوس میرسید. ستون های سنگی بزرگ، میدان نبرد گلادیاتور ها، بقایایی از آمفی تئاتر و دروازه های شهر همگی از شکوه و اقتدار این شهر در روزگار خود حکایت میکنند. 

تاکنون اشیای باستانی فراوانی از دوره های مختلف حیات بشر روی کره زمین در این شهر چندین هزار ساله کشف شده است. با توجه به این سابقه طولانی، افسانه ها و داستان های بسیاری نیز درباره افسوس گفته میشود. میگویند که اصحاب کهف در یکی از غارهای کوه های شمال افسوس نزدیک به 200 سال خوابیده بودند.

تور ترکیه ، تور کوش آداسی ، شهر افسوس

در این شهر تاریخی، قدم در جای پای نخستین انسان های روی زمین میگذارید .کشف بسیاری از اسناد مربوط به مسیحیت و مذاهب پیشین، "افسوس" را در زمره مهم‌ترین بقایای تاریخی قرار داده‌است. در حفاریهای گذشته که در آیاسولوک در دوره ی بیجه سلطان چهارم – پنجم  انجام گردیده است ، با کشف ظروف سفالی لبه دار ، تاریخ و قدمت این شهر را از آنچه تا بحال مشخص شده بود به سالها پیش از آن می رساند . جاذبه های جهانگردی این شهر همه ساله جهانگردان زیادی را برای سفر به خود جذب میکند.

 شهر افسوس ، تور کوش آداسی ، تور ترکیه

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به کوش آداسی دیدنی های ترکیه راهنمای سفر به ترکیه دیدنی های کوش آداسی جاذبه های گردشگری کوش آداسی افسوس تور کوش آداسی کوش آداسی تور تور ترکیه ترکیه شهر افسوس شهر فسوس در ترکیه تاریخ شهر افسوس

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com