سایر شهرها
کوش آداسی
کوش آداسی
انتالیا
انتالیا
آنکارا
آنکارا
کاپادوکیا
کاپادوکیا

برج گالاتا استانبول ترکیه

اطلاعاتی که بهتر است بدانید

* گالاتا یک برج سنگی قرون وسطایی 62 متری می باشد که قسمت بالاییآن مخروطی شکل است و بهترین چشم انداز 360 درجه به استانبول را دارد.

جنوایی ها این برج را در سال 1348 ساختند و آن را " Christea Turris " به معنی برج مسیح نامیدند. این برج بخشی از استحکامات اطراف قلعه نظامی گالاتا بود.

* جنوایی ها اصلی ترین شریک تجاری قسطنطنیه بودند و شهر قسطنطنیه مقصد تجاری آنها بود.

* بر اساس نوشته های سیاحتنامه ها، هوانوردی به نام احمد چلبی در قرن 17 ، با استفاده از بال های مصنوعی، از برج گالاتا بر روی بسفر پرواز کرد.

* در قرن 18 ، ترک های عثمانی از این برج برای شناسایی آتشسوزی در شهر، استفاده می کردند.

* بعد از اینکه طوفان سقف مخروطی برج را در سال 1875 تخریب کرد، برج گالاتا تا سال 1960 بدون سقف بود.

* برج در سال 1967 برای بازدید عموم بازگشایی شد.

کارهایی که میتوانید انجام دهید

* تماشای ابهت برج از بیرون

* استفاده از بالابر و پله های باری کپیچ در پیچ برای بالا رفتن از برج .این پله ها شما را به رستوران و سکوی تماشا هدایت می کند.

* قدم زدن در گالری و لذت بردن از چشم انداز شگفت آور شاخ طلایی و شهر استانبول

نکات ضروری

* غروب بهترین زمان بازدید از برج گالاتا است.

* اگر علاقه ای به پیاده روی به سمت برج ندارید، از تونل )متروی قدیمی( استفاده کنید. در بعد از ظهر رستوران برج، برنامه های مفرحی را برای بازدید کنندگان اجرا می کند.

     اگر تا به حال نام تیم فوتبال گالاتای ترکیه را شنیده اید، د نیست که بدانید که ترکیه یکه برج تاریخ به همین نام نیز دارد. تاریخ ساخت این برج که از قدیمی ترین برجهای جهان است و در منطقه گالاتای قرار دارد به قرون وسطی در سال 528 باز میگردد. 

برج گالاتا استانبول ، تور استانبول ، برج گالاتا در استانبول

برج گالاتای 9 طبقه دارد و با احتساب کلاه استوانه ای شکل که روی آن قرار دارد، ارتفاع آن به 70 متر می رسد . با این فاصله از زمین و با در نظر گیری این نکته که محل ساخت این برج نیز در یکی از مرتفع ترین نقاط استانبول قرار دارد ، این برج در واقع یک بام برای تماشای استانبول به حساب می آید. گردشگرانی که به بالای آن صعود کرده اند می گویند با دید 360 درجه ای که این برج میدهد ، از فراز آن پل بغار ، خلیج بسفر و تقیبا تمامی استانبول را می توان دید درست به مانند یک تصوی پانوراما به طوری که میتوان بازدید از این برج را یک تور استانبول چند دقیقه ای به حساب آورد.

از برج گالاتای در طول تاریخ استفاده های متفاوتی می شده است. در قرن 15 به عنوان زندان ، در سالهای بعد تر به عنوان محلی برای بکار گیری اسرای مسیحی و مدتی هم رصد خانه بود اما با توج به موقعیت استراتژیک آن تقریبا همیشه از آن به عنوان برج دیده بانی نیز استفاده می کرده اند. گالاتا برج پرواز هم بوده است نقل است در سال 1638 احمد چلبی با بال های چوبی از این برج پرواز کرد.

برج گالاتا استانبول، تور استانبول ، تور ترکیه

این برج تاریخی و پرماجرا البته امروزه کاربری صرفا به عنوان یک جاذبه گردشگری عمل می کند و جزئ جدانشدنی تور ترکیه و تور استانبول به حساب می آید و در طبقه آخر خود نیز با امکانات رفاهی مانند کافه و رستوران مکانی را فراهم آورده که در حین لذت از دیدنیها و جاذبه های استانبول به صرف غذا و نوشیدنی بپردازید.

برج گالاتا استانبول رستوران ، تور استانبول

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
برج گالاتا استانبول برج گالاتا راهنمای سفر به ترکیه راهنمای سفر به استانبول جاهای دیدنی استانبول دیدنیهای ترکیه دیدنیهای استانبول جاذبه های گردشگری ترکیه جاذبه های گردشگری استانبول تور استانبول تور ترکیه استانبول ترکیه تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com