سایر شهرها
آیوتایا
آیوتایا
چیانگ مای
چیانگ مای
بانکوک
بانکوک
پاتایا
پاتایا
پوکت
پوکت
هواهین
هواهین
کرابی
کرابی

مکان های دیدنی اطراف جزیره

مکان های دیدنی اطراف جزیره ساموئی

 

1 – Koh tao  ( جزیره لاکپشت ) شامل دو جزیره اصلی به نام های Koh tao & Koh) Nangyouan ) که اغلب کوهستانی است و 30 درصد جزیره ها را دشت تشکیل داده است و کلاً

 

17/96  کیلومتر مربع مساحت دارد و حدودا در 70 کیلومتری از سواحل 2 استان تایلند  Suratathani & Champon ) در خلیج تایلند واقع شده اند .

 

اسم Koh Tao   توسط اولین مهاجران به این جزیره به آن داده شده است که به خاطر شکل ظاهری آن به لاکپشت است و تصادفا جزیره مکان اصلی زندگی لاکپشت ها ی سبز و لاکپشت های منقاردار است . توسعه گردشگری تاثیر منی بر زندگی این لاکپشت ها داشته است هرچند که در سال 2004 طی همکاری که بین نیروی دریایی تایلند و سازمان KT-DOC   انجام گرفت حدود صدها لاکپشت نوجوان در منطقه رهاسازی شدند .از این رو مقصد مهمی نیز جهت طبیعت گردی به شمار می رود

 

این جزیره برای غواصی و شنا با ماهی ها بسیار مشهور است و همچنین برای پیاده روی و سنگ نوردی نیز پیشنهاد می شود . معروف ترین قسمت جزیره ساحل Sairee  که در قسمت غربی جزیره با ساحل شن هالی سفید به طول 7, 1  کیلومتر که قسمتی از آن با سنگهای بزرگ پوشیده شده است واقع است و هتل هایی با قیمت های متوسط و زیبا در آن پذیرای مسافران است .

 

ساحل Chalok Baan Khao در قسمت جنوبی جزیره مکانی برای کسانی که قصد فرار از شلوغی و مشغله زندگی را دارند چون دارای جنگل و ساحل بسیار زیبا در کنار یکدیگر است و سالانانه میزبان سنگ نوردانی ست که می خواهند از ورزش و فضایی آرام لذت ببرند .

 

داستان اصلی FullMoon Paty : ماهی گیران تایلند در شبی که ماه کامل است دور هم جمع می شدند که در سایه ماه کامل بتوانند ماهی های بزرگ تر و بیشتری صید کنند و در این +شب ان ها کوسه بسیار بزرگی صید کردند و همان شب تولد یکی از مسافران هتل Paradise Bungalow  در ساحل بهترین نیز بود که این مهمانی از اینجا آغاز شد .

 

3 – Mu Angthon National Mrine Park ( پارک ابی مجمع الجزایر آنگتون ) شامل 42 جزیره کوچک است که جزیره  اصلی  Phaluai Island  نام دارد . این پارک شامل 102 کیلومتر مربع است که تنها 18 کیلومتر مربع آن زمین و مابقی آب است . این پارک در 12 نوامبر 1980 ثبت شده است .

 

جزایر دارای کوه سنگ های آهکی بسیاری است که بین 200 تا 400 متر ارتفاع از سطح دریا دارد و چون این کوه سنگ های آهکی به آسانی از طریق آب و هوا و فعالیت های شیمیایی تغییر شکل می دهند جزایر شامل غارهال و سنگ هایی با شکل های عجیب است . این مجمع الجزیره در کل سال بارندگی زیادی دارد و حدود 2000 میلیمتر در سال و میانگین دما در آن 23 درجه می باشد بهترین فصل برای بازدید از مجموعه بین ماه های فوریه و آوریل است که با وجود بارندگی سواحل آرام و بسیار زسیا هستند و چون بین ماه های نوامبر و دسامبر خلیج تایلند مواج و بارانیست این مجموعه در این زمان تعطیل است . 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
ساموئی دیدنی های ساموئی جاذبه های گردشگری ساموئی راهنمای سفر به ساموئی تور ساموئی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com