سایر شهرها
آیوتایا
آیوتایا
چیانگ مای
چیانگ مای
پاتایا
پاتایا
پوکت
پوکت
هواهین
هواهین
کرابی
کرابی
ساموئی
ساموئی

معابد بانکوک

معابد:

معبد اصلی شهر:

این معبد را رامای اول، در سال 1782 ساخته است.

معبد فرا داما کایا:

در ایالات  پاتوم تانی در شمال بانکوک قرار دارد و یکی از بزرگترین معابد دنیاست. این معبد در سال 1970 با وسعت 320000 هزار متر مربع، توسط خان یای تاسیس شد. سنت  داماکایا مدیتیشن- رویکردی به مراقبه بودایی- در سال 1916 توسط راهب بزرگ، رئیس معبد پاکنام به وجود آمد. بیش از چهار دهه است که این معبد باعث گردهمایی مردم زیادی از نژاد ها و سنین مختلف برای مدیتیشن شده است بر روی این معبد، مجسمه هایی از بودای طلایی دیده میشود که نماد خلوص عقل و دانش و روشنگری میباشند. بر اساس عقلید مدیتیشن، بودای بزرگ در اثر مدیتیشن به خلوص ذهن و صلح دونی و هماهنگی معنوی رسیده است.

معبد آرون:

معبد قدیمی در غرب ساحل رودخانه ی چائو فرایاست. این معبد زمانی ساخته شده که آیوتهایا پایتخت  تایلند بوده است. جذاب ترین بنای این بتکده ی مرکزی است با ارتفاع 79  متر و به نام چائو پرنگ که با کوزاییک های رنگی از جنس چینی- که از کشور چین آورده اند- تزیین شده است.

معبد فو:

قدیمیترین و بزرگترین معبد بانکوک است و اولین دانشگاه، با فضای باز تایلند است که در آن، دانش های مختلفی نظیر ادبیان، ستاره شناسی و پزشکی  تدریس میشود.

معبد راتچاپرادیت ساتیتماها سیماران:

این معبد در کنار پارک سارانروم، نزدیک جاده ی خولانگ کو موانگ درم واقع شده است. این معبد را رامای پنجم در سال 1864  به عنوان اولین  معبد فرقه ی دام مایوتیکا ساخته است. فرا ویهارا  لانگ  قسمتی از معبد است که برروی پایه بلندی بنا شده  و تزئینات زیبایی دارد که با سنگ مرمر پوشیده شده است. در این معبد مجسمه ی ایستاده رامای پنجم و در نزدیکی آن، مجسمه ریش سفید بزرگ راهبان در بتکده ای قرار دارد که با سنگ مر مر پوشیده شده است.

معبد راتچابوفیت:

این معبد سلطنتی در نزدیکی وزارت کشور، واقع است. آخرین معبدی است که رامای پنجم ساخته است. از آنجا که معبد، محل حکمرانی رامایهفتم بوده است، او در حفظ آن کوشیده است. همه ی ساختمان های این معبد بر روی پایه های بلندی بنا شده اند و کانلاً با سنگ مرمر پوشیده شده اند.

معبد ماهاتات:

ماهاتات، یکی از معابد بودایی بانکوک است که در دوره ی آیوتهایا ساخته شده است و در آن زمان به معبد سالاک معروف بوده است. اندکی پس از آن که بانکوک به عنوان پایتخت سیام تثبیت شد، این معبد ، تبدیل به مکانی استراتژیک، بین ساختمان جدید کاخ بزرگ و کاخ جلودار شد. در طول دو قرن گذشته، پادشاهان تایلندی، بارها این معبد را تعمیر و بازسازی کرده اند و در سال 1803، نام آن نیز به معبد ماهاتات تبدیل شد.

معبد سوتات و آونگ غول پیکر:

رامای اول، ساخت این معبد را در سال 1807، آغاز کرد و 27 سال بعد، در زمان رامای سوم، ساختمان آن کامل شد. این معبد به دیوارنماهای باشکوه قرن نوزدهمی آن، در تالار اصلی مورد توجه است. حیاط معبد، با تندیس هایی از  محققان و ملوان ها تزئین شده است. داخل معبد 156 مجسمه ی طلایی بودا در کنار یکدیگر ردیف شده اند. در تالار اصلی آن، مجسمه برنزی زیبایی از بودا به طول هشت متر قرار دارد که مربوط به قرن سیزدهخم است. از آونگ غول پیکر قرمز رنگ بیرون معبد ، یک بار در میمهانی برهمنی استفاده شده است.

معبدی بوون نیوت:

اولین صومعه ی طبقه ی سلطنتی بودایی سنت دامایوت است و در شمال شرق بانکوک واقع است. نام این معبد از زبان –مربوط به بودا- گرفته شده است و به معنی صومعه ی جاودانه ای برتر میباشد.

معبد اینتارا ویهان:

این معبد در محله ی ناخون است و در آغاز دوره ی آیوتهایا ساخته شده است.از دیدنی های آن مجسمه ی بودا با ارتفاع 32 متر و عرض 10 متر است که ساخت آن بیش از شصت سال طول کشیده شده است که بخش فوقانی آن یادگار بودای بزرگ  که از سریلانکا آورده اند.

معبد راتچابورانا:

این معبد را در سال 1424 در اوایل دوره ی آیوتهایا، پادشاه بوروم راتچاتیرات دوم در محلی که دوبرادرش به دلیل جنگ بر سر حکومت آیوتهایا کشته شدند، ساخته است. در سال 1957 غارتگران طاق معبد را ویران کردند. امروزه تعداد اندکی از نقش و نگارهای معبد باقی مانده است و بسیاری ازطلاها و گنج ها  به نمایش گاشته شده است.

معبد راتچانادرام:

این معبد در دوره ی حکومت رامای سوم ساخته شده است و در جاده ی ماهاچایی واقع است که 36 متر ارتفاع دارد و 37 متنار مخروطی شکل، آن را احاطه کرده اند. در نزدیکی این معبد، مکانی برای پذیرایی از میهمانان خارجی مهم و یک مجسمه ی یادبود از رامای سوم وجود دارد.

معبد ساکت و کوه طلایی:

یکی  از قدیمی ترین معابدیست که رامای اول در قرن هجدهم ساخته است. در دوازدهمین ماه سال( اواخر اکتبر تا اواسط نوامبر)، این معبد میزبان بزرگترین نمایشگاه معابد بانکوک است.

معبد بنجامابوفیت:

این معبد در سال 1899 ساخته شد دارای یکی از زیباترین معماری های مذهبی تایلندی است که جهان گردان زیائی را به خود جذب میکند.

معبد ترای میت:

این معبد در نزدیکی ایستگاه راه آهن بانکوک قرار دارد. قدمت آن 700 تا 800 سال پیش است.

معبد راجاندا:

این معبد نمونه ای از معابد سبک قدیمی تایلندی و بهترین مرکز فروش دعا و جادو در بانکوک است. این معبد، بیش از صد غرفه ی فروش لوازم مورد نیاز بوداییان دارد و صدها مجسمه ی کوچک بودا و مجسمه های هندی در اندازه، شکل و رنگ های مختلف در این مرکز به فروش میرسند.

معبد نانگ چی :

معبد کوچک و سلطنتی  ای است که در کلانگ دان واقع است. این معبد، مجسمه های طلایی بزرگی از بودا دارد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com