سایر شهرها
آیوتایا
آیوتایا
چیانگ مای
چیانگ مای
پاتایا
پاتایا
پوکت
پوکت
هواهین
هواهین
کرابی
کرابی
ساموئی
ساموئی

موزه های شهر بانکوک

موزه های بانکوک:

تالار شاهی آنتاساماخوم:

ساخت این ساختمان سبک رنسانس- که از سنگ مرمر ایتالیایی است- از زمان رامای پنجم شروع شد و در زمان رامای ششم به پایان رسیئ. در گنبد این تالار، نقاشی های دیواری بسیار زیبا با موضوع اقدامات خاندان سلطنتی، از پادشاهی رامای اول تا رامای ششم، به تصویر کشیده شده است.

شهر قدیمی:

موزه ای روباز و بزرگی است که در 33 کیلومتری شرق بانکوک واقع شده است.

در این موزه، همه ی مکان های تاریخی، هنری، فرهنگی، مذهبی تفکرات و عقاید مردم تایلند را نشان میدهد و بازتابی از فرهنگ مختلف سراسر تایلند است. ساخت آن به اواخر سال 1963 مربوط است.

باغ حشره شناسی و پروانه ی بانکوک:

در منطقه ی جنوب شرقی پارک راه آهن واقع شده و شامل چهار بخش اصلی است.

موزه ی عروسک بانکوک:

این موزه در سال 1956، تاسیس شده است. تولید عروسک بانکوک، شهرت بین المللی دارد و در بین مجموعه داران عروسک، بسیار مشهور است. این مکان هم به عنوان موزه و هم کارگاه عروسک سازی، استفاده میشود.

موزه ی بانک تایلند:

ساختمان این موزه، مجموعه ای از عالی ترین نمونه ی معماری سبک سلطنتی است و توسط رامای پنجم ساخته شده است این مکان در ابتدا اقامتگاه سلطنتی بوده است.

موزه ی اکتشافات کودکان:

این موزه، داخل پارک ملکه سیرکیت واقع شده و سه ساختمان نمایشگاه و یک محوطه فعالیت روباز دارد. موزه در سال 2001 ساخته شده نمایشگاه ها و بخش های سرگرم کننده ای با موضوعات علمی، فرهنگی، اجتماعی، طبیعت و محیط برای کودکان دارد.

خانه ی موزه ها:

این موزه دارای مجموعه ی قدیمی و نیز لواز و وسایل جدید است.

موزه ی جیم تامسون:

مجموعهای از خانه های سنتی  سبک تایلندی است که به صورت اقامتگاه  در آمده بود و متعلق به  مردی است که به احیای صنعت ابریشم تایلند، پس از جنگ جهانی دوم کمک کرد. امروزه این مجموعه به صورت موزه درآمده و شامل مجموعه ای ارزشمند از ابزار های هنری آسیایی است.

موزه پادشاه پراجادیپوک:

این موزه در یک ساختمان حفاظت شده در بخش کارخانه ی عمومی در منطقه ی فراناخون واقع شده است. پراجادیپوک در سال 1906 به سبک نئو کلاسیک ساخته شده است.

موزه ی داروسازی تایلندی:

این موزه در طبقه سوم شرکت دارویی واقع شده است.

موزه ی گالری ملی:

 این مکان در گذشته ضراب خانه ی سلطنتی تایلندی بوده و امروزه مجموعه هایی از هنرهای سنتی و معاصر تایلندی از هنرمندان معروف قدیمی و جدید تایلند در آن به نمایش درآمده است.

موزه ملی:

این موزه که همزمان با کاخ بزرگ ساخته شده، شامل چند تالار و عمارت شاهی است. موزه ی ملی، امروزه محل دومین کاخ پادشاه، دانشگاه تاماسات، کالج هنرهای زیبای بانکوک، کالج هنرهای دراماتیک بانکوک و تئاتر ملی است.

موزه تمبر شناسی و کتابخانه :

این موزه در طبقه دوم دفتر پستی اصلی شهر، واقع شده و ارائه دهنده ی تاریخچه ی خدمات پستی تایلند تمبرهای تایلندی، از گذشته تا به امروز است.

مرکز مردم شناسی شاهزاده ماها چاکری سیرسندون:

یک موسسه س ملی است که مسئول جمع آوری و پردازش اصولی اطلاعات پراکنده ی انسان شناسی از سراسر کشور است و نمایشگاه های گوناگونی از پیشرفت های فرهنگی و اجتماعی در تایلند، باستان شناسی، مجموعه های سرامیک تایلندی و نیز زندگی نامه ی شاهزاده ماهاچاکری سیرنیدون دارد.

موزه سنگ های کمیاب:

این موزه محل نمایش بیش از ده هزار سنگ کمیاب از تایلند و سراسر جهان؛ و نمایشگاه هایی شامل سنگ های قیمتی، فسیل ها و کریستال ها و ... است.

موزه ملی کرجی سلطنتی:

کرجی های حکاکی شده ی سلطنتی است که در آبراه بانکوک، به نمایش گذاشته شده اند. از این قایق ها- که در گذشته شناور های جنگی بوده اند- امروزه خانواده ی سلطنتی استفتده میکنند.

موزه ی سرایراج:

ایم موزه، در بیمارستان سیریراج(اولین موسسه ی دارویی تایلند) واقع است و شامل موزهی کالبد شناسی کوندون، موزه دارویی سونکران نیومسان، موزه ی ما قبل تاریخ، موزه ی آسیب شناسی و موزه ی داروهای سنتی تایلندی است.

کاخ سو آن پاکاد:

این مجموعه، از پنج خانه ی سبک تایلندی تشکیل شده که سابقاً اقامتگاه یکی از مجموعه داران هنری بزرگ تایلند به نام شاهزاده چامبوت بوده و امروزه محل نمایش مجموعه ی وسیعی از آثار بوده و امروزه محل نمایش مجموعه وسیعی از آثار هنری عتیقه جات آسیایی است که شامل ابزارهای مربوط به تمئن های ماقبل تاریخ و نیز مجموعه ی زیبایی از صدف های دریاییست.

موزه سانتورن :

موزه ی خصوصی است که در آن عتیقه جات بسیار گرانبها  از دوره های  مختلف، به نمایش درآمده است؛ از قبیل موتورسیکلت های  بی.ام .و از زمان جنگ جهانی ، انواع مختلف  ساعت های قدیمی چراغ، اسباب بازی هلی  ساخته شده از روی  پنکه و ماشین دوزندگی

موزه ی هنر بودایی:

این موزه مجموعه ای بزرگ و خصوصی از تصاویر بوداست و موسسه ی حفظ هنرهای تایلندی آن را دایر کرده  است.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com