سایر شهرها
آیوتایا
آیوتایا
بانکوک
بانکوک
پاتایا
پاتایا
پوکت
پوکت
هواهین
هواهین
کرابی
کرابی
ساموئی
ساموئی

معابد چیانگ مای

معابد:

معبد فرادات دوی سوتپ:

معروف ترین معبد این منطقه است که بر روی تپه ای در شمال غربی شهر واقع شده است که ساخت آن به سال 1383 میلادی برمیگردد.

معبد چیانگ مان:

قدیمیترین معبد چیانگ مای است که تاسیس آن به قرن سیزدهم برمیگردد و محل دو تا از مهمترین و محترم ترین پیکره های بودا است. این معبد در گذشته، اقامتگاه شاه منگرای، موسس چیانگ مای بوده است.

معبد فراسینگ:

این معبد که تاسیس آن به سال 1345 برمیگردد، درون دیواره ی شهر واقع است و نمونه ای از معماری کلاسیک سبک شمال تایلند است. فراسینگ، یکی از مهمترین معابد این شهر است و شامل معبدی زیبا با منبت کاری های عالی و دیوار نماهای سبک شمالی و یک صندوق برجسته کاری است.

معبد چدی لانگ:

این معبد در سال 1401 بنا شده و دارای سه بتکده به سبک لانا دارد که در زمین لرزه قرن شانزدم خراب شد و امروزه تنها دوتا از آنها باقی مانده است.

معبد چدیود:

این معبد در سال 1455 در حومه ی شهر ساخته شد که مجلس شورای بودایی جهان بوده است.

 معبد ویانگ کوم کام:

این مکان، در حومه چنوبی چیانگ مای است و پادشاه منگرای تا قبل از تاسیس چیانگ مای از آن استفاده میکرده است.

معبد یو-مونگ:

معبدی جنگلی در تپه های پای کوه در غرب شهر ، نزدیک دانشگاه چیانگ مای است. این معبد به دلیل داشتن مجسمه های عجیب و غریب از روزه داری بودا و صد ها ضرب المثل بودایی موثر در انگیسی و تایلندی که روی درختان نصب شده ، معروف است.

معبد سو آن دوک:

معبدی متعلق به قرن چهاردهم است که در غرب دیوار شهر قدیمی واقع شده است. این معبد، چند جای دیدنی بی نظیر دارد؛ یکی از آن ها سالن بزرگ انتصاب است که نه تنها از نظر اندازه، غیر معمول است ؛ بلکه فضای دورتا دور آن باز است. یکی دیگر از عجایب این معبد، وجود خاکستر بسیاری از حکمرانان چیانگ مای است. تندیس برنزی پانصد ساله ی بودا  که یکی از بزرگترین پیکره های فلزی تایلند است در کلیسای کوچک فرعی این معبد قرار دارد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
راهنمای سفر به تایلند راهنمای سفر به چیانگ مای دیدنیهای تایلند جاذبه های گردشگری چیانگ مای جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های تایلند دیدنیهای چیانگ مای تور چیانگ مای تور تایلند چیانگ مای تایلند تور معابد تایلند معابد چیانگ مای مکان های مذهبی تایلند مکان های مذهبی چیانگ مای

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com