سایر شهرها
زنگبار
زنگبار

موزه های تانزانیا

موزه های مهم تانزانیا

دولت و مردم تانزانیا به موزه اهتمام و اهمیت می دهند و علاوه بر موزه های تاریخی و هنری به ساخت و گسترش موزه های طبیعی نیز توجه دارند . برخی از مهم ترین موزه های تانزانیا عبارتند از :

موزه دهکده 

این موزه زیبا نحوه زندگی سنتی مردمان تانزانیا و قبایل مختلف این کشور را به همراه جلوه های گوناگونی از کلبه ها ، ابزار موسیقی و صنایع دستی مناطق مختلف کشور به نمایش می گذارد.

موزه قهرمان 

این موزه دربرگیرنده تابلوهایی از بزرگان قبیله انگونی است . در این موزه داستان مقاومت جنگجویان شجاع این قبیله در مقابل استعمارگران آلمانی طی نبرد ماجی به تصویر کشیده شده است . در محل این موزه کلیه رهبران انگونی توسط حکرانان آلمانی اعدام شده و دسته جمعی به خاک سپرده شدند. نام شهر سونگیا از رهبر بزرگ این قبیله به نام رئیس سونگیا گرفته شده است .

موزه ملی دارالسلام 

این موزه در برگیرنده مجموعه ای از مهم ترین فسیل ها و سنگوتره هایی است که در نتیجه کاوش های چند دهه اخیر در منطقه اولدووای جرج به دست آمده است . 

مهم ترین فسیل موجود در این موزه که در سطح جهان از معروفیت خاصی برخوردار است ، بخشی از اسکلت به نام زینجان تروپوس متعلق به انسان کرومانیون است . در این موزه همچنین وسایل دستی ، ابزار سحر و جادو و ابزار موسیقی سنتی تانزانیا در معرض نمایش گذارده شده است . 

موزه قصر

این موزه زیبا در اواخر دهه 1890 احداث گشته و زمانی اقامتگاه سلاطین عمانی بوده و قصر سلطان نام داشته است . در سال 1994 این قصر زیبا به موزه تاریخ سلاطین عرب حاکم بر زنگبار تبدیل گردید و نام آن به موزه قصر تغییر یافت .

   موزه ملی

         

این موزه در سال 1925 افتتاح شد . موزه نمایشگاهی از زندگی سنتی مردم این جزیره در گذشته های دور ، ساخت کشتی های بادبانی ، کنده کاری روی چوب ، وسایل زندگی سلاطین عمانی زنگبار و تابلوهایی از آنان را در خود جای داده ست. در بخشی از این موزه قدیمی ترین در کنده کاری شده متعلق به سال 1112 ه. قرار دارد.

 

موزه سوکوما در موانزا

 

این مرکز موزه یکی از قبایل مهم تانزانیا به اسم سوکوما است و به موزه بوجورا نیز معروف است .این موزه اطلاعات جالب و دیدنی از نحوه زندگی سنتی مردمان سوکوما را به تصویر می کشد و مجموعه ای از رقص های سنتی به ویژه رقص مار و بوگوبوگوبو را نشان می دهد . این رقص ها برای مردم محلی و خصوصا گردشگران خارجی بسیار جالب است .

موزه دهکده ماکومبوشو

یکی از دیدنی های شهر دارالسلام موزه دهکده ماکومبوشو می باشد ، خانه های این دهکده طبق سبک خانه های 18 قوم و قبیله مختلف تانزانیا ساخته شده است که در این دهکده می توانید نمونه هایی از نقاشی های سنتی نساجی و کنده کاری های هنرمندان را مشاهده کنید. در روزهای پنج شنبه و یک شنبه برنامه های هفتگی مختلفی در این دهکده برگزار می شود.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور تانزانیا دیدنی های تانزانیا جاذبه های گردشگری تانزانیا تور تانزانیا دارالسلام دیدنی های دارالسلام جاذبه های گردشگری دارالسلام

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com