آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا در سال 1906 به دستور پرنس فردیناند اول در قصر تابستانی اکسینوگراد ساخته شد .این آکواریوم بر نمایش حیات جانوری و گیاهی دریای سیاه که شامل 140 گونه ماهی می شود، تمرکز دارد؛ البته ماهی های رودخانه ای، مدیترانه ای و گونه های بی نظیری از اقیانوس های دنیا، صدف های سیاه و جلبک ها نیز در این آکواریوم به نمایش گذاشته شده اند.

تور بلغارستان ، آکواریوم وارنا

پرنس فردیناند، دکتر پاراشکف را مسئول ایجاد یک ایستگاه زیست شناسی دریایی کرد .او از کمک زیست شناس معروف آلمانی به نام آنتون دورن، بنیان گذار باغ وحش ناپل استفاده کرد .در 25 ژانویه 1906 شورای شهر وارنا بودجه ساخت آکواریوم را متقبل شد و برای انتخاب مکان مناسب برای ساختمان آن، جایزه در نظر گرفت .

کلنگ ساخت آکواریوم در 22 اکتبر همان سال در باغ دریا ) Sea Garden ( با حضور خانواده سلطنتی، اشخاص معروف و مقامات مسئول زده شد .دابکو دابکوف معمار معروف آلمانی طراحی آن را انجام داد و نمای خارجی ساختمان توسط نقش برجسته یک صدف عظیم همچنین فسیل های جانوران دریای سیاه تزئین شد.

اکواریوم وارنا ، تور بلغارستان

عمارت اصلی در سال 1911 تکمیل شد، اما جنگ های بالکان و جنگ جهانی اول در سال 1912 بازگشایی آن را به تاخیر انداخت .تا سال 1932 این ساختمان محل استقرار یگان های نظامی و پناهندگان بلغاری بود و بعد از آن به عنوان مدرسه مکانیک و مدرسه ماهیگیری مورد استفاده قرار گرفت .در نهایت در سال 1932 ایستگاه زیست شناسی دریایی توسط تزار بوریس سوم افتتاح شد .

امروزه واحد تحقیقات آکواریوم که در مجاورت موسسه منابع دریایی قرار دارد، از 12 محقق و دانشمند خبره مرتبط با زیست شناسی دریایی، کیفیت آب، میکروبیولوژی دریایی، آبزی شناسی و پلانکتون شناسی استفاده می کند .کتابخانه آکوراریوم وارنا از 30000 جلد کتاب تخصصی که برخی از آنها منابع و نقشه های نایاب مربوط به قرن نوزدهم می باشند، برخوردار است.

اکواریوم وارنا، تور بلغارستان

 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری وارنا دیدنی های وارنا وارنا بلغارستان آکواریوم وارنا تور وارنا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com