باغ دریا بلغارستان

باغ دریا قدیمی ترین، بزرگ ترین و معروف ترین پارک وارنا همچنین بزرگ ترین پارک منطقه بالکان می باشد .این پارک که در راستای ساحل دریای بالکان قرار گرفته است، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و یادمان های ملی و یک شاهکار معماری منظر می باشد. سایتی که باغ دریا بر روی آن ساخته شده تا اواسط قرن نوزدهم یک زمین خالی خارج از دیوار دفاعی شهر بود .

تور بلغارستان ، باغ دریا وارنا

در سال 1862 به دستور شهردار عثمانی شهر، یک باغ کوچک در این مکان ساخته شد .بعد از آزادی بلغارستان در سال 1878 میخائیل کلونی شهردار وقت، پیشنهاد ساخت یک باغ شهری و یک پارک ساحلی را داد و علیرغم بدگمانی که نسبت به او وجود داشت، بودجه محدودی برای این کار تخصیص داده شد .در نتیجه باغ دریا با طراحی مهندس فرانسوی به نام مارتینیس به 26000 متر مربع گسترش یافت.

آنتون نواک باغدار اهل چک، بیشترین زحمات را برای آن کشید، او که تجارب ارزنده ای در کاخ شون برون و عمارت بلودر وین، اتریش و مجارستان داشت، در سال 1894 به باغ دعوت شد .یکی از مشهور ترین ساختمان های وارنا، به نام آکواریوم وارنا در بین سال های 1906 تا 1911 در این باغ ساخته شد.

در طول این دوره نواک کارهای درخشانی انجام داد: او کل باغ را سازماندهی کرد و گیاهان و درختان با ارزش حوزه دریای سیاه و مدیترانه را در آن کاشت .قرارداد او با شهرداری در سال 1899 تمدید شد، سپس خانه ای در کنار دروازه ورودی باغ ساخت .

باغ به تدریج به وسعت 90000 متر مربع رسید و در سال 1912 چندین فواره و نورپردازی به آن اضافه شد .گذرگاه مرکزی توسط یک کمیته تخصصی با یادمان های دوران تسلط بلغارها تزئین شد .یک تفریحگاه ساحلی نیز در دهه 30 ساخته و در سال 1960 دوباره بازسازی و مدرن شد.

در دهه 30 گونه های گیاهی از هلند، آلمان، جمهوری چک و فرانسه کاشته و یک گلخانه بزرگ در باغ کاشته شد .باغ در قسمت جنوبی نیز گسترش یافت و به خانه مربوط به کنسولگری ایتالیا رسید که امروزه به موزه نیروی دریایی وارنا تبدیل شده است .باغ در دهه 50 به مرزهای کنونی خود به مساحت 20000 متر مربع رسید و در دهه 60 گذرگاه مرکزی آن گلکاری شد .در سال 1939 ، معماری به نام گئورگ پوپوف دروازه ورودی مدرن باغ را با میدان وسیع و ستون های طویل طراحی کرد.

تور بلغارستان، باغ دریا وارنا

در دهه 60 گذرگاه فضانوردان ساخته شد، و یوری گاگارین اولین فضانورد دنیا اولین درخت آن را کاشت .باغ وحش وارنا در سال 1961 و رصد خانه و سیاره نما نیز در مکان تئاتر روباز قدیمی در سال 1968 ساخته شد .یک ساعت قدیمی به شکل قو نیز در مقابل ورودیه اصلی قرار گرفت .از دیگر جاذبه های این پارک می توان به تئاتر روباز، پارک بازی کودکان، مکان برگزاری رقابت های بین المللی باله، دلفیناریوم و باغ وحش شیشه ای اشاره کرد.

باغ دریا پارک محبوب ساکنین وارنا برای تفریح و سرگرمی می باشد .گذرگاه طولانی مرکزی، نوار ساحلی، رستوران های متعدد، مجتمع استخر شنا، پارک سرگرمی کودکان و دریاچه ای کوچک، تفریح و سرگرمی های متنوعی برای بازدیدکنندگان فراهم می آورند .قبل از گذرگاه اصلی باغ، پلی به نام پل آرزوها قرار دارد که بنابر اعتقاد محلی ها، اگر بتوانید با چشم بسته به پشت از آن عبور کنید، آرزویتان برآورده می شود.

تور بلغارستان ، باغ دریا وارنا

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور بلغارستان تور وارنا دیدنی های وارنا جاذبه های گردشگری وارنا اطلاعات سفر وارنا دیدنی های بلغارستان جاذبه های گردشگری بلغارستان باغ دریا وارنا باغ دریا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com