سایر شهرها
ونیز
ونیز
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

مناسبت ها و رویدادهای شهر رم

 

در سال های اخیر تعداد جشنواره ها و وقایع فرهنگی افزایش یافته و افزایش موزه ها و ساختمان های جدید به این موضوع کمک شایانی کرده است. برخی از این جشنواره ها ریشه مذهبی دارند ، در حالی که برخی دیگر را شهرداری برای افزایش تعداد گردشگران برپا کرده است که اغلب ماهیت فرهنگی دارند.

جشنواره فرهنگی 

این جشنواره در بهار برای افزایش سطح آگاهی مردم در زمینه فرهنگ و تاریخ غنی رم و به مدت یک هفته برگزار می شود و در این مدت ورودی موزه ها رایگان است.

جشنواره تابستانی رم

بزرگترین جشنواره ای است که در ماه های جون تا آگوست در پارک ها و میدان های معروف شهر برگزار می شود که طی آن ، هرشب کنسرت های راک ، جاز ، تئاتر ، رقص و دیگر وقایع فرهنگی اجرا می شود.شورای شهر این مراسم را برای جذب بیشتر گردشگان برپا کرده است.

جشنواره نونتری

این جشنواره در اواخر ماه جولای برگزار می شود و ریشه آن از مذهب مسیحیت گرفته شده است. در طول آن انواع مراسم رقص و آوازخوانی برگزار می شود. مجسمه مریم مقدس نیز ، با حرکتی دسته جمعی از خیابان های محله ترستور به کلیسای سن کریسو گنو برده می شود و به مدت یک هفته در آنجا به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره رم اروپا

این جشنواره که هرسال با موضوعی متفاوت برگزار می شود ، از اواسط ماه سپتامبر آغاز و یک ماه طول می کشد. در این ماه مراسمی از قبیل انواع کنسررت های موسیقی برگزار می شود و تعداد زیادی از هنرمندان معروف ایتالیا در آن حضور دارند.

جشنواره بین المللی عکس 

از سال 2002 ، هرسال 23 سپتامبر تا 23 اکتبر ، با موضوع های عکاسی متفاوت و در مکان های مختلف از جمله بناهای تاریخی و کلیساها برگزار می شود.

جشنواره بین المللی فیلم رم

این جشنواره از سال 2006 در ماه اکتبر برگزار می شود و با وجود اینکه مدت زمان زیادی از برپایی آن نمی گذرد ولی از بهترین جشنواره های جهان محسوب می شود. در این جشنواره هنرمندانی از سراسر دنیا شرکت می کنند و برای بهترین فیلم و بازیگر مرد و زن جایزه ای ویژه در نظر گرفته شده که مجسمه ای نقره ای از امپراتور مارکوس آرلیوس است که از روی مجسمه واقع در میدان کمپیدوگلیو الگوبرداری و ساخته شده است. این مجسمه درواقع یکی از نمادهای شهر رم محسوب می شود.

جشنواره جاز

این جشنواره در رم از سال 1976 تاکنون همه ساله ، از اواسط اکتبر آغاز شده و یک ماه طول می کشد. در این جشنواره ، نوازندگان مشهور موسیقی جاز ، از سراسر ایتالیا ، و سایر کشورها شرکت می کنند.

جشنواره سال نو

هر سال 31 دسامبر در میدان های عمومی شهر برگزار می شود و در آن مردم برای آغاز سال نو در مراسم آتش بازی و کنسرت های مختلف شادی می کنند و در واقع برای سال نو آماده می شوند.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های ایتالیا جاذبه های گردشگری رم دیدنی های رم ایتالیا رم تور تور ایتالیا مناسبت ها و رویدادهای شهر رم

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com