سایر شهرها
ونیز
ونیز
میلان
میلان
فلورانس
فلورانس

مجموعه موسیقی رم

 

این مجموعه که متشکل از سه تالار موسیقی اصلی است با وسعت بیش از 55 هزار متر مربع در شمال شهر رم و منطقه فلامینگو ساخته شده و در سال 2002 به طور رسمی افتتاح شد. با وجود اینکه قدمت چندانی ندارد از جملهمجموعه های معروف و پربازدید دنیا محسوب می شود که سالیانه بیش از یک میلیون نفر از آن دیدن می کنند.

معمار و طراح آن معمار ایتالیایی به نام رنزوپیانو است و در ساخت این مجموعه از آجرهای قرمز رنگ و سنگ مرمر تراورتن استفاده کرده که به نوعی ارتباط آن با معماری قدیم را حفظ کرده است.

رنزوپیانو سه تالار اصلی این مجوعه را در ساختمان هایی با اندازه ها و قابلیت های متفاوت و به صورت مجزا ساخته که البته همه آن هها از بیرون نمایی مشابه و خاص دارند و از پایه به هم متصل شده اند و عبارتند از : تالار سانتا سیسیلیا با ظرفیت 2756 نفر که بزرگترین آن ها است ، تالار سینوپولی با ظرفیت 1133 نفر و تالار پتراسی با ظرفیت 673 نفر که کوچکترین است.

در این مجموعه علاوه بر این سه تالار ، استودیو ضبط و راهرو بزرگی هم قرار دارد. در خاک برداری پیش از ساخت ، از زمین اینمجموعه آثاری از گذشته یافت شد و به همین دلیل رنزوپیانو تصمیم به ساخت موزه ای کوچک در این مجموعه گرفت که در حال حاضر این آثار در آن نگهداری می شوند. از جمله برنامه هایی که در این مجموعه برگزار می شوند عبارتند از :

موسیقی های جاز ، راک ، سمفونی ، پاپ ، تئاترها و رقص های گوناگون ، نمایشگاه ها ، برخی از جشنواره ها از قبیل جشنواره فیلم رم و سمینارها.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های رم جاذبه های گردشگری رم ایتالیا رم تور دیدنی های ایتالیا مجموعه موسیقی رم

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com